فرار دزدان از چهارراه چه کنم!

به گزارش مجله رویگری، ماموران کلانتری شفای مشهد با شلیک 13 گلوله در عملیات تعقیب و گریز دزدان خودرو، به فرار آن ها از چهارراه چه کنم خاتمه دادند.

فرار دزدان از چهارراه چه کنم!

به گزارش، ماموران گشت انتظامی کلانتری شفای مشهد که از مدت ها قبل به منظور ارتقای امنیت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، طرح های ویژه ای را به دستور سرهنگ عباس صارمی ساداتی (رئیس پلیس مشهد) در دستور کار قرار داده اند، هنگام انجام وظیفه و گشت زنی در بولوار ابوطالب به سرنشینان یک دستگاه پراید مظنون شدند.

استعلام نامحسوس شماره انتظامی خودرو از مرکز فرماندهی پلیس نشان داد که پراید مذکور سرقتی است بنابراین ماموران گشت با رعایت جوانب امنیتی وارد عمل شدند، اما ناگهان راننده جوان پراید با دیدن خودروی پلیس پدال گاز را فشرد و با سرعت دلهره آوری در ساعت 5 بامداد به سمت چهارراه چه کنم! (تقاطع شهید موسوی قوچانی) حرکت کرد. نیرو های انتظامی با روشن کردن چراغ گردان و آژیر خودرو کوشش کردند تا با فرمان ایست راننده را وادار به توقف نمایند، اما او بی توجه به فرمان های پلیس و به صورت مارپیچ و با انجام حرکات غیرمتعارف وارد چهارراه چه کنم شد و خلاف جهت حرکت خودرو ها به فرار ادامه داد.

ماموران در این هنگام با شلیک سه تیر هوایی به سرنشینان خودرو اخطار دادند، ولی باز هم راننده و همدستش با ورود به بولوار شفا دوباره وارد بولوار ابوطالب شدند.

گزارش ها حاکی است وقتی نیرو های گشت انتظامی به مکان خلوتی رسیدند لاستیک های خودرو را هدف گلوله قرار دادند و با شلیک 9 گلوله که یکی از آن ها نیز به باک خودرو ا صابت کرد، دزدان را به مخمصه سختی انداختند، ولی راننده پراید که از شدت استرس، وحشت زده فقط پدال گاز را می فشرد پس از تصادف با دو خودروی پارک شده در حاشیه خیابان متوقف شد و ماموران انتظامی در یک عملیات هماهنگ حلقه های قانون را بر دستان دو دزد مذکور گره زدند و آن ها را درحالی به مقر انتظامی راهنمایی کردند که خودرو های شهروندان دچار خسارت های زیادی شده بود.

در بازرسی از متهمان مقدار جزئی مواد مخدر صنعتی از نوع کریستال کشف شد و آن ها به دستور سرگرد امارلو (سرپرست کلانتری شفا) در دایره تجسس مورد بازپرسی های فنی قرار گرفتند. راننده خودروی سرقتی که خود را جواد معرفی می کرد و سه ماه قبل از زندان آزاد شده بود، گفت: خودرو را از چهارراه گاز مشهد سرقت کردیم تا با فروش قطعات آن هزینه های اعتیادمان را تامین کنیم چرا که بیکار هستیم و درآمدی نداریم! وی ادامه داد: بعد از آزادی از زندان با سرقت قطعات و محتویات داخل خودرو ها روزگار می گذراندیم!

سرنشین خودروی سرقتی نیز که مدعی بود فقط 20 روز از آزادی اش می گذرد، در بازپرسی ها گفت: 2.5 سال به جرم سرقت و گوشی قاپی در زندان بودم که 20 روز قبل آزاد شدم و، چون شغل مشخصی نداشتم به همراه جواد برای تامین هزینه های اعتیاد خودروی پراید را سرقت کردیم!

این گزارش حاکی است تحقیقات بیشتر درباره سرقت های احتمالی دیگر متهمان ادامه دارد.

منبع: خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 779

به "فرار دزدان از چهارراه چه کنم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرار دزدان از چهارراه چه کنم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید