عملیات موفقیت آمیز یافتن 2 صیاد قشمی در آبهای خلیج فارس

به گزارش مجله رویگری، عملیات جستجو و نجات دریایی برای یافتن 2 صیاد قشمی که بیش از 15 ساعت در 25 مایلی جنوب قشم ناپدید شده بودند، با موفقیت به خاتمه رسید.

عملیات موفقیت آمیز یافتن 2 صیاد قشمی در آبهای خلیج فارس

به گزارش خبرنگاران هرمزگان ،معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: عملیات جستجو و نجات دریایی برای یافتن 2 صیاد قشمی که بیش از 15 ساعت در 25 مایلی جنوب قشم ناپدید شده بودند، با موفقیت به انتها رسید.

اسماعیل مکی زاده در تشریح این حادثه دریایی اظهار کرد: طبق اطلاع از مسوولان و مردم محلی روستای رمچاه قشم مبنی بر نقص فنی و قطع ارتباط و ناپدید شدن یک فروند قایق صیادی با 2 نفر سرنشین در 25 مایلی جنوب قشم درشامگاه شنبه به مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی استان هرمزگان، سریعا هماهنگی با اعزام شناور ناجی 12از قشم و اعزام واحدهای همیار ناجی و ندسا و دریابانی و بالگرد به منطقه اغاز شد.

وی ادامه داد: برای جستجو و فراخوان شناورهای درحال عبور در منطقه به وسیله ارسال پیغام رادیویی برای مشارکت در عملیات در نهایت بعد از 15 ساعت کوشش نفرات در حالی که قایقشان غرق شده بود در جهت ترددی تنگه هرمز توسط لنج صیادی عبوری از بندر کلاهی میناب در صحت سلامت روی اب نجات یافته اند.

مکی زاده در انتها از عموم دریانوردان و هموطنان خواست در صورت هر گونه شرایط اضطرار و یا حادثه دریایی در طول شبانه روز، سریعا با سامانه 1550 (مرکز جستجو و نجات دریایی) تماس حاصل کرده تا هماهنگی های لازم برای یاری رسانی به افراد یا شناور مضطر، انجام پذیرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1464

به "عملیات موفقیت آمیز یافتن 2 صیاد قشمی در آبهای خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات موفقیت آمیز یافتن 2 صیاد قشمی در آبهای خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید