رسوایی های فیسبوک تمامی ندارد ، ادعای نقض گسترده حریم خصوصی کاربران ، شرکای زاکربرگ تکذیب کردند

به گزارش مجله رویگری، به نظر می رسد رسوایی های فیسبوک تمامی ندارد، چرا که اخیرا تعیین شده این غول فناوری، داده های کاربران را به برخی از بزرگ ترین شرکت های فناوری ارائه می نموده است.

رسوایی های فیسبوک تمامی ندارد ، ادعای نقض گسترده حریم خصوصی کاربران ، شرکای زاکربرگ تکذیب کردند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، اگرچه مدتی پیش تعیین شد که فیسبوک اطلاعات کاربران را به برخی از شرکت های ثانویه و ثالث می فروشد، اما اکنون تعیین شده ابعاد این اقدام بسیار فراتر از ان بوده که تا کنون تصور می شد. بر اساس افشاگری جدید که توسط نیویورک تایمز اجرا شده است، این غول فناوری، با شرکت هایی مثل اسپاتیفای و نتفلیکس نیز همکاری داشته است.

این موضوع کاملا بدون اطلاع و رضایت کاربران انجام می شده است و تمام دوستان کاربران نیز به طور جداگانه رصد می شده اند و حتی محتوای پیغام های خصوصی آنان مورد آنالیز قرار می گرفت.

اما بخشی دیگر از این گزارش نیز می گوید نه تنها شرکت های مذکور محتوای پیغام های کاربران را رصد می کردند، بلکه شرکت هایی مثل آمازون نیز به این داده ها دترسی داشتند. تمام این اطلاعات نشان می دهد وعده های فیسبوک برای خاتمه دادن به سرقت اطلاعات کاربران از بیخ و بن دروغین بوده است.

اعتبار و حقانیت فیسبوک پس از ماجرای کمبریج آنالیتیکا به طور کلی در معرض تخریب نهاده شد و این بی اعتباری روز به روز تشدید شد. از ان زمان تا کنون مارک زاکربرگ؛ مدیرعامل فیسبوک در برابر کنگره شهادت داده و حتی تعدادی از کارمندان ارشد این شرکت نیز مدیرعامل را تنها گذاشته اند، اما به نظر می رسد سراشیبی سقوط فیسبوک تمامی ندارد.

از دیگر اتهاماتی که اخیرا گریبانگیر زاکربرگ است، بی مبالاتی وی در برابر ترولهای روسی و نفوذ آنها در جریان انتخابات 2016 ایالات متحده است. با همه این ها به نظر می رسد تمامی وعده ها برای حل این مسائل بی اساس است.

فیس بوک در ماه ژوئیه تایید کرد که قراردادهایی در حوزه اشتراک داده ها با تعدادی از شرکت های فناوری دارد اما قول داد به این کار خاتمه دهد. با این حال این وعده پوچ از کار درامده است.

پرونده های جدید نشان می دهد فیسبوک با بیش از 150 شرکت اشتراک گذاری داده داشته و این یعنی دسترسی به اطلاعات صدها میلیون نفر در هر ماه.این معاملات از سال 2017 تا کنون فعالند.

تکذیبیه های شرکای کاری زاکربرگ

یک سخنگوی آمازون در بیانیه ای گفت: آمازون با استفاده از API ارائه شده توسط فیس بوک به منظور استفاده از تجربه های فیسبوک برای محصولاتش استفاده می نماید و ما هرگز حریم خصوصی کاربران را نقض نکرده ایم.پگ

یک سخنگوی مایکروسافت نیز در بیانیه ای گفت: در طول همکاری ما با فیسبوک، ما به تمامی تنظیمات حریم خصوصی کاربر احترام گذاشتیم.

نتفلیکس نیز گفت ما از فیسبوک برای همگام کردن نیازهای مشتریان با داده های خود یاری گرفتیم اما هرگز پیغام خصوصی کاربران را در این شبکه اجتماعی نخواندیم.

منبع: انتخاب
انتشار: 20 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 63

به "رسوایی های فیسبوک تمامی ندارد ، ادعای نقض گسترده حریم خصوصی کاربران ، شرکای زاکربرگ تکذیب کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسوایی های فیسبوک تمامی ندارد ، ادعای نقض گسترده حریم خصوصی کاربران ، شرکای زاکربرگ تکذیب کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید