اخبار سیاسی

دیپلمات ایرانی: اتحادیه اروپا قادر به حفظ توازن در برجام است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلژیک و اتحادیه اروپا با اشاره به تلاشهای دولت ترامپ برای از بین بردن برجام گفت که اروپا قادر است برابر آمریکا ایستادگی و توازن آن را حفظ کند.

14 تیر 1399

قدردانی لبنان از یاری های پزشکی ایران به بیروت

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اینترنتی العهد، حمد حسن وزیر بهداشت لبنان از یاری های پزشکی جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد. هواپیمای ایرانی حامل دستگاه تنفس مصنوعی (ونتیلاتور)، کیت های تشخیص کرونا و وسایل حفاظت پزشکی روز گذشته به لبنان ارسال شد.

12 تیر 1399

باوند:ایران بازگشت آمریکا به برجام را بپذیرد؛چین و روسیه مدافع ما نیستند

یک حقوقدان بین الملل در گفتگو با خبرنگاران گفت: ایران نمی تواند انتظاراتش را با نگاه به شرق برآورده کند. کشورهای چین و روسیه اعلام کرده بودند که به تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد پایبند هستند ولی خارج از این چارچوب پایبند نیستند. با بررسی دقیق...

12 تیر 1399

صبر در برابر فساد و اشغالگری حرام است

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت ماه مبارک رمضان بر حرام بودن صبر در برابر فساد و اشغالگری تاکید نمود.

10 تیر 1399

دیپلمات روس: تظاهر آمریکا به مشارکت در برجام، عاقبتی ندارد

دیپلمات ارشد روسی با انتقاد از سیاست یک بام و دو هوای آمریکا در قبال توافق هسته ای ایران، گفت گویا به مسئولان آمریکایی مشورت های نادرستی داده شده است.

9 تیر 1399

روزنامه عراقی: الکاظمی با درخواست فراکسیون های شیعه موافقت کرد

روزنامه عراقی از موافقت نخست وزیر مکلف این کشور با خواسته های فراکسیون های شیعه و تغییر اسامی دو وزیر پیشنهادی از جمله وزیر خارجه اطلاع داد.

7 تیر 1399

انتقاد وزارت دفاع دولت هادی از سکوت ریاض در قبال اقدامات امارات

یک مقالم بلندپایه وزارت دفاع دولت مستعفی منصور هادی گفت که امارات خواستار تسلط بر جزیره سقطری در ازای خاتمه آشوب در عدن است.

7 تیر 1399

آمریکا خودمختاری جنوب یمن را تهدیدی برای احیای مذاکرات یمن خواند

سفیر آمریکا در یمن اعلام خودمختاری در جنوب یمن توسط گروه موسوم به شورای انتقالی که تحت حمایت امارات است، تهدیدی برای احیای مذاکرات میان دولت مستعفی با دولت نجات ملی یمن دانست.

6 تیر 1399

هکرهای کلاه سفید برای مقابله با کرونا وارد میدان شدند

هکرهای مدنی در یک واکنش جهانی به شیوع کووید 19 مستقیما وارد همکاری با دولت ها شدند و مقامات دولتی تلاش می کنند با استفاده از ایده های هکری برنامه های جدیدی را برای ردگیری افراد و مناطق آلوده به ویروس اجرا کنند. یکی از فواید بسیار مهم این همکاری افزایش شفافیت...

2 تیر 1399

کوشش دولت برای برطرف چالش مسکن با صندوق بورسی REIT

معاون مالی وزیر اقتصاد با اشاره به چالش های ایجاد شده در حوزه مسکن گفت: در جهان راه چاره های مختلفی برای رفع شدن مسائل عرضه و تقاضا در حوزه مسکن مطرح شده است یکی از بهترین راه چاره ها در این حوزه استفاده از صندوق های سرمایه گذاری در املاک و مستغلات (ریتس)...

2 تیر 1399

آخرین شرایط وام از صندوق بین المللی پول

رییس کل بانک مرکزی، آخرین شرایط وام از صندوق بین المللی پول را بیان کرد.

1 تیر 1399

پیش نویس برنامه تحول مجلس در پنج محور تهیه شده است

منتخب مردم قم در مجلس یازدهم از تهیه پیش نویس برنامه تحول مجلس شورای اسلامی خبرداد.

29 خرداد 1399

جهانبخش: احتمال وقوع هر اتفاقی برای من در برایتون وجود دارد، در زندگی ام چیزهای زیادی از کی روش یاد گرفتم، انتخاب اسکوچیچ عجیب بود

ستاره ایرانی تیم برایتون انگلیس در گفت و گویی جالب و طولانی با سایت انگلیسی زبان پرشین فوتبال شرکت کرد.

14 خرداد 1399

سونامی تغییر در عادات مصرف و هدر رفت مواد غذایی با بحران کرونا

بحران ناشی از شیوع بیماری کووید -19 به آنچه که سونامی در نحوه خرید مواد غذایی از سوی مردم توصیف و در نتیجه هدر رفت مقادیر هنگفتی محصولات غذایی و خوراکی، منجر شده است.

13 خرداد 1399

ترامپ: حال بوریس جانسون بهتر شده است

رئیس جمهور آمریکا در نشستی خبری گفت با در تماسی که با لندن داشته به او گفته اند حال نخست وزیر انگلیس که به خاطر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری است، بهتر شده است.

11 خرداد 1399

هشدار درباره احتمال ابتلای 200 هزار عربستانی به کرونا

وزارت بهداشت عربستان سعودی با استناد به چند پژوهش هشدار داد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا طی هفته های آینده، حداکثر به 200 هزار نفر می رسد.

10 خرداد 1399

واکنش النجباء به تلاش برای احیای توافق آمریکا و عراق

عضو دفتر سیاسی جنبش النجبا از تحرکاتی برای احیای توافق راهبردی میان عراق و آمریکا از طریق گفتگوهای جدید میان دو کشور خبر داد و این تحرکات را مردود دانست.

9 خرداد 1399

دستورالعمل نحوه حمایت از کاندیداهای ایران برای کرسی بین المللی

به گزارش خبرنگاران، نقش کمرنگ ایران و ایرانی ها در مجامع ببن المللی ورزشی باعث شده وزارت ورزش را برای رفع این نقیصه اقداماتی داشته باشد. در این زمینه دستورالعملی تهیه شده تا از این پس حضور در انتخابات مجامع بین المللی و معرفی کاندیدا برای آنها، طبق این...

8 خرداد 1399

جانسون به کشورهای گروه 20 هشدار داد

نخست وزیر انگلیس به کشورهای گروه 20 درباره اقدام براساس منافع خودشان در مقابله با کووید-19 هشدار داد.

6 خرداد 1399

نخست وزیر ملکف عراق امروز برنامه دولتش را به مجلس تقدیم می نماید

نخست وزیر مکلف عراق در سخنانی اعلام نمود که امروز (شنبه) برنامه دولت و درخواست برای تشکیل جلسه رای اعتماد به کابینه خود را به رئیس مجلس تقدیم می نماید.

3 خرداد 1399
تعداد: (224)