راهنمای کامل انتخاب برترین مدل تی شرت برای آقایان

به گزارش مجله رویگری، در کمد لباس آقایان تی شرت ها از جمله آیتم های پرطرفداری هستند که به علت تنوع بالایشان در بازار مصرف و قابلیت استفاده در تمامی فصول سال، بیشترین کاربری را در استایل کژوال دارند. ویژگی متمایز تی شرت در مقایسه با پوشاک دیگر، راحت ست شدن آن با انواع لباس ها و کاربری آن در موقعیت های مختلف است.

راهنمای کامل انتخاب برترین مدل تی شرت برای آقایان

اما هنگام انتخاب تی شرت به چه نکاتی باید توجه کرد؟ علاوه بر کیفیت پارچه تی شرت و نوع دوخت آن فرم بدن و رنگ پوست و مو از جمله مواردی هستند که بایستی در انتخاب تی شرت هایتان به آن ها توجه کنید. در این مطلب راهنمای کامل انتخاب تی شرت برای آقایان با توجه به فرم بدن و رنگ پوست را برایتان ارائه نموده ایم. با ما در مجله خبرنگاران همراه باشید.

انتخاب جنس تی شرت

بیشتر مواقع تی شرت ها تبدیل به اولین لایه لباسی می شوند که با پوست بدن در ارتباط است؛ از همین جهت باید تی شرتی را انتخاب کنید که کیفیت مناسبی داشته باشد. سعی کنید از تی شرت هایی از جنس الیاف مصنوعی یا پلاستیکی استفاده نکنید؛ برخورد این پارچه ها با پوست موجب تعریق بیشتر و حساسیت های پوستی می گردد.

برترین جنس پارچه تی شرت برای فصل تابستان، تی شرت نخی است. پارچه این تی شرت از الیاف طبیعی ساخته شده و برای فصل گرما، پارچه ای خنک محسوب می گردد. سعی کنید از پارچه های نرم و لطیف بهره ببرید و کیفیت پارچه را با ضخامت آن نسنجید. ضخامت پارچه هیچ ارتباطی با کیفیت بهتر آن ندارد و این یک استدلال غلط است؛ ممکن است یک پارچه نازک، کیفیت بهتری نسبت به پارچه ای ضخیم داشته باشد.

 • راهنمای کامل انتخاب جنس و رنگ لباس های تابستانی

انتخاب تی شرت مردانه با توجه به رنگ پوست

در حوزه مد و فشن ایجاد ترکیب های رنگی دلچسب و مناسب جز ذاتی یک استایل شیک و مجذوب کننده است. با توجه به رنگ پوست و موهایتان مجموعه ای از رنگ های متضاد، مکمل و هم طیف وجود دارد که ظاهری مجذوب کننده و چشم نواز به شما خواهد داد. این اصول هم برای مردان و هم برای زنان صدق می نماید. ممکن است شما از یک رنگ خاص خیلی خوشتان بیاید اما با توجه به رنگ پوست و موهایتان این رنگ منتخب به شما نیاید، بنابراین لازم است که در انتخاب رنگ تی شرت تان، اصولی را که برای پوست های بور، گندمی و تیره ذکر نموده ایم را مد نظر قراردهید.

 • 7 ترکیب رنگ شیک و مجذوب کننده برای استایل آقایان

پوست تیره

اگر پوست تیره دارید رنگ های روشن و پاستلی جلوه مجذوب کنندهی به استایل تان خواهد داد.

 • رنگ های آبی کمرنگ، آبی آسمانی، لیمویی یا زرد کم رنگ، صورتی پاستلی، سفید، ارغوانی روشن، و نیلی از جمله رنگ هایی هستند که به شما پیشنهاد می کنیم.
 • با توجه به رنگ پوست تان بهتر است از پوشیدن رنگ های قهوه ای تیره، مشکی و سرمه ای خودداری کنید.

پوست گندمی

اگر پوست گندمی دارید رنگ های بژ کم رنگ، صورتی، مرجانی، بنفش، سرخابی جلوه مجذوب کنندهی به استایل تان خواهد داد و بهتر است از پوشیدن رنگ های خردلی، سبز مغز پسته ای، زیتونی و قهوه ای روشن اجتناب کنید تا استایل متعادلی داشته باشید.

پوست روشن

اگر پوستی روشن دارید بهتر است از پوشیدن رنگ های پاستلی اجتناب کنید، به خصوص اگر موی بو و پوست روشن دارید پوشیدن رنگ های روشن چهره تان را رنگ پریده نشان می دهد. رنگ های تیره در این حالت گزینه های مناسبی برای انتخاب تی شرت هستند چرا که تضاد بین این رنگ ها و رنگ پوست تان جلوه مجذوب کنندهی به استایلتان خواهد داد.

رنگ های آبی تیره، سرمه ای، مشکی، سبز یشمی، زرشکی، قرمز، قهوه ای، خاکستری تیره، و طیف های رنگی شتری و ماسه ای رنگ های پیشنهادی برای انتخاب تی شرت متناسب با رنگ پوست شما هستند. بهتر است از پوشیدن رنگ های پاستلی، سفید و بژ روشن اجتناب کنید.

انتخاب سایز مناسب تی شرت

وقتی یک تی شرت مردانه را می پوشید، درز شانه و بازوی آن، باید دقیقا در روی کتف یعنی جایی که دست به شانه وصل شده است قرار بگیرد. اگر تی شرت تنگ باشد این درز به سمت بالا کشیده می گردد و در زیر بغل خود احساس تنگی می کنید و آستین تی شرت به سمت بالا می رود.

اگر تی شرت شما عظیم باشد درز روی شانه پایین تر و روی بازو قرار می گیرد و به همین ترتیب مدل تی شرت برای شما عظیم به نظر می رسد. اگر دلتان می خواهد تیپ بگی (Baggy) داشته باشید این مدل برایتان مناسب است در غیر این صورت شما را چاق نشان می دهد. در انتخاب تی شرت های بگی باید فرم بدنتان را هم در نظربگیرید.

قد تی شرت به فاق شلوار شما بستگی دارد پایین تی شرت باید درست رو یا بالای خط کمر شلوار قرار بگیرد. اگر تی شرت شما بلند باشد روی باسن را می پوشاند و ممکن است شما را قد کوتاه نشان ده.، تی شرت کوتاه باعث می گردد کمر و شکم شما دیده گردد که این اصلا چشم انداز جالبی را به وجود نمی آورد.

انتخاب تی شرت مردانه با توجه به فرم بدن

برای این که تی شرت در اصطلاح به بدنتان بنشیند و استایل چشم نوازی داشته باشید باید تی شرتی را انتخاب کنید که مناسب اندامتان است؛ بنابراین باید اول فرم بدنتان را بشناسید.

گرچه در واقعیت بدن های آقایان فرم های بسیار متنوعی دارند اما به طور کلی می توان مردان را از لحاظ فرم بدن به چهار دسته تقسیم بندی کرد: مثلث، مثلث برعکس (یا v شکل)، مستطیل و ذوزنقه چهار فرم مختلف فرم بدن آقایان هستند.

هنگامی که فرم بدنتان را بشناسید خرید لباس به ویژه پیراهن و تی شرت برایتان ساده تر می گردد، بعلاوه با آگاهی از فرم بدنتان خواهید دانست که چه طرح ها و الگو هایی برایتان مناسب است و از کدام طرح ها و الگو ها باید اجتناب کنید تا فرم بدنتان متعادل تر دیده گردد. نوع یقه هم باید متناسب با فرم بدن انتخاب گردد. بنابراین بدن شما هر فرمی که دارد نگران نباشید، با انتخاب درست تی شرت تان میتوانید فرم بدنتان را متعادل تر نشان دهید.

 • چگونه بلندتر به نظر برسیم؛ 11 اصل طلایی لباس پوشیدن برای آقایان قد کوتاه

فرم بدن مثلثی

اگر پایین تنه و باسن نسبتا عظیمی دارید و قفسه سینه و کمرتان نسبتا باریک تر از پایین تنه تان است، فرم بدنتان مثلثی طبقه بندی می گردد. در این حالت فرم بدتان ممکن است کمی نامتناسب به نظر برسد چرا که پایین تنه تان پهن تر از بالاتنه شماست. در این حالت لازم است که لباستان را به دقت انتخاب کنید تا فرم بدن متعادل تر به نظر برسد.

در این حالت برای داشتن یک استایل متعادل باید به توصیه های ذیل عمل کنید:

 • بهتر است تی شرت ها و پولوشرت هایی به رنگ تیره انتخاب کنید.
 • تی شرت های یقه گرد (Crew neck) انتخاب مناسبی برای شما هستند چرا که باعث می یشوند گردنتان کوتاه تر و سینه های شما برجسته تر دیده شوند.
 • تی شرت های طرح داری که طرح هایشان در قسمت قفسه سینه و شانه ها متمرکز شده بالاتنه را پهن تر نشان می دهند و در نتیجه استایل شما را متعادل تر خواهند کرد. بعلاوه تی شرت ها و پلوشرت های راه راهی که دارای نوارهای عمودی هستند برای استتار عدم تعادل بین بالاتنه و پایین تنه مناسبند.
 • با توجه به فرم بدنتان بهتر است از پوشیدن تی شرت های یقه هفت خودداری کنید چرا که این تی شرت ها بالاتنه را کوچک تر نشان می دهند.
 • از پوشیدن تی شرت ها و پولوشرت های جذب و چسبان خودداری کنید و سعی کنید تی شرت هایی را انتخاب کنید که در بدنتان آزاد و راحت باشند.

فرم بدن مثلث برعکس یا V

چنانچه شانه های پهن و کمر و باسن باریک دارید فرم بدن شما V شکل و یا مثلث برعکس است. در این حالت قسمت بالایی بدن نسبت به قسمت پایینی آن پهن تر است. اگرچه بیشتر مردان عاشق این فرم بدن هستند، اما تفاوت در میزان بالا و پایین بدن ممکن است جلوه ای نامتعادل به استایل شما بدهد.

در این حالت برای داشتن یک استایل متعادل باید به توصیه های زیر عمل کنید:

 • تی شرت های یقه هفت برترین انتخاب برای شما هستند چرا که این تی شرت ها بالا تنه را کوچک تر نشان می دهند و استایل متعادل تری برایتان خواهند ساخت.
 • رنگ های تیره مثل ذغالی، مشکی و سرمه ای از نظر بصری بالا تنه را کوچک تر و باریک تر نشان می دهند بنابراین ظاهرتان را متعادل تر خواهند کرد.
 • از راه راه های افقی و چاپ های خیلی عظیم و جسورانه در قسمت سینه تی شرت اجتناب کنید، به جای آن سعی کنید تی شرت هایی را انتخاب کنید که طرح های چاپی آن در قسمت پایین سینه و شکم متمرکز شده باشد.
 • از تی شرت های راحت و گشاد بپرهیزید و سعی کنید تی شرت های جذب و پلوشرت های اسلیم فیت را انتخاب کنید.

فرم بدن مستطیل

این نوع بدن ها دارای شکلی متعادل و متناسب هستند. افرادی که فرم بدن شان مستطیل است معمولاً قد بلند و لاغر هستند و ظاهری لاغر و تنیده دارند، کسانی که فرم بدنشان مستطیل است اغلب عرض شانه هایشان با کمر و باسن شان برابر است. از همین جهت برای متعادل کردن استایل این فرم بدن بهتر است تی شرت مورد نظر طوری انتخاب گردد که شانه ها پهن تر به نظر برسد.

اگر فرم بدنتان مستطیل است برای داشتن یک استایل متعادل باید به توصیه های ذیل عمل کنید:

 • تی شرت ها و پلو شرت هایی را انتخاب کنید که جذب و چسبان نیستند و در بدنتان آزاد می ایستند، از پوشیدن تی شرت های تنگ و چسبان خودداری کنید.
 • تی شرت های یقه هفت بالاتنه تان را کوچک تر نشان می دهند، بنابراین از انتخاب این تی شرت ها خودداری کنید و تی شرت های یقه گرد و یقه اسکوپ را انتخاب کنید.
 • بهتر است تی شرت هایی انتخاب کنید که در قسمت شانه و سینه طرح دار هستند؛ به اسم مثال انتخاب تی شرت هایی که دارای خطوط راه راه افقی در این قسمت ها هستند برایتان عالی خواهد بود.
 • به خاطر داشته باشید که لایه بندی یک راه عالی برای افزودن حجم به بدن است. می توانید روی تی شرتتان یک پیراهن بپوشید و یا یک تی شرت آستین بلند را زیر تی شرت آستین کوتاه تان بر تن کنید.
 • از تی شرت هایی که درای چاپ های عظیم هندسی و مستطیلی شکل هستند اجتناب کنید چرا که این نوع چاپ ها باعث می شوند بیشتر روی فرم مستطیلی بدن تمرکز گردد.

فرم بدن ورزشکاری یا ذوزنقه

اگر فرم بدن مطلوب در خانم ها ساعت شنی است، در آقایان فرم بدن ذوزنقه ای یا ورزشکاری به اسم فرم بدن مطلوب شناخته می گردد. این فرم بدن شانه ها و سینه پهنی دارد که با ملایمت در قسمت ران و کمر باریک شده اند. در این حالت احتیاجی نیست فرم بدن را اصلاح کنید بلکه باید لباس هایتان را به شکلی انتخاب کنید که شکل بدن ذوزنقه ای تان را به خوبی نمایان کند. به این ترتیب تمامی مدل ها و الگوی های دوخت و یقه های مختلف تی شرت ها به بدن شما می نشیند و در انتخاب تی شرت می توانید آزادانه عمل کنید. تی شرت های میانه که تا زیر لگن پایین می آیند برای شما برترین انتخاب خواهند بود. نوارهای راه راه عمودی هم به خوبی فرم زیبای بدنتان را نمایان می سازند.

کلام آخر

تنوع بالای تی شرت در کمد لباس تان باعث می گردد تا برای ایجاد تنوع در استایل کژوال خیابان، محل کار یا منزل گزینه های بسیاری در اختیار داشته باشید. حتی اگر از یک تی شرت ساده مردانه بهره ببرید، باز هم انتخاب تی شرت متناسب با رنگ پوست و فرم بدنتان می تواند مجذوب کنندهیت استایل شما را چند برابر کند. در این مطلب کوشش کردیم راهنمای کاملی جهت خرید تی شرت مردانه ارائه دهیم؛ با در نظر گرفتن توصیه های صورت گرفته می توانید راحت تر به خریداری این آیتم کاربردی و مالی بپردازید.

منابع: themodestman, fashionsuggest, franticbutfabulous

منبع: دیجی استایل
انتشار: 25 مرداد 1400 بروزرسانی: 25 مرداد 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1657

به "راهنمای کامل انتخاب برترین مدل تی شرت برای آقایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای کامل انتخاب برترین مدل تی شرت برای آقایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید