صالحی امیری: تکواندو آبروی ورزش ایران است و تعصب پولادگر به آن را در کسی ندیدم، پولادگر: قلب تکواندو در کرونا تپش داشت

به گزارش مجله رویگری، رئیس کمیته ملی المپیک با حضور در خانه تکواندو خاطرنشان کرد که این رشته آبروی ورزش ایران است.

صالحی امیری: تکواندو آبروی ورزش ایران است و تعصب پولادگر به آن را در کسی ندیدم، پولادگر: قلب تکواندو در کرونا تپش داشت

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران ، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی، علیرضا رحیمی و محمد علیپور عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک امروز (دوشنبه - 20 بهمن ماه) با حضور در خانه تکواندو با مسئولان و ملی پوشان تکواندو آقایان، بانوان و پاراتکواندو ملاقات کردند.

رئیس کمیته ملی المپیک پس از حضور در خانه تکواندو ابتدا بر مزار شهدای گمنام حاضر و ادای احترام کرد. در ادامه سیدمحمد پولادگر، رئیس فدراسیون تکواندو به ارائه گزارشی از شرایط فدراسیون و ملی پوشان تکواندو پرداخت و با اهدای یادبودی از رئیس کمیته ملی المپیک تقدیر کرد. صالحی امیری نیز از محمداسماعیل آذرپاد و مریم عربی دو نفر از اساتید و پیشکسوتان تکواندو آقایان و بانوان تجلیل کرد و با این اساتید به گفت وگو پرداخت.

پس از این مراسم، رئیس کمیته ملی المپیک در جمع ملی پوشان تکواندو مردان، زنان و پاراتکواندو حاضر و با آنها به صحبت پرداخت. در این مراسم، زهرا سروی نایب رئیس بانوان، مجید نیری دبیر، آرش فرهادیان رئیس سازمان تیم های ملی و غلامحسن ذوالقدری مدیر فنی تیم ملی تکواندو بلغارستان نیز حضور داشتند.

سیدمحمد پولادگر در ابتدا گفت: به لطف خدا سال 99 با شعار تکواندو تعطیل نیست، توانستیم همه رویدادهای فدراسیون را برگزار کنیم. در حوزه آموزش تحویل ایجاد شد و تا امروز 24 دوره آزمون ارتقا کمربند با حضور 46260 نفر برگزار کردیم. دوره های آموزشی مربیگری، هماهنگی مربیان و داوران را با 9811 نفر برگزار و 87 دوره داوری و مربیگری با حضور 2839 نفر برگزار کردیم. قهرمانی کشور پومسه برگزار گردید و در حال برگزاری لیگ های تکواندو به شکل متمرکز در حال برگزاری است و خدا را شکر هیچ مسئله ای پیش نیز نیامده است و حتی از سال گذشته فعالیت های ما بیشتر بوده است.

وی توضیح داد: در بخش بین المللی پومسه قهرمانی آسیا، جهان، دانش آموزان و ناشنوایان در خانه تکواندو به صورت آنلاین و حرفه ای برگزار گردید و ویدئوی اجرای فرم به صورت حرفه ای ضبط شد که همین موضوع تاثیر به سزایی در کسب نتایج داشت. شاید سوزناک ترین اتفاق کرونا تعطیلی فعالیت های ورزشی بود، اما با این حال قلب تکواندو ایران در تپش بود و شاید یکی از عوامل انتخاب ایران از سوی فدراسیون جهانی به عنوان فدراسیون برتر برگزاری تمامی رویدادها و مسابقات با یاری خانواده تکواندو و عدم تعطیلی تکواندو در ایران بود.

رئیس فدراسیون تکواندو خاطر نشان کرد: در ابتدای سال تمرینات با هماهنگی مربیان از دور برگزار می شد و جزو اولین فدراسیون ها بودیم که با یاری ستاد کرونا اردوهای ورزشی را از شهریورماه برگزار کردیم. در حال حاضر دختران ما در اردو برای مسابقات کسب سهمیه هستند که ابتدا قرار بود در فروردین ماه این مسابقات برگزار گردد، اما با تعویق قرار است24 تا 26 اردیبهشت ماه در اردن برگزار گردد. پیش بینی حضور تیم های مردان و زنان را در دو تورنمنت بین المللی کردیم. در حال حاضر نیز تیم ملی بلغارستان با درخواست خود برای برگزاری اردوی 20 روزه در تهران است و قرار است بعد از آن ما در تورنمنت بلغارستان شرکت خواهیم کرد و دختران ما نیز در اسفندماه در تورنمنت ترکیه حضور خواهند داشت. دختران ما بعد از این تورنمنت نیز اردویی در صربستان خواهند داشت که این کشور در بخش بانوان پیروز به کسب دومدال المپیک شده است. در پاراتکواندو دختران نیز با وجود محدودیت ورزشکار، دو دختر را شناسایی کردیم و حدود دو ماه است که مربیان با آنها در حال تمرین هستند و امیدوارم در پاراتکواندو دختران نیز پیروز به کسب سهمیه شویم.

پولادگر در ادامه توضیح داد: مهلا مومن زاده یکی از دو نفر تکواندپکار ما برای مسابقات کسب سهمیه است که نقره قهرمانی جهانی منچستر را در کارنامه دارد و با وجودی که یکی، دو سال است که به رده بزرگسالان آمده است، اما درخشش خوبی داشته است. مربیان برای نفر دوم اعزامی نیز روی دو دختر دیگرمان نظر دارند تا یکی از آنها را در کنار مومن زاده به مسابقات کسب سهمیه اعزام نمایند.

وی با تأکید بر عدم مسائل فدراسیون مطرح کرد: مشکل خاصی نداریم و بچه ها در شرایط خوبی در اردو هستند. شنیدم که کمیته ملی المپیک میخواهد اردویی کاروانی را قبل از مسابقات المپیک با حضور تمامی رشته ها برگزار کند و پیشنهاد من این است که حتما این کار صورت گیرد . در دوره های گذشته بچه ها با وجود تجربه اردوهای طولانی اما در مسابقات و کاروان کاملا با هم بیگانه بودند و حتی آنقدر عرق نداشتند که نتایج رشته های دیگر را دنبال نمایند. اردویی کاروانی بچه های همه رشته ها را همدل خواهد نمود و بین آنها هارمونی به وجود خواهد آورد و باعث تاثیر در عملکرد کاروان خواهد داشت.

رئیس فدراسیون تکواندو ادامه داد: در بحث لیگ نیز اتفاق خوبی در بخش بانوان افتاد و برای اولین بار مسابقات بانوان از شبکه ورزش پخش مستقیم داشت که اتفاق بسیار نادری است و ما تاثیرات آن را مشاهده کردیم. برنامه تکواندو ایرانی تا امروز 387 برنامه داشته است و به قدری فعالیت تکواندو زیاد است که هیچ زمانی برنامه تکراری نداشتیم. خواهش می کنم در پاداش ها توجه خاص به رده های پایه و نونهالان داشته باشند و به نظرم کمیته ملی المپیک می تواند خیلی تاثیرگذار باشد و باید در رشته های المپیکی توجه گردد.

در ادامه زهرا سروی نایب رئیس بانوان فدراسیون گفت: برای رشته تکواندو در بخش بانوان باعث افتخار است در فدراسیونی کار می نماید که نگاه جنسیتی در بحث مدیریتی آن وجود ندارد و از بانک اطلاعاتی 837 هزار نفر ورزشکار این فدراسیون 41 درصد متعلق به ورزشکاران بانوان است. خدا را شکر تکواندو بانوان اولین هایی را در ورزش بانوان ایران به یادگار گذاشته است و در بازی های آسیایی و مسابقات المپیک پیروز به تاریخ سازی در بخش بانوان شده است. در مسابقات نوجوانان بین 149 کشور، دختران ما قهرمان جهان شدند و در بهش نونهالان نیز به قهرمان جهان و آسیا دست پیدا کردیم که خدا را شکر همه این اتفاقات در تکواندو بانوان رقم خورده است. قطعا اگر اعتبارات و توجهات بیشتر باشد. پیروزیت بانوان نیز ادامه خواهد داشت.

همچنین آرش فرهادیان، مدیر سازمان تیم های ملی نیز مطرح کرد: ما در تکواندو در همه رده های سنی قهرمان جهان شدیم. زمانی که در اولین دوره مسابقات قهرمانی نونهالان جهان شرکت کردیم با اقتدار به مقام قهرمانی رسیدیم و در دومین دوره که در موجو کره جنوبی برگزار گردید با کسب 5 مدال طلا در روز اول باعث توجه همه شدیم. این در حالی است که ما از این اتفاق متعجب نبودیم و سال ها در رده های پایه لیگ برگزار می کردیم. امیدوارم وزارت ورزش و کمیته المپیک از ما حمایت نمایند تا قهرمان نوجوانان خود را تا رده سنی بزرگسالان حفظ کنیم.

غلامحسن ذوالقدری سرمربی سابق تیم ملی تکواندو و مدیرفنی فعلی تیم تکواندو بلغارستان نیز مطرح کرد: از فدراسیون تکواندو به خاطر میزبانی از تیم بلغارستان تشکر می کنم. بزرگترین رویداد مالی، سیاسی، اجتماعی و بعد ورزشی المپیک است و همه کشورها دست به دست هم می دهند که یک مدال المپیک کسب نمایند و رشته ما همچنان توانایی کسب مدال المپیک را خواهد داشت. افتخار داشتم که 6 دوره در المپیک باشم و تکواندو همچنان توان کسب مدال المپیک را دارد، اما نیازمند حمایت کمیته المپیک و وزارت ورزش از تکواندو به خصوص از ورزشکاران است. باید سفره ورزشکاران باز و دست شان به جیب برود و این ها مواردی است که به عنوان یک مربی درخواست دارم به آنها توجه گردد.

پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی نیز گفت: افتخار می کنم که یک مجموعه منسجم و حرفه ای در شان رشته تکواندو فعالیت می نماید. تکواندو با وجود کسب افتخارات در 20 سال گذشته هنوز به صندلی واقعی خود نرسیده است. دیدن استاد ذوالقدری افتخاری است و خوشحالم در حال حاضر نیز دو جوان ایرانی در المپیک حضور خواهند داشت. تکواندو همواره یار و یاور کاروان ایران در بازی های آسیایی و المپیک بود و ما نیز کوشش می کنیم در خدمت تکواندو باشیم و به این رشته یاری کنیم.

در خاتمه، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک گفت: ابتدا باید دهه فجر را گرامی بداریم که هویت ما در عرصه ملی و جهانی از برکات انقلاب و امام راحل بزرگ الشان است و قدردان باشیم که هویت خود را مدیون شهدا هستیم. اگر امروز احساس غرور و غیرت داریم به دلیل فدا شدن جان هزاران انسان است تا در ملت در آسایش باشند. حقیقتا تکواندو آبروی ورزش ایران است و ما قدردان پولادگر، کادرفنی و همه هیئت های کشور هستیم. پولادگر نسبت به تکواندو چنان تعصبی دارد که در کمتر کسی دیدم و از عمق جان برای این رشته فعالیت می نماید و ما قدردان او هستیم.

وی توضیح داد: تکواندو، کاراته و کشتی امیدهای اول ما در آسیا و جهان و در حال حاضر المپیک هستند. تکواندو فرصت کسب 4 مدال را در المپیک دارد و با پولادگر هم عقیده هستم باید حمایت بیشتری از این رشته داشته باشیم. تکواندو فدراسیون آرام و بی حاشیه است و یکی از دلایل پیروزیت این رشته را در مدیریت و آرامش و ثبات مدیریتی می دانم . ما و وزارت ورزش سعی کردیم برای یاری به تکواندو کوتاهی نکنیم و در سال بعد حتما جهشی در بودجه فدراسیون شکل خواهد گرفت. سرپرست کاروان و فخری حساسیت ویژه نسبت به تکواندو دارند و تعهد می کنیم ترانسپورت پروازی را برای رویدادهای آینده که چهار تورنمنت بلغارستان، صربستان، ترکیه و اردن است را تامین کنیم تا فدراسیون دغدغه کمتری داشته باشد. در مورد بودجه سال بعد نیز علاوه بر بودجه مصوب بودجه ویژه ای نیز برای رشته های المپیک خواهیم داشت و تا المپیک در لحظات شیرین و تلخ کنار شما تکواندو خواهیم بود.

رئیس کمیته ملی المپیک مطرح کرد: آمار آموزشی 9811 نفر بسیار چشمگیر و ارزشمند است و یکی از دلایل اصلی پیروزیت فدراسیون ها توجه به پایه ها است که تکواندو همواره توجه داشته است. حضور زنان برای ما دو موضعیت دارد و باید به جهان ثابت کنیم نگاه برابر به زنان داریم و فقط به مدال آوری فکر نمی کنیم. قضاوت ناعادلانه ای نسبت به جمهوری اسلامی در جهان وجود دارد و به حای شعار با عمل خود ثابت کنیم نگاه تبعیض آمیری نداریم. با هماهنگی استان قدس، مجتمع ورزشی استان قدس در مشهد را برای هماهنگی اردوهای رشته های المپیکی در سال 1400 فراهم کردیم. کمیته ملی المپیک هزینه یک دوره اردو در خارج از تهران را تقبل خواهیم کرد.مطمئن باشید در هر شرایطی کنار تکواندو هستیم و خود فدراسیون نیز سربلند است و به همه عزیزان و قهرمانان، پیشکسوتان و مدیران خسته نباشید می گویم و آرزوی پیروزیت داریم. ما علاوه بر بودجه جاری برای رشته گ های المپیکی یاری ویژه خواهیم داشت. با هماهنگی فدراسیون تکواندو تندیس استاد اسماعیل آذرپاد را خواهیم ساخت و در فدراسیون نصب خواهیم کرد تا نسل جدید احساس غرور داشته باشد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1374

به "صالحی امیری: تکواندو آبروی ورزش ایران است و تعصب پولادگر به آن را در کسی ندیدم، پولادگر: قلب تکواندو در کرونا تپش داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی امیری: تکواندو آبروی ورزش ایران است و تعصب پولادگر به آن را در کسی ندیدم، پولادگر: قلب تکواندو در کرونا تپش داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید