برگشت خوردن محصولات کشاورزی مختص ایران نیست

به گزارش مجله رویگری، به گزارش خبرنگاران، جواد ساداتی نژاد در سفر به هرمزگان و در بازدید از بخش های مختلف کشاورزی این استان با بیان اینکه ظرف یک هفته آینده خبرهای خوبی درباره فلفل دلمه ای خواهد رسید، گفت: همه بحث فلفل دلمه و اتفاقاتی که در روسیه افتاد فنی نیست. بخش زیادی از گفت وگوهایی که در سایت ها منتشر شد از خارج کشور هدایت می شد.

برگشت خوردن محصولات کشاورزی مختص ایران نیست

وی ادامه داد: کشاورزان با غیرت ایرانی 130 میلیون تن غذا تولید می کنند و مردم ما سالهاست که از این غذا بهره مند می شوند. نحوه برخوردی که در این مورد صورت گرفت به نظر من در شأن کشاورزان زحمتکش ایرانی نبود. کشاورزی تولید ملی کشور است و اینگونه برخوردها صحیح نبوده و مورد قبول ما هم نیست.

وزیر جهاد کشاورزی اضافه نمود: کشاورزان ایرانی کمترین مقدار مصرف سم را در دنیا دارند. همچنین به دلیل بالا بودن قیمت کود، کشاورزان ما به زمین کم کود می دهند.

وی شرح داد: تمام صحبت روسیه این بود که از چهار نوع آفت کش در این محصولات استفاده شده که این آفت کش ها در روسیه رجیستر نشده است. این سمومی که در روسیه به گفته آنها ثبت نشده در کشور ما و اتحادیه اروپا رجیستر شده و از آفت کش های کم خطر هم است.

به گفته وی اینکه محصول یا محموله ای در کشور دیگری ممنوعیت پیدا کند موضوع تازه ای نیست و همیشه وجود داشته است. از طرفی فقط مختص ما نیست و در دنیا هم چنین اتفاقاتی می افتد.

ساداتی نژاد با بیان اینکه در حال حاضر ذرت از برزیل وارد می کنیم اظهارکرد: گاهی اوقات ممکن است محموله های وارد کشور شود و بخش قرنطینه ای کشور آن را بررسی و توقیف کند. 9 میلیون تن ذرت وارد می کنیم. این یعنی همه آنها به درد نمی خورد؟ یعنی کشوری که 25 درصد ذرت دنیا را تامین می کند محصولاتش مشکل دارد؟

وی در پایان گفت: این موارد عادیست و باید به آن نگاه فنی داشت. این موضوع سیاسی نیست و کسی نباید نگاه سیاسی به آن داشته باشد.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 اسفند 1400 بروزرسانی: 21 اسفند 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1883

به "برگشت خوردن محصولات کشاورزی مختص ایران نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگشت خوردن محصولات کشاورزی مختص ایران نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید