اخبار صنعت

شروع انتقال گاز روسیه از خط لوله قدرت سیبری به چین

رؤسای جمهوری روسیه و چین در ارتباطی ویدئویی انتقال گاز از خط لوله قدرت سیبری که قرار است 38میلیارد مترمکعب گاز در سال از دو میدان گازی در شرق دور روسیه را به چین پمپاژ کند، شروع کردند.

23 آذر 1398

انتقال فناوری از کشور ایتالیا به ایران

سید مهدی میر صالحی، در مصاحبه با خبرنگاران گفت: با حضور نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) و 2 نماینده ایتالیایی در وزارت صنعت یک پروژه مشترکی تحت عنوان حمایت از شرکت ها یا واحد های صنعتی کوچک و متوسط به وسیله توسعه سرمایه گذاری و انتقال فناوری...

21 آذر 1398

فراوری داروهای وارداتی توسط شرکت های دانش بنیان کشور

به گزارش خبرنگاران، سعید نمکی، روز شنبه در دیدار وزیر بهداشت اندونزی در تهران، گفت: در زمینه صنعت حلال و فرآورده های دارویی کوشش خواهیم کرد همکاری دو کشور افزایش یابد.

20 آذر 1398

از جشنواره های دیدنی تایلند بیشتر بدانید

جشنواره های زیادی در طول سال در تایلند برپا می گردد و فرصت خوبی برای آشنایی هر چه بیشتر با فرهنگ غنی و متنوع مردم تایلند فراهم می نماید.

18 آذر 1398

هتل باسیلوس در منطقه تاریخی استانبول

هتل باسیلوس یکی از هتل های سه ستاره ای می باشد که در منطقه تاریخی شهر استانبول واقع شده است. این هتل با داشتن 20 اتاق می تواند خدمات و امکانات رفاهی متعددی از جمله اجاره خودرو، پارکینگ رایگان، وای فای رایگان، ماهواره و….را به مراجعه کنندگان خود ارائه دهد....

17 آذر 1398

تغییر کاربری عمارت صدرزاده سیرجان به موزه صنعت سنگ آهن

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمان با اشاره به شروع مرمت عمارت صدر زاده سیرجان گفت: پس از اتمام عملیات مرمت، موزه صنعت سنگ آهن در این عمارت به بهره برداری می رسد.

8 آذر 1398

مسمومیت 70 دانشجو در خوابگاه پسرانه علم و صنعت

رییس اورژانس تهران از مسمومیت 70 دانشجوی خوابگاه پسرانه دانشگاه علم و صنعت در نارمک خبر داد.

7 آذر 1398

دانشجویان دانشگاه صنعتی قوچان در اعتراض به دریافت شهریه از دانشجویان روزانه تجمع کردند

جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی قوچان در اعتراض به دریافت شهریه از دانشجویان روزانه پس از سرانجام سنوات تحصیلی تجمع کردند.

4 آذر 1398

حملات هوایی و توپخانه ای ترکیه به شهر راس العین ، تداوم درگیری ها بین ارتش ترکیه و قسد

ارتش ترکیه امروز آدینه شهر راس العین در ریف استان الحسکه سوریه را با جنگنده ها و واحدهای توپخانه خود هدف قرار داد.

29 آبان 1398

حضور گشت تعزیرات و سازمان حمایت در نانوایی های تهران از هفته آینده

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان از اجرایی شدن طرح گشت مشترک با حضور بازرسان سازمان حمایت، نمایندگان شرکت بازرگانی دولتی و تعزیرات برای نظارت بر نانوایی های سنتی و صنعتی تهران در هفته آینده خبر داد.

25 آبان 1398

دی اکسیدکربن دریاچه های نیمکره شمالی درتسریع گرمایش زمین نقش دارد

به گزارش خبرنگاران، بر روی زمین حدود 117 میلیون دریاچه کوچک و بزرگ وجود دارد. بیشتر این دریاچه ها با آزاد کردن گاز دی اکسید کربن که یکی از مخرب ترین گازهای گلخانه ای به شمار می رود، نقش مهمی در افزایش دمای زمین و پدیده تغییرات اقلیمی دارند. میزان دی اکسید...

24 آبان 1398

اظهار نگرانی از افت آب های زیرزمینی و فرونشست دشت ورامین

فرماندار شهرستان قرچک گفت: افت آب های زیرزمینی و فرونشست دشت ورامین نگرانی هایی برای این شهرستان ایجاد کرده ، پس نیاز است بصورت بهینه از منابع آب استفاده شود.

16 آبان 1398

استعدادهای برتر ایرانی چگونه حمایت می شوند، تسهیلات نخبگان در 4 کشور

به گزارش خبرنگاران، چرخ اصلی فناوری را در کشورهای مختلف نخبگان می چرخانند و نخبگان هر کشوری سرمایه آینده برای آن کشور به شمار می آیند. سرمایه ای که این روزها دیگر شعار نیست و عین واقعیت است. وقتی بخش عمده ای از درآمد صنایع بزرگ از محل فناوری تأمین می شود...

15 آبان 1398

صنعتی ترین شهر در تنگنای هندسه نامنظم

آوا صادق- اراک- خبرنگار:مرداد سال جاری بود که دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه ای به استاندار مرکزی و رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان، اجرای طرح جامع شهر اراک را که چندی پیش به تصویب رسیده بود ابلاغ کرد.

13 آبان 1398

نابودی 3 هزار و 500 خانه میراثی در اثر توسعه کالبدی پایتخت

حناچی گفت: 6 هزار خانه میراثی در تهران وجود داشت که در حال حاضر از آن آمار تنها 2 هزار و 500 خانه مانده است.

12 آبان 1398

آشنایی کوتاه با فهرست میراث جهانی ایران در یونسکو

ایران، سرزمینی است با تمدنی کهن که دنیاگردان بسیاری آرزوی سفر به آن را در سر می پرورانند و چهار فصلش جذاب و دیدنی است، شهر به شهرش زیباست و تاریخش قدیمی و آثار تاریخی اش در دنیا بی نظیر هستند. اگرچه آثار تاریخی ثبت شده در میراث فرهنگی ایران بیشمار بوده،...

10 آبان 1398

پیامدهای جنگ از زبان نخست وزیر سوریه

نخست وزیر سوریه در مورد پیامدهای جنگ و بعضی آمارها از شرایط مالی و خسارت های ناشی از تداوم بحران در این کشور سخن گفت.

6 آبان 1398

گاردین: چرا گام بعدی ترامپ در قبال ایران را نمی توان پیش بینی کرد؟

نامه نیوز نوشت: در ماه های گذشته پیغام های ضد و نقیضی را از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ارتباط با سیاست خارجی شنیده ایم. او به خوبی نشان داده است که دنیا بینی منسجم و تعریف شده ای ندارد.

4 آبان 1398

اقدام فوری برای آنالیز موضوع هپکو

خبرنگاران؛ استاندار مرکزی گفت: رئیس جمهوری در راستای آنالیز مسائل هپکو و مشخص تکلیف وضعیت سهامداری این واحد تولیدی، دستور پیگیری فوری صادر کردند.

4 آبان 1398

واکنش بورس به احتمال یک جنگ منطقه ای

اقتصاد نیوز:به دنبال حمله پهباد های یمنی به بزرگترین پالایشگاه نفتی دنیا در عربستان در روز شنبه، بار دیگر رکوردی تازه از شاخص کل بازار سهام به ثبت رسید.

2 آبان 1398
تعداد: (69)