غواصی در عمق ناشناخته اقیانوس، منطقه گرگ و میش

به گزارش مجله رویگری، انسان ها به طور فطری علاقه مند به کشف ناشناخته های دنیا هستند. یکی از زیباترین ناشناخته های دنیا اعماقی از آب های اقیانوس ها است که کمتر در دسترس بشر بوده، اما شگفتی های بسیاری در خود دارد.

غواصی در عمق ناشناخته اقیانوس، منطقه گرگ و میش

تعداد افرادی که سطح ماه را دیده اند از تعداد افرادی که عمق ناشناخته اقیانوس، معروف به منطقه گرگ و میش را دیده اند، بیشتر است. شاید دلیل این اتفاق این باشد که غواصی در این عمق از آب نیاز به تجهیزات ویژه ای دارد.

از جمله تجهیزات لازم برای این کار چرخ دهنده های بزرگ و متعدد است که در صورت بروز مشکل به کمک غواص بیایند. با این حال غواصی در منطقه گرگ و میش بسیار باارزش است، چون موجودات زنده ای در این عمق زندگی می کنند و قابل رؤیت هستند که بسیار جالب است.

چرا این منطقه تا این حد ناشناخته است؟

آنچه منطقه گرگ و میش را مرموز می سازد، عمق آب است. عمق 200 تا 500 پایی (یعنی 60 تا 150 متری) در آب اقیانوس ها، آنقدر عمیق است که غواصان تفریحی نمی توانند در آن غواصی کنند. در عین حال دانشمندان با استفاده از زیردریایی ها توانسته اند زندگی موجودات دریایی در اعماق بیشتر از این را شناسایی کنند. در نتیجه منطقه گرگ و میش ویژگی ها و موجودات ناشناخته بسکمک دارد.

به گزارش ساینتیفیک امِریکن (Scientific American)، کسانی که آنقدر شجاع هستند که ریسک غواصی در این عمق را بپذیرند، می توانند در هر ساعت حدود 10 عدد از موجودات زنده ای را مشاهده کنند که بسیار ناشناخته اند. این موجودات بسیار عجیب هستند، چون مقدار نور رسیده به این عمق از آب بسیار کم است و شما موجوداتی را با رنگ های طیف قرمز خواهید دید (زیرا طول موج رنگ قرمز در عمق های زیاد آب فیلتر می شود). علاوه بر این در منطقه گرگ و میش اقیانوس ها، مرجان هایی وجود دارند که برای تأمین انرژی مورد نیاز خود از چیزی غیر از انرژی خورشید استفاده می کنند.

هیجان کشف ناشناخته ها

پیش از این گفته می شد که این عمق از آب آنقدر زیاد نیست که برای شناختن آن از زیردریایی استفاده شود و در عین حال عمیق تر از آن است که بتوان با استفاده از چرخ دنده های بسیار، امنیت غواص را تأمین کرد. اما این شرایط در حال تغییر است و تکنولوژی های نوین، منطقه ناشناخته را بیشتر در دسترس دانشمندان قرار می دهند. تکنولوژی نوین این امکان را فراهم کرده است که غواصان بتوانند با امنیت بیشتری تا حدود 7 ساعت در این عمق از آب غواصی کنند.

بنابراین دانشمندانی که بودجه (و البته اعصاب) کافی دارند، می توانند صخره های دریایی منطقه گرگ و میش را ببینند و چیزهایی را مشاهده کنند که تا به امروز هیچ انسانی ندیده است. البته این به این معنا نیست که امکان مشاهده این منطقه برای عموم مردم فراهم شده است. برای مردم عادی نمایشگاهی در سانفرانسیسکو برگزار شده است که گوشه ای از چشم انداز ها عجیب و غریب منطقه گرگ و میش را نمایش می دهد.

منبع: کجارو / curiosity.com
انتشار: 7 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1401 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1922

به "غواصی در عمق ناشناخته اقیانوس، منطقه گرگ و میش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غواصی در عمق ناشناخته اقیانوس، منطقه گرگ و میش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید