تور ارزان پوکت: جاهای دیدنی پوکت؛ 25 جاذبه گردشگری بهشت تایلند

به گزارش مجله رویگری، این جزیره حتی در میان گردشگران خارجی هم هواداران خودش را دارد، به طوری که روزانه بیش از 50 پرواز از بانکوک به پوکت اختصاص داده شده است. در این مقاله ما را همراهی کنید تا شما را با جاهای دیدنی پوکت که نظر هرکسی را به خود جلب می نماید آشنا کنیم.

تور ارزان پوکت: جاهای دیدنی پوکت؛ 25 جاذبه گردشگری بهشت تایلند

برای سفر با تور ارزان پوکت همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای پوکت تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

1. ساحل پاتونگ (Patong Beach)

ساحل پاتونگ، طولانی ترین ساحل پوکت است و معمولا به قدری شلوغ می شود که در آن جای سوزن انداختن نیست. اگر قصد دارید که در جای خلوتی بنشینید و وقت تان را به مطالعه و تفکر بگذرانید، احتمالا این ساحل باب طبع تان نخواهد بود. شما می توانید در کنار لذت بردن از شلوغی و سرزندگی پاتونگ، کلی هم خرید کنید. هتل لوکس آماری پوکت (Amari Phuket) با منظره دریا نیز در همین ساحل واقع شده است.

2. شهر قدیمی پوکت (Phuket Old Town)

اگر به پوکت سفر کردید، خودتان را به خیابان های آفتابی پاتونگ محدود نکنید و حتما سری هم به شهر قدیمی پوکت بزنید. خیابان های این منطقه بیشتر به خاطر عمارت هایی با نمای رنگی و معماری استعماری معروفند. بعلاوه بسیاری از مغازه ها و غذاخوری های دنج پوکت در این منطقه قدیمی جمع شده اند که ارزش یک بار دیدن را دارند. اما در شهر قدیمی پوکت، هیاهوی کمتری را نسبت به سایر منطقه ها پرجنب وجوش شهر احساس خواهید کرد.

3. مجسمه بزرگ بودا (Big Buddha Statue)

بیشتر جمعیت تایلند را بوداییان تشکیل می دهند. به همین علت معابد و مجسمه های باشکوه بودا در این کشور به وفور یافت می شوند. یکی از معروف ترین مجسمه های این شهر، پیکره ای مرمرین به ارتفاع 45 متر است که در بالای تپه های ناکِرد، بین کاتا و چالونگ نهاده شده است. تا بالای تپه حدود 6 کیلومتر راه است که می توانید با تاکسی یا توک توک (یک وسیله نقلیه شناخته شده در تایلند که درواقع همان موتور سه چرخه است) این جهت را طی کنید. در بخش انتهایی جهت که به پای مجسمه ختم می شود، جهتی پلکانی وجود دارد که روی شیب تندی تعبیه شده است. شما از آن بالا می توانید منظره شهر را با دید 360 درجه دیدن کنید. برای داشتن دید بهتر، در هوای صاف از این مکان بازدید کنید.

4. ساحل کاتا (Kata Beach)

ساحل کاتا دارای خیلجی منحنی است که در دو طرف آن تپه های سرسبز قرار دارند. حاشیه ساحل نیز با درختان دم اسبی و نخل پر شده است. می توانید از غرفه های کنار ساحل اسنک و نوشیدنی خریداری کنید. اما اگر غذای مفصلی مدنظرتان است، رستوران های بزرگ تر در فاصله کمی از ساحل قرار دارند که با پای پیاده قابل دسترسی هستند. بوتیک هتل لوکس بوت هاوس پوکت (Boathouse Phuket) نیز در انتهای جنوبی ساحل و درست در قسمت ماسه ای دریا واقع شده است. اینجا به شلوغی ساحل پاتونگ نیست و دست فروش های کمتری دارد. اما اگر همچنان در پی مکان خلوت تری می گشت، شاید بهتر باشد که از ساحل مجاور یعنی کاتا نوی دیدن کنید.

5. ساحل آزادی (Freedom Beach)

ساحل آزادی، طبیعت نسبتا بکر و دست نخورده ای دارد. این ساحل کمی دورتر از سایر سواحل جزیره نهاده شده است و دسترسی به آن سخت تر است. اما اگر در پی جایی می گشت که از شلوغی سرگرمیات آبی و موسیقی های پرسروصدا به دور باشد، قطعا از گردش در این طبیعت کارت پستالی لذت خواهید برد.

6. بازار شبانه آخر هفته پوکت (Phuket Weekend Night Market)

اگر اهل خرید در بازارهای محلی و چانه زنی سر قیمت هستید، پس بازار شبانه آخر هفته پوکت را از دست ندهید. غرفه های زیادی در این بازار مستقرند که غذا، لباس، صنایع دستی و بسیاری از محصولات متنوع دیگر را می فروشند. در این بازار می توانید علاوه بر خرید، از صرف انواع غذاهای تایلندی نیز لذت ببرید. قیمت ها در این بازار بالا نیست و قطعا فرصت مناسبی برای امتحان کردن غذاهای نو خواهد بود.

7. ساحل سورین (Surin Beach)

ساحل سورین با شن های سفید و آب های زلالش در میان ثروتمندان و افراد مشهور تایلند بسیار پرطرفدار است. آرامشی که در این ساحل حکم فرماست، با شلوغی و سروصدای ساحل پاتونگ قابل مقایسه نیست. استراحتگاه ها و رستوران های شیک و لوکس متعددی در این مکان مستقرند که لذت گردش در چنین ساحل پرآرامشی را دوچندان خواهند کرد.

8. فانتاسی (Fantasea)

در این پارک سرگرمیی می توانید علاوه بر تجربه کردن سرگرمی ها و غذاهای مختلف، با تاریخ و فرهنگ تایلند در قالب نمایش آشنا شوید.

9. بازار واکینگ اِستریت (Walking Street Market)

این بازار یکی از نوترین جاذبه های شهر قدیمی پوکت است که آن را به نام لاردیای نیز می شناسند. اگر طالب غذاهای سنتی تایلندی و خرید صنایع دستی هستید، حتما سری به این بازار بزنید.

10. ساحل کارون (Karon Beach)

این ساحل که در شهر سرگرمیی کارون نهاده شده است، سومین ساحل طولانی پوکت است. قطعا لذت قدم زدن روی شن های نرم و نظاره آب های آبی چشم نواز ساحل کارون را از یاد نخواهید برد. اگر به کارون رفتید، از معبد وات سوآن کِری کِت (Wat Suwan Khiri Khet) نیز دیدن کنید.

11. پناهگاه فیل ها (Phuket Elephant Sanctuary)

فیل حیوان ملی تایلند است. اما متأسفانه هنوز هم در قسمت هایی از تایلند این موجودات بی گناه را به اسارت می گیرند و از آنها در اجرای نمایش بهره کشی می نمایند. در مکان هایی مانند پناهگاه فیل های پوکت، اطلاعاتی درمورد فیل ها به بازدیدنمایندگان داده می شود و بعلاوه از فیل های صدمه دیده، تا زمانی که به شرایط عادی بازگردند، مراقبت به عمل می آید. بازدیدنمایندگان نه تنها با زندگی فیل ها آشنا می شوند، بلکه می توانند لذت غذا دادن به این موجودات بزرگ الجثه را نیز تجربه نمایند.

12. معبد جوی توی (Jui Tui Shrine)

این معبد چینی منزلگاه مجسمه های خدایان چینی است و معماری آن با معابد تایلندی فرق دارد. معبد جوی توی نه تنها یکی از زیباترین معابد پوکت محسوب می شود، بلکه به لحاظ فرهنگی نیز حائز اهمیت است. این معبد نقش مهمی در جشنواره سالانه گیاه خواری ایفا می نماید. پیروان این آیین به مناسبت حضور در جشن، خودشان را با اجسام مختلفی سوراخ می نمایند.

13. ساحل کاتا نوی (Kata Noi Beach)

این ساحل کوچک اما زیبا در کرانه غربی پوکت نهاده شده است. شن های نرم، دریای فیروزه ای و درختان سرسبزی که ساحل را احاطه نموده اند، محیط دلپذیری را به وجود آورده اند که هرگز آن را از یاد نخواهید برد. جریان آب و موج در این قسمت از دریا قوی نیست و به همین علت محل مناسبی برای شناست.

14. منظره کارون (Karon Viewpoint)

این نقطه از جزیره را به نام منظره کاتا نیز می شناسند که درواقع مکانی مرتفع با منظره وصف ناپذیرِ سه خلیج کاتا نوی، کاتا و کارون است. فقط کافی است که از آن بالا به منظره روبه رو خیره شوید تا خودتان را در بهشت احساس کنید.

15. مکان های غواصی (Dive Sites)

پوکت برای اهل غواصی بهشت روی زمین است. بسیاری از گردشگران به قصد دریافت مدرک غواصی اِسکوبا به تایلند می آیند، زیرا این دوره های آموزشی در تایلند به نسبت سایر کشورها مقرون به صرفه ترند. اگر غواصی بلدید، حتما سری به پارک ملی جزایر سیمیلان بزنید که یکی از برترین مکان های غواصی با 11 جزیره خالی از سکنه است.

16. سِنترال فستیوال (Central Festival)

این مرکز خرید چند طبقه، با فروشگاه های مشهوری همانند ZARA و H&M، حال وهوایی غربی دارد. یک سینما و تعداد زیادی غذاخوری نیز در این مرکز خرید مستقرند که می توانند در روزهای بارانی بسیار مفرح و سرگرم نماینده باشند.

17. پروژه توانبخشی گیبون (Gibbon Rehabilitation Project)

در این مکان نیز، درست مثل پناهگاه فیل ها، از گیبون هایی نگهداری می شود که به نوعی آسیب دیده اند و قبل از بازگشت به حیات وحش احتیاج به توانبخشی دارند. شکارچیان این میمون ها را در کودکی از مادران شان جدا می نمایند و به عنوان حیوان خانگی می فروشند یا در نمایش های خیابانی از آنها بهره کشی می نمایند. امکان بازدید از میمون هایی که قرار است به حیات وحش بازگردانده شوند، محدود است چرا که نباید به انسان ها عادت نمایند. اما می توانید از آن دسته از میمون هایی که به واسطه شرایط شان باید تا همواره در این مرکز اقامت نمایند، بازدید کنید. ورود به خود مرکز رایگان است، اما برای ورود به پارک باید ورودی بپردازید.

18. وات چالونگ (Wat Chalong)

معبد وات چالونگ یکی از بزرگ ترین و مقدس ترین معابد پوکت است که بنای فعلی آن در سال 1837 ساخته شد. در این معبد تکه ای از استخوان بودا نگهداری می شود که در داخل محفظه ای شیشه ای در مقبره ای گنبدی شکل به ارتفاع 60 متر قرار داده شده است. دیواره های داخلی ساختمان معبد با تصاویری از جاتاکا (داستان هایی پیرامون زندگی بودا) نقاشی شده اند. کف معبد نیز با انبوهی از مجسمه های طلایی تزئین شده است. در این معبد نباید با کفش وارد شوید و خانم ها نیز باید نبستا پوشیده تر لباس بپوشند.

19. بوکس تایلندی (Thai Boxing)

بوکس تایلندی ورزش ملی تایلند است که مسابقات آن در ورزشگاه پاتونگ برگزار می شوند. در این ورزش خشن، مبمقرون به صرفه می توانند با پا، مشت، زانو و بازو به یکدیگر حمله نمایند. از آنجایی که بوکس تایلندی با موسیقی سنتی و بعلاوه تشریفات خاصی پیش از شروع مبارزه همراه است، به هزینه ورودی سالن می ارزد و می تواند تجربه جالبی را برای ورزش دوستان رقم بزند.

20. دماغه پرومتِپ (Promthep Cape)

در دماغه پرومتپ می توانید شاهد یکی از وصف ناپذیرترین منظرههای کل پوکت باشید. این مکان با منظره دریا و سرسبزی های فراوان، محیطی رؤیایی و خاطره انگیز را برای بازدیدنمایندگان رقم می زند. به ویژه دیدنی غروب آفتاب از این مکان می تواند بسیار چشم نواز باشد.

21. دهکده راوای (Rawai Village)

در این دهکده که در کرانه شرقی جزیره واقع شده است، می توانید از نزدیک شاهد سبک زندگی موکِن ها یا کولی های دریا باشید. این مردمان که ریشه آنها به جزایر آندامان و نیکوبار برمی شود، مصرانه به عقاید و رسوم خود پایبند مانده اند. شغل اغلب مردان دهکده ماهی گیری است. بنابراین بی علت نیست که راوای را به خاطر بازار صید دریایی می شناسند. اجاره قایق یکی دیگر از سرگرمیاتی است که می توانید در این دهکده محلی داشته باشید.

22. موزه تریک آی (Trickeye Museum)

در این موزه می توانید از 95 نقاشی که با تکنیک خطای چشم کار شده اند، بازدید کنید. طراحی ویژه این آثار که به دست هنرمندان کره ای خلق شده اند، به گونه ای است که خود را جزئی از اثر حس خواهید کرد. این مکان می تواند سرگرمی خانوادگی مفرحی در روزهای بارانی پوکت باشد.

23. پارک ملی سیرینات (Sirinat National Park)

پارک ملی سیرینات که در گذشته به نام نای یانگ شناخته می شد، یک پارک ساحلی به مساحت90 کیلومتر مربع است که در کرانه شمال غربی جزیره نهاده شده است. این پارک از چهار ساحل نسبتا بکر و دست نخورده تشکیل شده است که از این میان دو ساحل هات نای یانگ و هات مای خائو تنها سواحلی هستند که شب ها میزبان لاک پشت های پشت چرمی برای تخم گذاری هستند. برترین زمان برای دیدن این لاک پشت ها نوامبر تا فوریه است. در این زمان گشت محلی در ساحل از تخم ها محافظت می نماید.

24. معبد وات فرا تونگ (Wat Phra Thong)

در این معبد از مجسمه نصفه بودا نگهداری می شود که در زمان حمله برمه شکسته شد. طبق افسانه ها در این محل پسرکی گاومیشی را به تکه فلزی که از زمین بیرون زده بود بست و ناگهان جان باخت. سپس به خواب پدرش آمد و به او درباره آن تکه فلز گفت. همین شد که پدر پسرک به زمین برگشت و محل مشکوک را کَند تا اینکه به مجسمه ای از طلای ناب رسید. این مجسمه مجسمه بودا بود و از آنجا که نتوانستند آن را کامل از زمین خارج نمایند، در سال 1785 معبدی در این محل بنا شد. پس از حمله برمه ای ها به تالانگ نیز مجددا سعی شد تا مجسمه را کامل از زمین خارج نمایند، اما این بار مجسمه دو نیم شد. نیمی از مجسمه همچنان مفقود است، اما نیمه دیگر آن هنوز در این معبد نگهداری می شود.

25. مجمع الجزایر فی فی (Phi Phi Islands)

مجمع الجزایر فی فی متشکل از شش جزیره است که در 46 کیلومتری پوکت قرار دارند. این جزایر با صخره های آهکی و آب های زلال شان از منظره بدیعی برخوردارند که در جنوب تایلند بی نظیر است. خلیج مایا در جزیره کُه فی فی یکی از زیباترین نقاط این مجمع الجزایر است که پس از اکران فیلم هالیوودی ساحل (The Beach) که در این مکان فیلم برداری شده بود، بسیار مورد توجه گردشگران نهاده شد.

منبع:چطـور

منبع: دیجیاتور
انتشار: 12 مرداد 1401 بروزرسانی: 12 مرداد 1401 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 2006

به "تور ارزان پوکت: جاهای دیدنی پوکت؛ 25 جاذبه گردشگری بهشت تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان پوکت: جاهای دیدنی پوکت؛ 25 جاذبه گردشگری بهشت تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید