ساخت عینک هوشمند بازی ویدئویی با قابلیت رصد سلامت کاربر

به گزارش مجله رویگری، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، محققان در کره جنوبی عینک های هوشمند چندمنظوره ابداع نموده اند که از طریق آنها می توان سلامت فرد را رصد کرد، همچنین فرد می تواند فقط با استفاده از چشمانش بازی ویدئویی انجام دهد و همزمان این گجت قابلیت دارد که به یک عینک آفتابی تبدیل گردد.

ساخت عینک هوشمند بازی ویدئویی با قابلیت رصد سلامت کاربر

این گجت پوشیدنی در دانشگاه سئول ساخته شده و در مقایسه با دستگاه هایی مانند فیت بیت یا ساعت های هوشمند می تواند اطلاعات بهداشتی بیشتر و پیشرفته تری را جمع آوری کند.

دستگاه هایی که سیگنال های الکتریکی مغز یا چشمان را رصد می نمایند به تشخیص اختلالات خواب یا صرع یاری می نمایند و همچنین می توان از آنها برای کنترل رایانه نیز استفاده کرد.

با این وجود چالش اصلی در زمینه اندازه گیری سیگنال های الکتریکی، توسعه دستگاه هایی است که حسگرهای آن به طور مداوم با پوست کاربر در تماس باشند. محققان با قراردادن الکترودهایی نرم و منعطف در این عینک توانسته اند بر مشکل مذکور فائق آیند. این الکترودها می توانند به طور بی سیم سیگنال های الکتریکی را رصد نمایند.

همچنین این عینک می تواند نور مافوق بنفش را ردیابی، حرکات بدن یا حالت ایستادن او را تعبیر کند و در نهایت به کاربر خود اجازه می دهد با چشمانش بازی ویدئویی انجام دهد.

قاب عینک با پرینتر سه بعدی ساخته می گردد و در مرحله بعد الکترودهای مذکور به قسمت نزدیک گوش ها و چشمان افزوده می شوند.

یک مدار بی سیم که قابلیت ردیابی حرکت و اشعه مافوق بنفش را دارد نیز در گوشه های عینک به کار می رود. همچنین ژلی که به نور مافوق بنفش واکنش نشان می دهد، به لنزهای آن تزریق می گردد. به عبارت دیگر این عینک نسبت به نور واکنش نشان می دهد و رنگ آن تغییر می نماید.

مانیتورهای مختلف به کاربر یاری می نمایند فقط با تغییر جهت نگاه بازی رایانه ای را انجام دهد.

این تحقیق در ژورنال ACS Applied Materials & Interfaces منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 933

به "ساخت عینک هوشمند بازی ویدئویی با قابلیت رصد سلامت کاربر" امتیاز دهید

1 کاربر به "ساخت عینک هوشمند بازی ویدئویی با قابلیت رصد سلامت کاربر" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت عینک هوشمند بازی ویدئویی با قابلیت رصد سلامت کاربر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید