سلبریتی هایی که برای حفظ محیط زیست مبارزه می نمایند!

به گزارش مجله رویگری، خبرنگاران: همانطور که همه می دانید، محیط زیست در تمامی سال های اخیر دچار مسائل فراوانی شده؛ از گرمایش زمین گرفته تا آب شدن یخ های قطبی، از بین رفتن جنگل ها بر اثر آتش سوزی های عمدی و سهوی، آلوده شدن آب دریا ها و اقیانوس ها، ادامه انقراض جانواران مختلف و...

سلبریتی هایی که برای حفظ محیط زیست مبارزه می نمایند!

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

در این میان که دولتمردان کشور های مختلف، توجه زیادی به این مسئله ندارند و حتی باعث تسریع این فرایند می شوند، سلبریتی های زیادی وجود دارند که سعی می نمایند با استفاده از شهرتشان، به مردم در این زمینه آگاهی بدهند، کمپین راه اندازی نمایند و کره زمین را از خطرات زیست محیطی نجات بدهند.

حتی بعضی از آن ها یک یا چندین بار دستگیر نیز شده اند. در این مطلب با سلبریتی هایی که در این راه کوشش های زیادی نموده اند، آشنا شوید.

لئوناردو دیکاپریو

کسی که از سخنرانی اسکارش برای آگاهی بخشی درباره آلودگی های محیط زیست استفاده می نماید، بدون شک یک فعال زیست محیطی است. لئوناردو دیکاپریو در هنگام دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد در سال 2016 گفت: تغییرات اقلیمی واقعا وجود دارد و همین حالا درحال اتفاق افتادن است. این مسئله، مهمترین تهدیدی به شمار می آید که نژاد بشر با آن روبروست. همگی ما باید دست در دست هم کوشش کنیم و جلوی آن را بگیریم.

شروع فعالیت زیست محیطی بازیگر فیلم سینمایی از گور برخاسته (Revenant) به سال 1998 برمی گردد؛ زمانی که موسسه لئوناردو دیکاپریو را برای حفاظت از آخرین مکان های بکر کره زمین و ایجاد رابطه ای متعادل میان بشر و طبیعت تاسیس کرد.

لئو عضو هیئت رییسه بسیاری از سازمان های زیست محیطی دیگر نیز هست؛ ازجمله موسسه طبیعت وحشی دنیا، انجمن محافظت از منابع طبیعی، موسسه بین المللی رفاه حیوانات و دنیای سبز آمریکا.

لئو تهیه نمایندگی دو فیلم با موضوع گرمایش دنیای را نیز برعهده گرفته است؛ یک فیلم-مستند به نام ساعت یازدهم در سال 2007 و یک مستند با عنوان پیش از سیل محصول سال 2017.

جین فوندا

جین فوندا همواره درباره نجات محیط زیست صحبت نموده است. او در سال 2015 نارضایتی اش از آب شدن یخ های قطبی را گفت و در سال 2017 نیز برای اعتراض به فراوری سنگ های روغنی در آلبرتا به کانادا رفت. این بازیگر افسانه ای هالیوود در مصاحبه ای گفت: مشکل تغییرات اقلیمی، مشکل تمدن نسل ماست. اگر ما کوششی در راستای متوقف کردن این مسئله انجام ندهیم، برروی همه چیز زندگی ما تاثیر می گذارد.

جین فوندا ماه پیش درحالیکه در اعتراضاتی در ارتباط با آگاهی رسانی درباره خطرات تغییرات اقلیمی روبروی کنگره آمریکا شرکت نموده بود، برای بار سوم بازداشت شد و در همان حال و با دستان دستبند زده، دستانش را بالا برد و بابت جایزه بفتایی که همان روز در مراسم بفتا به او اهدا شده بود (او به دلیل اعتراضات نتوانسته بود در مراسم شرکت کند) تشکر کرد.

مت دیمون

این بازیگر برنده جایزه اسکار نیز مدت هاست کوشش دارد که دنیا را نجات دهد. مت دیمون برای جلوگیری از بحران دنیای آب کوشش می نماید و در این راستا با سازمان آب همکاری می نماید؛ سازمانی که خود او 25 سال پیش به همراه گری وایت تاسیس نموده است. هدف این سازمان، یاری به مردم سرتاسر دنیا درجهت دستیابی به آب تمیز و سالم است.

ناتالی پورتمن

ناتالی پورتمن، بازیگر مشهور برنده اسکار نیز مانند دیکاپریو با موسسه دنیا سبز آمریکا همکاری می نماید؛ سازمانی که با تغییرات آب وهوایی در دنیا مبارزه می نماید. جیمز کوردون در دسامبر سال 2016 در یک برنامه زنده تلویزیونی گفت که علاقه ناتالی پورتمن به حفظ کره زمین از کودکی شروع شده است.

او درمیان خجالت ناتالی، ویدئویی را نشان داد که در آن پورتمن، ترانه ای درباره حفظ محیط زیست را به عنوان عضوی از گروه موسیقی پاپ زیست محیطی به نام بچه ها پاسبان دنیا اجرا می کرد.

مارک روفالو

مارک روفالو یکی از دوست داشتنی ترین و آرام ترین بازیگران هالیوود است، اما این دلیل نمی گردد که او از فعالیت های زیست محیطی خود دست بردارد. او تاکنون در اعتراضاتی در نیویورک علیه فرآیند شکست هیدرولیکی شرکت نموده و در فراوری مستند زیست محیطی در این اقلیم نیز دست داشته است.

اما واتسون

این بازیگر جوان هالیوودی که سفیر حسن نیت سازمان ملل نیز هست، تاکنون فعالیت های زیادی درزمینه حفظ محیط زیست و صنعت مد پایدار انجام داده است. او چندین سال است که با همکاری با سازمان هایی مانند (Label People Tree) در زمینه مد پایدار یا مد سبز فعالیت می نماید و در تور خبری فیلم سینمایی دیو و دلبر (Beauty and the Beast) لباس هایی از صنعت مد پایدار به تن کرد.

برد پیت

برد پیت، علاوه بر فعالیت های بشردوستانه، مدت زیادی است که برای حفظ محیط زیست کوشش می نماید. او موسسه (Make It Right) را برای یاری به تاسیس اقامتگاه های سازگار با محیط زیست در نیواورلئان آمریکا برای اسکان افراد حادثه دیده در طوفان کاترینا تاسیس نموده است.

ژیزل بوندشن

ژیزل، یکی از معروف ترین سوپرمدل های دنیاست که کوشش های زیادی برای حفظ محیطزیست و کره زمین انجام داده است. او یک خط فراوری سازگار با محیط زیست به نام ایپنما تاسیس نموده تا از این طریق برای محافظت از جنگل های استوایی آمازون، پول جمع کند و ازطرفی پروژه آب تمیز را نیز برای پرورش گیاهان ارگانیک در کشور زادگاهش، برزیل، راه اندازی نموده است. او علاوه بر همه این موارد، سفیر حسن نیت برنامه زیست محیطی سازمان ملل نیز هست.

رابرت ردفورد

این کارگردان و بازیگر آمریکایی، دهه های متمادی، به نوعی نماینده محیط زیست بوده است. او سازمانی غیرانتفاعی با عنوان سازمان حفاظت ساندنس تاسیس نموده که فعالیت هایی درجهت حفاظت از دره فورک شمالی در ایالت یوتای آمریکا انجام می دهد و ازطرفی یک برنامه تلویزیونی نیز با عنوان سبز (The Green) فراوری نموده که در آن درباره انرژی خورشیدی و حفظ طبیعت بکر و وحشی، اطلاعاتی ارائه می گردد.

مریل استریپ

مریل استریپ که یکی از پرافتخارترین بازیگران هالیوود در تمام تاریخ سینما محسوب می گردد، همواره برای حفاظت از کره زمین کوشش نموده است. او در سال 1998، سازمان مادران و سایرین را تاسیس نموده؛ گروهی زیست محیطی که در آن اطلاعات و هشدار هایی درباره وجود مواد شیمیایی و حشره کش ها در فراوریات گلخانه ای ارائه می شد.

باوجود اینکه این گروه در سال 2001 از هم پاشید، استریپ به صحبت و اطلاع رسانی درباره سموم موجود در آب و مواد غذایی ادامه داد. این ستاره هالیوودی که مادر دو فرزند نیز می باشد، عضوی از موسسه زیست محیطی سلامت بچه ها است.

پیرس برازنان

ستاره سابق فیلم های سینمایی جیمز باند نیز به عنوان یک فعال محیط زیست با سازمان هایی مانند انجمن حفاظت از منابع طبیعی، شبکه حفاظت از کالیفرنیا و جامعه حفاظت از محیط زیست دریایی همکاری می نماید. این بازیگر معروف به همراه همسرش، کیلی برازنان، توجهشان را به حفظ جمعیت وال های کره زمین معطوف نموده اند.

جسیکا آلبا

این بازیگر معروف و بانفوذ هالیوودی، ترجیح می داد که خانواده اش از محصولات غذایی خانگی غیر سمی و سازگار با محیط زیست استفاده نمایند، بنابراین در سال 2012 کمپانی Honest را تاسیس کرد. این کمپانی برای تضمین عدم آسیب به محیط زیست، تعهد داد که استفاده از مواد شیمیایی سمی را در محیط کاری کاهش دهد، دورریز ها را به حداقل برساند و تا حد ممکن، مواد مصرفی خود را بازیافت کند.

کیت بلانشت

کیت و همسرش، اندرو آپتون، در سال 2010، به عنوان اعضای پروژه ای با نام سبز کردن ساحل (Greening the Wharf) نصب پنل های خورشیدی را در کمپانی تئاتر وارف در سیدنی برعهده گرفتند. اکنون این پنل ها 70 درصد برق کمپانی را تامین می نمایند. این بازیگر استرالیایی، چهره شناخته شده کمپین چه کسی به زمین اهمیت می دهد نیز به شمار می آید. هدف این کمپین، کاهش آلودگی های ناشی از گاز های گلخانه ای است.

جیمز کامرون

جیمز کامرون، کارگردان برنده اسکار فیلم های سینمایی معروفی همچون تایتانیک (Titanic) و آواتار (Avatar) نیز فعالیت های زیست محیطی انجام می دهد. او در یکی از ویدئو های اینستاگرامی اش چنین گفته: نکته کاری که من انجام می دهم، این است که بگویم، اقیانوس ها برای ما مهم هستند؛ قلب ما بخاطر اتفاقاتی که در اقیانوس ها روی می دهد، شکسته و باید کاری در این جهت انجام بدهیم.

من می خواهم همه را به چالش بکشم. اگر خودتان را دوستدار محیط زیست می دانید، من به شما می گویم درصورتیکه واقعا کاری انجام ندهید و حیات گیاهان و محیط زیست و آینده فرزندانمان برایتان مهم نباشد، نمی توانید خود را دوستدار واقعی محیط زیست بدانید.

دریل هانا

بازیگر نقش زن شرور در فیلم سینمایی بیل را بکش (Kill Bill)، موسس اتحادیه بیودیزل پایدار است و عضو هیئت مدیره سازمان های زیست محیطی متعددی نیز به شمار می آید؛ ازجمله موسسه رسانه محیط زیست، اتحادیه سیلویا ارل، ماموریت آبی و انجمن زیست محیطی ورزش های رزمی. او وب سایتی نیز درجهت ارائه راهکار هایی برای ادامه حیات به سبک زندگی سبز راه اندازی نموده است. علاوه بر این ها، او در اعتراضات زیست محیطی مختلفی نیز شرکت نموده است.

بن افلک

بن افلک در سال 2010 به همراه ویتنی ویلیامز، موسسه پیشگامان کونگوی شرقی را تاسیس نموده که اولین موسسه حفاظتی و خیریه ای محسوب می گردد که ازطرف آمریکا برای یاری به مردم کنگوی شرقی تاسیس شده است.

این موسسه از آن موقع تاکنون اقداماتی درجهت بهره وری هرچه بیشتر کشاورزی و بهبود زندگی کشاورزان کوچک انجام داده؛ از کشاورزان قهوه در شرق کنگو گرفته تا پرورش دهنگان کاکائو. این موسسه سعی دارد تا اهداف اخلاقی فراوری را در این کشور پیاده کند و از خریداران بین المللی نیز حمایت کند.

شیلین وودلی

بازیگر جوان فیلم سینمایی خطای ستارگان بخت ما (The Fault In Our Stars) مدت هاست که فعالیت هایی درجهت اشاعه مصرف فرآورده های گیاهی و دارویی و غذای تمیز انجام می دهد. او به دلیل فعالیت های زیست محیطی اش، ازجمله اعتراض به خط لوله داکوتای آمریکا و مسمومیت های ناشی از آن، جایزه موسسه رسانه محیط زیست را دریافت نموده است.

چنینگ تتوم

تتوم، بازیگر خوش چهره هالیوودی نیز با سازمان PlantMed همکاری می نماید؛ سازمانی که درجهت حفظ گیاهان دارویی جنگل های آمازون با افراد بومی آن منطقه همکاری می نماید.

هدف این سازمان، جلب توجه جامعه دنیای به افزایش سرعت تخریب جنگل های استوایی است و همچنین ارائه اطلاعاتی از این قبیل که مردم بومی آن منطقه، احترام زیادی برای گیاهان دارویی خود قائل هستند. در وب سایت این سازمان نوشته شده: ما در برهه ای از تاریخ هستیم که نژاد بشر در خطر است. قدرت شفابخری آمازون ممکن است برای همواره از بین برود؛ مگر اینکه ما همین حالا از آن محافظت کنیم.

اولیویا وایلد

اولیویا که معمولا نظرات عمیقش درباره زنان را همراه با چاشنی طنز در هالیوود مطرح می نماید، دستی در فعالیت های زیست محیطی نیز دارد و یکی از موسسان موسسه Conscious Commerce به شمار می آید؛ موسسه خلاقانه ای که هدفش حمایت از محصولات، برند ها و ایده های پایداری است که روش دسترسی به منابع فراوریی آن ها اخلاقی است. او در یکی از مصاحبه هایش در اینباره عنوان نموده: برای من این موسسه، نشان از آگاهی دارد؛ ارائه اطلاعات درباره مسائلی که با آن روبرو هستیم.

درحال حاضر، ما با آگاهی بیشتری غذا مصرف می کنیم، زیرا از خودمان می پرسیم که این غذا ها از کجا می آیند. در حوزه مد و فشن هم باید از خود پرسید که این لباس ها چگونه تهیه می شوند، برای تهیه آن ها از چه موادی استفاده می گردد، چه کسانی این لباس ها را فراوری می نمایند و زمانی که دیگر نمی خواهیم از این لباس استفاده کنیم، چه کاری می توانیم انجام بدهیم که منابع کمتری هدر برود؟.

ادوارد نورتون

احتمالا همگی شما ادوارد نورتون را بخاطر بازی در فیلم سینمایی باشگاه مشت زنی (Fight Club) می شناسید، اما شاید ندانید که او در فعالیت های زیست محیطی زیادی نیز شرکت دارد؛ به خصوص همکاری با موسسه Harlem Grown که هدفش تهیه غذای پایدار برای نوجوانان و جوانان است.

پدر ادوارد یک فعال محیط زیست شناخته شده بود و او نیز همین جهت را در پیش گرفته است. او در 15 سال اخیر، همکاری نزدیکی با موسسه حفاظت از محیط زیست و طبیعت وحشی ماسایی داشته؛ سازمانی که کوشش هایی درجهت تامین مالی برای حفظ طبیعت آن منطقه انجام می دهد.

الک بالدوین

الک بالدوین و همسرش، موسس سازمانی به نام موسسه هیلاریا و الک بالدوین هستند؛ هدف این سازمان که در سال 2006 تاسیس شده، تامین بودجه لازم برای فعالیت های زیست محیطی در نیویورک و لانگ آیلند است. پول های بدست آمده در این سازمان، علاوه بر اینکه صرف موسسات زیست محیطی می شوند، برای آموزش دانش آموزان دبیرستانی نیویورک نیز مصرف می شوند؛ مثل آموزش یوگا.

منابع: gardencollage ،onegreenplanet ،ca.hellomagazine

منبع: برترین ها
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 544

به "سلبریتی هایی که برای حفظ محیط زیست مبارزه می نمایند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلبریتی هایی که برای حفظ محیط زیست مبارزه می نمایند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید