روایت معاون ارتباطات دفتر رئیس جمهوری از حواشی باران حیاط دولت

به گزارش مجله رویگری، تهران (پانا)- معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری از حاشیه های باران تند اما کوتاه حین سخنرانی روحانی نوشت از فرصت ناب عکاسان خبری و این امیدواری که سخنرانی دیروز رییس جمهور از سایه حواشی موقت باران! بیرون بیاید و جملات کلیدی آن خصوصا مرتبط با احیای برجام و سنگ اندازی داخلی شنیده گردد.

روایت معاون ارتباطات دفتر رئیس جمهوری از حواشی باران حیاط دولت

علیرضا معزی در رشته توئیتی چنین نوشت:

1-بنا به سنتی که از اسفند 93 تا به امروز ادامه داشته، رییس جمهور و کابینه اش پس از آخرین جلسه هیأت دولت در سال 99 به میان خبرنگاران در حیاط دولت آمدند. دیروز آخرین باری بود که روحانی در دوران مسؤولیتش، این رسمِ در آستانه نوروز را به جا می آورد، رسمی که در ایام کرونا هم ادامه یافت.

2- و ناگهان باران ... رگبار باران، یکباره و کوتاه بود آنقدر که سخت بگردد حدس زد این دوگانه ها تنها چند لحظه با هم فاصله دارند.

3- باران کوتاه روز گذشته، هم فرصتی ناب برای عکاسان خبری بود و هم مجالی داغ برای اظهارنظرهای شبکه ای. دیگر باید پذیرفته باشیم که افکار عمومی قدرتمند است و شهروندان کنشگر در شبکه ، در هر موضوع و رخدادی نظر خواهند داد، نقد خواهند کرد و یا سوژه ای برای طنازی خواهند ساخت.

4- همه ما در اظهارنظرهای شبکه ای ممکن است دچار ساده سازی شویم و از داده های محدود، قضاوت های عظیم بسازیم و یا از نشانه های حداقلی، نتیجه گیری های حداکثری داشته باشیم. با احترام تام به حق اظهار نظر شهروندان، بیان چند گزاره را مفید می دانم.

5- گرچه بارش پیش بینی نشده باران در رویدادهای مرتبط با رهبران سیاسی، معمول نیست اما بارها هم اتفاق افتاده است.

6- استعلام پیش بینی آب و هوا برای رویدادهای فضای باز در فصول بارش، از پروتکل های دفتر رییس جمهور است؛ این پروتکل برای برنامه دیروز هم رعایت شده بود اما رگبار، آنچنان کوتاه بود که احتمالا در تلرانس خطای معمول پیش بینی ها بگنجد و اعتبار پیش بینی صبح چهارشنبه را مخدوش نسازد.

7- دیروز بلافاصله پس از انتها صحبت رییس جمهور، باران هم انتها یافت؛ آنقدر بارندگی کوتاه بود که حدود نیم ساعت پس از انتها سخنرانی رییس جمهور هم بعضی از وزرا در حیاط دولت باقی ماندند و به پرسش های خبرنگاران پاسخ دادند.

8- رفتار رییس جمهور و زبان بدن روحانی در هنگام سخنرانی زیر باران، کم نقص بود و لبخندش حتی بعد از انتها سخنرانی هم ادامه داشت. روحانی سیاستمدار با تجربه ای است. گرچه بعضی از وزرا از قرار دریافت در آن شرایط، احساس مثبتی نداشتند اما بعضی دیگر با آرامش و لبخند، دقایق را گذراندند.

9- بنده واجد صلاحیت اخلاقی و حرفه ای برای دعوت دیگران به درنگ و انصاف در اظهارنظر نیستم اما امیدوارم سخنرانی دیروز رییس جمهور از سایه حواشی موقت باران! بیرون بیاید و جملات کلیدی آن خصوصا مرتبط با احیای برجام و سنگ اندازی داخلی شنیده گردد.

10- نوروز مبارک.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1429

به "روایت معاون ارتباطات دفتر رئیس جمهوری از حواشی باران حیاط دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت معاون ارتباطات دفتر رئیس جمهوری از حواشی باران حیاط دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید