ماجرای عجیب خیابانی در تهران که قوانین فیزیک را زیر سوال برد؛ دنده خلاص سرگرمی مجذوب کننده تهرانی های دهه40

به گزارش مجله رویگری، بیش از نیم قرن پیش، یکی از تفریحات تهرانی ها، رانندگی در مسیر خیابان پارک وی بود. مسیری که این روز ها به نام بزرگراه چمران می شناسیم.

ماجرای عجیب خیابانی در تهران که قوانین فیزیک را زیر سوال برد؛ دنده خلاص سرگرمی مجذوب کننده تهرانی های دهه40

به گزارش همشهری آنلاین، ساخت این بزرگراه که از میدان توحید شروع می شود و تا تقاطع خیابان، ولی عصر (عج) ادامه دارد به دهه 40 برمی شود. تهرانی ها از ساخت پارک وی بسیار استقبال کردند.

داریوش شهبازی پژوهشگر تهران قدیم می گوید: شهروندان خیلی لذت می بردند که در این بزرگراه خلوت و خوش منظر رانندگی نمایند. بخشی از سرگرمی مردم در روز های تعطیل هم رانندگی در این مسیر بود. در خیابانی که از پارک وی منشعب می شد و در تقاطع خیابان سئول فعلی، رانندگان با دنده خلاص سربالایی می رفتند.

دلیل این بود که این خیابان به نسبت شیب بزرگراه پارک وی، سربالایی به نظر می رسید، اما در واقع سرازیری بود. با این خطای دید، انگار رانندگان در مسیری سربالایی رانندگی می کردند؛ در حالی که با دنده خلاص می رفتند و سرازیری بود. این سرگرمی همه رانندگانی بود که با خانواده و دوستان به پارک وی می آمدند.

منبع: فرارو
انتشار: 16 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1402 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 2136

به "ماجرای عجیب خیابانی در تهران که قوانین فیزیک را زیر سوال برد؛ دنده خلاص سرگرمی مجذوب کننده تهرانی های دهه40" امتیاز دهید

1 کاربر به "ماجرای عجیب خیابانی در تهران که قوانین فیزیک را زیر سوال برد؛ دنده خلاص سرگرمی مجذوب کننده تهرانی های دهه40" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای عجیب خیابانی در تهران که قوانین فیزیک را زیر سوال برد؛ دنده خلاص سرگرمی مجذوب کننده تهرانی های دهه40"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید