بازنشستگی انتها فعالیت نیست

به گزارش مجله رویگری، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بازنشستگی خاتمه فعالیت نیست، بلکه خاتمه فعالیت در بخش دولتی است و می توان با به کار دریافت این تجربیات در سایر بخش ها، اثرگذاری لازم را داشت.

بازنشستگی انتها فعالیت نیست

به گزارش خبرنگار مجله رویگری، مراسم تکریم از معاونان بازنسشته سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، احمد دانیالی، حسین تاجیک و جلیل گلشن بافقی و سیدمحمد بهشتی رئیس سابق پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری امروز چهارشنبه 19 دی 97 با حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار گردید.

علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این مراسم گفت: بنا بر قانونی که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید مقرر شد افرادی از جمع این سازمان بروند، پس از مطرح شدن این قانون، آقای دانیالی اعلام کردند که می خواهند داوطلبانه این کار را انجام دهند و سازمان را ترک نمایند، اما ما نپذیرفتیم و مقرر شد که تا زمان جدی شدن موضوع از خدمات آقای دانیالی بهره مند شویم.

او توضیح داد: آقای دانیالی علاوه بر امور مربوط به حوزه توسعه مدیریت در سایر امور سازمان نیز خدمات و مشاوره های ارزنده ای داشتند، ایشان تمام امور محوله را با امانت داری انجام دادند و ارتباط ما با همچنان ادامه دارد.

مونسان اضافه نمود: ایشان از مدیران با سابقه هستند و امیدواریم ارتباط و تعامل ایشان با سازمان میراث فرهنگی ادامه پیدا کند.

معاون رئیس جمهوری همچنین در خصوص حسین تاجیک معاون سابق حقوقی و امور مجلس سازمان گفت: در مدتی که آقای تاجیک به عنوان معاون این حوزه فعالیت کردند ارتباط بسیار خوبی با نمایندگان مجلس برقرار شد و همه نمایندگان از اخلاق و ارتباط مثمر ثمر ایشان راضی بودند.

او اضافه نمود: از خدمات آقای تاجیک تشکر می کنیم و امیدواریم در جهت خدمت گذاری به ملت بزرگ ایران پیروز باشند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خصوص سیدمحمد بهشتی رئیس سابق پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: باید از خدمات آقای بهشتی که سابقه طولانی در سازمان میراث فرهنگی بودند نیز تشکر کنیم، ایشان هم همچنان در کنار پژوهشگاه هستند و در این حوزه از خدماتشان بهره مند می شویم.

مونسان توضیح داد: از آقای گلشن هم برای خدماتی که در امور ایثارگران داشتند و مشائل مربوط به این حوزه را به بهترین شکل مدیریت کردند تشکر می کنیم و برای ایشان آرزوی پیروزیت داریم.

او اضافه نمود: امیدواریم مدیران جدید هم با استفاده از تجربیات و مشاوره مدیران با تجربه در جهت خدمت گذاری پیروز باشند.

معاون رئیس جمهوری ادامه داد: بازنشستگی راهی است که همه ما باید آن را طی کنیم، این خاتمه فعالیت افراد نیست بلکه خاتمه فعالیت در بخش دولتی است و می توان با به کار دریافت این تجربیات در سایر بخش ها، اثرگذاری لازم را داشت.

محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی در این مراسم گفت: برنامه تجلیل از پیشکستوان با استفاده از ظرفیتها و پتانسیل های سازمانی برنامه ریزی شده است و باید کوشش کنیم در تمام برنامه ها از ظرفیت سازمانی استفاده کنیم.

او توضیح داد: افرادی که 30 سال برای این سازمان کوشش کردند امروز در جمع ما هستند تا از آنها تقدیر گردد و امیدواریم در آینده هم از تجربیات آنها بهره مند شویم.

خیاطیان اضافه نمود: نباید فراموش کنیم که ما هم در آینده نزدیک به خیل بازنشستگان خواهیم پیوست و انتظار داریم نگاه ویژه ای به بازنشستگان صورت گیرد، 1258 نفر بازنشسته داریم که در کانون بازنشستگان سازمان عضو هستند، این ظرفیت بسیار خوبی است باید از آن استفاده کنیم، افرادی که بازنشسته می شوند به این معنی نیست که نباید از آنها استفاده کرد این افراد در حد اعلای پختگی هستند، باید از آنها مشورت بگیریم چراکه می توانند بازوان سازمان میراث فرهنگی باشند.

خیاطیان اضافه نمود: اگر تلقی اشتباهی از بازنشستگی داریم باید اصلاح کنیم و از ظرفیت این افراد که کوله باری از تجربیات را دارند بهره لازم را ببریم.

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: در کل کشور با توجه به قانون اخیر منع به کارگیری بازنشستگان 520 نفر بازنشسته داریم که همه از دستگاه های اجرایی بودند، 85 نفر از این تعداد را مقامات دستگاه های مختلف تشکیل می دادند، در سازمان میراث فرهنگی هم 4 نفر از مقامات مشمول این قانون می شدند، همچنین 7 نفر از ایثارگران مشمول و2 نفر از نیروهای یگان مشمول طرح منع به کارگیری بازنشستگان شدند.

او گفت: 25 درصد از بازنشستگان از مقامات سازمان بودند و خوشبختانه با تدبیر ریاست سازمان و انتخاب افراد جایگزین، مسئله ای در این حوزه ها به وجود نیامد.

سیدمحمد بهشتی رئیس سابق پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در این مراسم گفت: از رئیس سازمان میراث فرهنگی برای برگزاری این مراسم تشکر می کنیم، در طول سالهای خدمت گذاری کوشش کردیم که تاثیرگذار باشیم.

احمد دانیالی معاون سابق توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی نیز در این مراسم گفت: مهندس بهشتی یکی از افرادی است که نامشان در مجموعه کارهای سازمان همواره در دوران های مختلف بوده و وجودش برای این سازمان برکت بوده است.

او اضافه نمود: ما سالها پیش بازنشسته شدیم و اما کوشش کردیم همواره کاری انجام دهیم و مفید باشیم، قانون منع به کارگیری بازنشستگان فرصتی را برای افراد جوان ایجاد کرد که از تجربیات استفاده نمایند و در جریان خدمت گذاری قرار بگیرند.

دانیالی ادامه داد: متاسفانه این سازمان با وجود ماموریت و وظایف مهمی که دارد از نظر اقتصادی و بودجه بسیار ضعیف است، اما به هر حال ما شاهد بودیم که رئیس سازمان میراث فرهنگی کوشش می نماید تا صندلی این سازمان را ارتقا دهد.

معاون سابق توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی اظهار کرد: انسجام سه معاونت در این سازمان بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد، به رغم کوشش های اجرا شده هنوز انسجام لازم وجود ندارد.

حسین تاجیک معاون سابق حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی نیز گفت: از حسن اعتماد آقای دکتر مونسان تشکر می کنم، همکاری با سازمان میراث فرهنگی برای من کوتاه اما مغتنم بود.

او اضافه نمود: دکتر مونسان با پشتکار و کوشش بسیار کوشش کرد سازمان در همه عرصه ها مطرح گردد، این سازمان در ارتباط با نمایندگان بسیار پیشتاز بود و تعامل خوبی بین سازمان و نمایندگان وجود داشت، امیدواریم این روند با حسن انتخاب گزینه جدید در این پست، ادامه داشته باشد.

جلیل گلشن بافقی مشاور سابق امور ایثارگران در این مراسم گفت: در دوره های مختلف روسای سازمان میراث فرهنگی تجارب ارزنده ای دارند که باید آنها استفاده گردد.

گلشن ادامه داد: توجه به حوزه میراث فرهنگی باید در دستور کار قرار گیرد، چراکه گردشگری و هنرهای سنتی متکی بر میراث فرهنگی است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 29 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 228

به "بازنشستگی انتها فعالیت نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازنشستگی انتها فعالیت نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید