عجیب ترین شاسی بلند لکسس وارد بازار می گردد!

به گزارش مجله رویگری، رویکرد لکسس در طراحی این محصول با سابقه ای که از نمونه های قبلی سراغ داریم کاملا متفاوت و البته جسورانه بوده است. اینجا بیشتر از آنکه حس لوکس به مخاطب انتقال یابد، با یک آفرودر جدی روبرو می شویم که آماده ماجراجویی در بیراهه نوردی است.

عجیب ترین شاسی بلند لکسس وارد بازار می گردد!

خبرنگاران - لکسس با معرفی شاسی بلند جی اکس مدل 2024، مخاطبان خود را کاملا غافلگیر کرد. جی اکس نو در واقع دریچه ای برای ورود این خودرو به نسل سوم خود است که در سال 2010 معرفی شده بود.

رویکرد لکسس در طراحی این محصول با سابقه ای که از نمونه های قبلی سراغ داریم کاملا متفاوت و البته جسورانه بوده است. اینجا بیشتر از آنکه حس لوکس به مخاطب انتقال یابد، با یک آفرودر جدی روبرو می شویم که آماده ماجراجویی در بیراهه نوردی است.

لکسس جی اکس 2024 از شاسی نردبانی، سیستم تعلیق دوجناقی در محور جلو و مالتی لینک در محور عقب استفاده می نماید. فرمان اتوماتیک الکترونیک در شاسی بلند نو لکسس بروزرسانی شده و براساس ادعای این کمپانی، در مسیرهای ناهموار و شرایط آفرود فرمان پذیری بسیار بهتری را به نمایش می گذارد.

سیستم تعلیق تطبیقی با یاری فنرهای فعال به عنوان آپشن پیش روی مشتریان لکسس قرار خواهد گرفت.

لکسس جی اکس 2024

در حال حاضر تنها آپشن تایید شده در بخش پیشرانه مربوط به تریم جی اکس 550 می گردد. تپنده 6 سیلندر توربودوقلو 3.4 لیتری با 349 اسب بخار خروجی و گشتاور 649 نیوتن متر که با جعبه دنده 10 سرعته اتوماتیک هماهنگ شده است. شاخص یدک کشی این لکسس نیز عدد 3629 کیلوگرم را نشان می دهد.

سامانه تمام چرخ محرک فعال و دیفرانسیل ال اس دی از ویژگی های مجذوب کننده این مدل برای علاقه مندان به آفرود محسوب می شوند.

لکسس در نظر دارد تریم هیبریدی جی اکس را نیز در آینده معرفی کند.

خریداران آفرودر نو لکسس برای بدنه 11 رنگ متنوع را پیش روی خود دارند. رینگ های آلومینیومی 18 اینچی با لاستیک های 33 اینچی به عنوان آپشن استاندارد در نظر گرفته شده است. در تریم های بالاتر رینگ های 20 و 22 اینچی ارائه می شوند.

به رغم ظاهر جان سخت آفرودی، داخل کابین شرایط لوکسی را مشاهده می کنیم که با فناورانه هایی مانند نمایشگر 12.3 اینچی اطلاعات کیلومتر پشت فرمان، نمایشگر 14 اینچی تنظیمات سیستم تفریح، پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اوتو، نمایشگر هداپ و... همراه شده است.

جانمایی صندلی ها نیز در 2 حالت برای لکسس جی اکس در نظر گرفته شده است. تریم 6 صندلی که ردیف دوم صندلی های کاپیتانی دارد و تریم 7 صندلی که ردیف دوم صندلی نیمکتی خواهد داشت.

گرم کن و تهویه صندلی ها برای دریف اول آپشن استاندارد و گرم کن برای ردیف دوم به عنوان آپشن با هزینه اضافه در نظر گرفته شده است.

قیمت این محصول هنوز تعیین نشده است.

سال گذشته، لکسس برابر با 29945 دستگاه شاسی بلند جی اکس را تحویل مشتریان خود دارد که در مقایسه با سال 2021 با 32509 دستگاه حدود 8 درصد کاهش را نشان می دهد. حال لکسس با معرفی نسل نو و تغییرات طراحی/فنی کوشش دارد تا موفقیت فروش این محصول را تضمین کند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 21 خرداد 1402 بروزرسانی: 21 خرداد 1402 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 2152

به "عجیب ترین شاسی بلند لکسس وارد بازار می گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین شاسی بلند لکسس وارد بازار می گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید