رحمانی در صحن علنی مجلس: در حوزه خودرو برنامه های تحول آفرین داریم، اتاق بحران به اتاق پیشگیری تبدیل می کنم

به گزارش مجله رویگری، وزیر پیشنهادی صمت در صحن علنی مجلس گفت: در حوزه های خودرو برنامه های تحول آفرین داریم و به دنبال خودروی باکیفیت هستیم.

رحمانی در صحن علنی مجلس: در حوزه خودرو برنامه های تحول آفرین داریم، اتاق بحران به اتاق پیشگیری تبدیل می کنم

به گزارش خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی مجله رویگری، رحمانی وزیر پیشنهادی صنعت و معدن در صحن علنی امروز شنبه (5 آبان ماه) در تشریح برنامه های خود گفت: اگر بتوان از ظرفیت های صنعت به درستی استفاده کرد می توان خبرهای خوشی را طی چند ماه آینده به مردم داد.

وی ادامه داد: بخشی از نقد های نمایندگان نسبت به برنامه های بنده وجود داشت اما برنامه ای که به مجلس ارائه کردم یک ظرفیت محدودی دارد.

رحمانی توضیح داد: در برنامه های من 57 مورد برنامه عملیاتی و 40 مورد برنامه در حوزه بازار و تجارت وجود داشت که البته دیگر برنامه ها را در حوزه صمیمی و سازنده با مجلس انجام خواهیم داد.

وزیر پیشنهادی صنعت و معدن با بیان اینکه بنده 12 سال در مجلس بوده ام گفت: 34 ماه از عمر دور دوم دولت باقی مانده و ما برای همه برنامه های خود نگاه علمی و عملیاتی نسبت به شرایط فعلی داشته ایم و این برنامه ها در 4 بخش فراوری و تثبیت اشتغال، صادرات، معدن و بازرگانی است.

وی با اشاره به بحث تثبیت فراوری و اشتغال اظهار کرد: مهمترین کار تثبیت کار و اشتغال است که باید برای ان شرایط جدیدی ایجاد گردد و بنده اتاق بحران را به اتاق پیشگیری و درمان تبدیل می کنم البته مردم از ما توقع معجزه ندارند بلکه می خواهند در فضایی بدون تنش واقعا کار انجام دهیم.

رحمانی اضافه کرد: نوسازی صنایع و صنوف فراوریی از قبل شروع شده اما اکنون با برنامه مدون تری ادامه پیدا می نماید.

وزیر پیشنهادی صنعت و معدن تاکید نمود: سال جاری نسبت به سال قبل معادل 10 میلیارد دلار در صنعت فراوری داخل سرمایه گذاری را شروع نموده ایم تا بتوان مواردی را که در گذشته وارد می کردیم را اکنون خودمان فراوری کنیم.

وی اعلام کرد: ما تا 10 سال آینده به 40 هزار واگن احتیاج داریم و باید در عرض 3 سال آینده 210 اتوبوس، وانت، کامیونت و ... نوسازی گردد که همین موضوع وجب اشتغالزایی می گردد.

رحمانی با اشاره به تامین مالی واحدها هم گفت: امروز احتیاج به نقدینگی در فراوری بیش از سال های قبل است که البته برای آن برنامه ریزی شده و همچنین ما در بحث خودرو برنامه های تحول آفرین داریم که می خواهیم این رویه را اصلاح نموده و خودرو با کیفیت و قیمت مناسب به مردم دهیم.

وزیر پیشنهادی صنعت و معدن توضیح داد: همچنین ما برای تامین کالای اقشار آسیب پذیر برنامه داریم و در بخش خصوصی هم معتقدیم در شرایط امروز حتما باید از توان مردم و بخش خصوصی حداکثر استفاده را کرد.

وی با بیان اینکه در حوزه صادرات امروز باید به عنوان پیشران اقتصاد حرکت کنیم گفت: بنده 12 سال نماینده مجلس بودم و نحوه استفاده و ظرفیت مجلس را می دانم و یکی از برنامه های بنده سفر استانی با هدف و برنامه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 25

به "رحمانی در صحن علنی مجلس: در حوزه خودرو برنامه های تحول آفرین داریم، اتاق بحران به اتاق پیشگیری تبدیل می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رحمانی در صحن علنی مجلس: در حوزه خودرو برنامه های تحول آفرین داریم، اتاق بحران به اتاق پیشگیری تبدیل می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید