طراحی لوگو: شهر زیر زمینی به آرمان شهری برای معلولین نزدیک تر می گردد

به گزارش مجله رویگری، نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: از مجموع 141 ایستگاه در حال بهره برداری تعداد 77 ایستگاه دارای جهت روشن دلان است این کار با توجه به ضرورت جهتیابی افراد کم بینا و نابینا در تراز سکو ها به استناد مقدار مراجعه افراد کم بینا و نابینا در مترو به صورت پیوسته در ایستگاه های منتخب درحال انجام است.

طراحی لوگو: شهر زیر زمینی به آرمان شهری برای معلولین نزدیک تر می گردد

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی لوگو از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی لوگو و آرم تجاری تا برندینگ حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه؛ علی عبداله پور ضمن گرامیداشت روزجهانی نابینایان (عصای سفید) اضافه کرد: افراد نابینا هم حق استفاده از تمام امکانات و حقوق شهروندی را دارند و باید مساوی با دیگر شهروندان از امکانات و تسهیلات رفاهی سهمی داشته باشند. ما به نوبه خود این موضوع را سال هاست در اولویت قرار داده ایم اگرچه هنوز تا رسیدن به شرایط مناسب فاصله داریم، اما تمام کوشش خود را نموده ایم تا این افراد در شهر زیر زمنی با سهولت بیشتری تردد نمایند.

وی توضیح داد: با توجه به ظرفیت های موجود لزوم ایجاد راستا دسترسی بدون مانع و پیوسته برای افراد کم توان و ناتوان و با درنظر گرفتن ساختار ایستگاه های در حال بهره برداری اعم از ایستگاه های رو زمینی در خط 5 و 6 خط درون شهری، از سطح خیابان در ورودی ایستگاه ها تا سکو و بالعکس با درنظر گرفتن تمهیدات و تجهیزاتی اعم از پلکان ثابت و برقی، روشنایی، آسانسور، هندریل ها، حذف موانع در راستا تردد، مانیتورینگ فضاها، گیت های مناسب برای عبور ویلچیرها، هوشیاری ماموران و پرسنل اتاق کنترل ایستگاه ها و بعلاوه خطوط بساوایی و ایجاد راستا ایمن تردد و توقف نابینایان بر روی سکو ها، مجموعه اقدامات الزامی در مورد مناسب سازی است که در شهر زیر زمینی در حال اجرا است.

عبداله پور با اشاره به اینکه خط یک با 68 درصد، خط دو 68 درصد، خط سه 36 درصد، خط چهار 57 درصد، خط پنج فاقد، خط شش 71 درصد و خط هفت 50 درصد داری راستا نابینایان است. اظهار داشت: تصمیم خوبی که در این سال ها گرفته شد این است که ایستگاه های تازه تاسیس موظف به اجرای مصوبات الزام در مورد وجود خطوط بساوایی بوده و در زمان تحویل گیری ایستگاه ها این موضوع مورد توجه قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: از مجموع 141 ایستگاه در حال بهره برداری تعداد 110 ایستگاه معادل 78 درصد دارای رمپ یا ورودی همسطح تعداد 59 ایستگاه دارای آسانسور و تعداد هزار و 41 دستگاه پله برقی در خطوط هفتگانه فعال هستند و در برنامه های آینده هم تجهیز تابلو ها به خطوط بریل و تدوین دفترچه بریل راهنمای ایستگاه های مناسب سازی شده به تفکیک هر خط، در اولویت انجام قرار گرفته است.

عبداله پور با تاکید بر اینکه برنامه ریزی و اجرای دوره آموزشی نحوه صحیح رویارویی، یاری و راهنمایی مسافران نابینا در داخل ایستگاه های مترو برای تمامی پرسنل امور ایستگاه های خطوط هفتگانه متروی تهران و حومه به وسیله این عزیزان هم برگزار شده است گفت: همکاران ما به محض رویت افراد نابینا آن ها را همراهی و مشایعت می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1720

به "طراحی لوگو: شهر زیر زمینی به آرمان شهری برای معلولین نزدیک تر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی لوگو: شهر زیر زمینی به آرمان شهری برای معلولین نزدیک تر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید