تفریحاتی که می توانید در شهر زیبای برگن تجربه کنید، عکس

به گزارش مجله رویگری، جاذبه های برگن (Bergen) علاوه بر طبیعت دیدنی اش، معماری ساختمان ها، موزه ها، بازار، قلعه تاریخی برگن هاوس، میدان و اسکله زیبایش را هم شامل می شود.

تفریحاتی که می توانید در شهر زیبای برگن تجربه کنید، عکس

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

برگن را شهر کشتی ها در نروژ می دانند و زمانی بزرگ ترین شهر در کشورهای نوردیک به شمار می رفت. برگن در برخی از مهم ترین دوران تاریخی نروژ پایتخت این کشور بود. امروزه برگن دومین شهر بزرگ در نروژ است.

در زمان های گذشته، اولین دفتر پیمان هانزا (Hanseatic League) در برگن ساخته شد و امروزه این شهر در صنعت و فرهنگ نروژ نقش مهمی را ایفا می کند.

برگنِ زیبا بین هفت کوه و فلات های تماشایی قرار گرفته است. دیدنی های برگن را در سفر به نروژ نباید از دست داد.

از ساختمان های بریگن دیدن کنید

یکی از جذاب ترین مناظری که می توانید در سفر به برگن شاهد آن باشید، ساختمان های رنگارنگی هستند که با نام بریگِن (Bryggen) شناخته می شوند.

بریگن نام ساختمان های تجاری هانزا در نزدیکی بندر است. قدمت ساخت این بندر به قرن چهاردهم باز می شود. این ساختمان ها از اهمیت اقتصادی و فرهنگی ویژه ای برخوردار هستند.

این سازه های چوبی پس از آتش سوزیِ سال 1702 بازسازی شدند. از آن زمان تا به امروز به عنوان بخش مهمی از میراث فرهنگی برگن به شمار می فرایند.

اهمیت تاریخی و فرهنگی بریگن تنها به نروژ محدود نمی شود. این ساختمان ها در فهرست میراث جهانی یونسکو هم ثبت شده اند. اسکله قدیمیِ هانزا امروزه تعداد زیادی مغازه، رستوران، کافه و موزه را در خود جای داده است. بریگن یکی از مکان های محبوب گردشگران و مردم محلی به شمار می رود.

سوار فونیکولار شوید و به قله کوه بروید

برگن به عنوان شهرِهفت کوه شناخته می شود؛ پس تعجبی ندارد که گردشگران مشتاق بازدید از یکی از این کوه ها باشند. یکی از در دسترس ترین کوه های برگن کوه فلویِن (Fløyen) است که در نزدیکی مرکز شهر قرار گرفته است. با یک فونیکولار (Funicular) یا قطار کابلی که با نام فلویبانِن (Fløibanen) شناخته می شود، می توانید به راحتی به این کوه بروید.

فونیکولار در کمتر از 8 دقیقه شما را به قله می رساند. زمانی که به قله فلوین می رسید، مناظر شگفت انگیزی از طبیعت اطراف و شهر برگن را خواهید دید.

برای بازگشت به دامنه کوه سوار فونیکولار شوید و پس از رسیدن به دامنه، کمی در این منطقه زیبای کوهستانی قدم بزنید یا کوه پیمایی کنید.

سری به بازار ماهی برگن بزنید

نروژ دارای سواحل زیاد و وسیعی است. صنعت ماهیگیری قرن ها است که بخش مهمی از فرهنگ و اقتصاد نروژ به شمار می رود. شلوغ ترین بندر نروژ در شهر برگن قرار گرفته است؛ پس تعجبی ندارد که مردم برای خرید ماهی و دیگر غذاهای دریایی به این شهر بفرایند. اگر می خواهید از بازار ماهی برگن دیدن کنید، باید به مرکز شهر بروید.

در این بازار می توانید در محیطی سرزنده، انواع موجودات دریایی را ببینید. بازار ماهی برگن یکی از پر بازدیدترین جاذبه های نروژ است. در این بازار انواع ماهی، صدف، میوه، سبزیجات و صنایع دستی به فروش می رسند. شما می توانید در بازار ماهی برگن خوراکی های مختلفی را امتحان کنید و یادگاری های زیبایی برای خود یا عزیزان تان بخرید.

زیباترین گونه های دریایی را در آکواریوم برگن ببینید

اگر شگفتی های دریای شمال شما را مجذوب خود کرده است، باید حتما سری به آکواریوم برگن بزنید. در آکواریوم برگن می توانید در بیش از 50 آکواریوم مختلف، انواع گونه های زیبای دریایی را ببینید. مجموعه ای از ماهی ها، جلبک های دریایی، پنگوئن ها، شیرهای دریایی، کروکودیل ها و حتی میمون ها در این آکواریوم وجود دارند که می توانید آن ها را از نزدیک ببینید.

در آکواریوم برگن انواع برنامه های زنده و سرگرم کننده، نمایش ها و رویدادهای متنوع برای بازدیدکنندگان اجرا می شود. این آکواریوم در طی 50 سال، به بخش مهمی از فرهنگ و هویت محلیِ این شهر تبدیل شده است.

از موزه ترولدهاگن بازدید کنید

ترولدهاگِن (Troldhaugen) در سال 1885 ساخته شد. ترولدهاگن منزل سابق ادوارد گریِگ (Edvard Grieg)، آهنگساز و نوازنده نروژی و همسرش بود.

ادوارد گریگ یکی از افراد پیشگام در جنبش رمانتیسیزم (Romantic Movement) بود و نقش مهمی را در ایجاد هویت ملی در یک کشور تازه تاسیس ایجاد کرد.

امروزه ترولدهاگن یک موزه است تا مردم بتوانند با زندگی ادوارد گریگ بیشتر آشنا شوند. در این موزه همچنین می توانید اتاق کوچکی که گریِگ برخی از برترین آثارش را در آن جا ساخت، از نزدیک ببینید.

از زمان خود استفاده کنید و در این خانه گشتی بزنید؛ پیانوی شخصی ادوارد گریگ را از نزدیک ببینید و سری به آرامگاه او بزنید. همچنین می توانید در سالن کنسرت این ملک برخی از آثار گریگ را هم بشنوید.

در موزه کود با هنر و فرهنگ نروژ آشنا شوید

کودِ (KODE) یکی از بزرگ ترین موزه های هنر، طراحی و موسیقی در منطقه نوردیک است. این موزه مجموعه ای از خانه های هنرمندان و چندین ساختمان را در مرکز شهر برگن در خود جای داده است.

این ساختمان ها محل نمایش موقت آثار هنرمندان معاصر و مجموعه ای دائمی از آثار هنرمندانی چون ادوارد مونک (Edvard Munch)، یوهان کریستین دال (JC Dahl)، نیکُلای آستروپ (Nikolai Astrup) و چندین هنرمند دیگر است. در سفر به برگن حتما از این موزه دیدن کنید و با برخی از برترین آثار هنری و فرهنگی نروژ بیشتر آشنا شوید.

از کلیسای چوبی فانتوفت دیدن کنید

یکی از نمونه های شاخص میراث ملیِ نروژ را می توان در جزئیات دقیق کلیساهای چوبی این کشور دید؛ از کلیساهایی با ساختارهای ساده و پراکنده گرفته تا کلیساهایی با معماری های پیچیده.

کلیسای چوبی فانتوفت (Fantoft) در سال 1150 ساخته شد اما در سال 1992 به طور کامل در آتش سوخت. وارگ ویکِرنس (Varg Vikernes) خواننده نروژی این کلیسا را به طور عمدی آتش زد. او بعدها یکی از اعضای گروه موسیقی اش را هم به قتل رساند.

آنچه امروز از این کلیسا دیده می شود، بقایای بازسازی شده آن است؛ اما هنوز هم نمونه شاخصی از هنر، طراحی و میراث نروژی است.

با کشتی کروز اوقاتی فراموش نشدنی داشته باشید

برگن با آبدره های زیادی احاطه شده است. کمپانی های کروز زیادی در این شهر وجود دارند که جاذبه های طبیعی نروژ را با سفرهای تفریحی با کشتی کروز به شما نشان می دهند.

یکی از کمپانی های کروز که سفرهای هیجان انگیز و جذابی را برای گردشگران ترتیب می دهد، هورتیگروتِن (Hurtigruten) است. این کروز از برگن آغاز می شود و در طول سواحل نروژ تا شاقتصادی ترین قسمت آن ادامه دارد.

البته سفرهای ساده تری هم وجود دارند؛ برخی از کروزها از برگن به سوگنِفیوردن (Sognefjorden)، بزرگ ترین آبدره نروژ حرکت می کنند. برخی از کروزها هم به سمت بارونیت روسندال (Baroniet Rosendal)، کوچک ترین قلعه نروژ می فرایند.

همچنین می توانید کروزهایی را انتخاب کنید که شما را به دیدن آبدره های اطراف برگن و کوه ها می برند.

سری به موزه برگن قدیم بزنید

در قرن نوزدهم، برگن یکی از بزرگ ترین شهرهای اروپا محسوب می شد. این شهربه دلیل داشتن ساختمان های چوبی مستعد آتش سوزی های زیادی بود. موزه برگنِ قدیم به منظور حفظ میراث و خاطرات شهری ساخته شد که به سرعت در حال تغییر بود.

در خیابان های برگن با ساختمان های قدیمی و جذابش قدم بزنید و حال وهوای خیابان های بافت قدیمی شهر را به خوبی حس کنید. مغازه ها، کارگاه ها و جزئیات هر بخش نشان دهنده تاریخ این شهر هستند که انگار به دنیای امروز بازگشته اند.

بازدید از قلعه برگنهاوس را از قلم نیاندازید

قلعه برگنهاوس (Bergenhus Fortress) در سال 1240 ساخته شد. این بنا در قرون وسطی ساخته و در طول سال ها به بهترین شکل محافظت شده است. تا سال 1300 میلادی، زمانی که برگن پایتخت نروژ بود، این قلعه یک کاخ سلطنتی به شمار می رفت.

ساختمان های قدیمی و محافظت شده شهر مانند هاکونز هال (Hakkons Hall) و برج روسِنکرانتز (Rosenkrantz) در این قلعه واقع شده اند. امروزه همه مردم می توانند از این قلعه بازدید کنند.

برگنهاوس هر از گاهی میزبان رویدادها، کنسرت ها و مراسم شام است. اگر به برگن سفر می کنید، حتما از این قلعه بازدید کنید تا شاهد حوادث تاریخی و چگونگی تشکیل کشور نروژ باشید. به علاوه، با تاریخ این کشور و حاکمانش، از عصر وایکینگ ها گرفته تا به امروز بیشتر آشنا خواهید شد.

منبع: گردشبان
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1084

به "تفریحاتی که می توانید در شهر زیبای برگن تجربه کنید، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفریحاتی که می توانید در شهر زیبای برگن تجربه کنید، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید