مقبره سرباز گمنام مسکو، یادمان تلخ روسیه، عکس

به گزارش مجله رویگری، مقبره سرباز گمنام در باغ الکساندر و نزدیک به دیوار کرملین قرار گرفته است. روبه روی این یادمان، یک ستاره پنج پر در محوطه میدان وجود دارد که شعله جاویدان از وسط آن بیرون می آید. این محوطه خیلی عظیم نیست و توسط دو سرباز محافظت می گردد. در زمان جنگ مسکو در سال 1941، سربازان کشته شده در گوری جمعی نزدیک به زلنوگراد (Zelenograd) دفن شدند. این مکان علامتی از محل توقف آلمانی ها می باشد که قصد رسیدن به مسکو را داشتند. در دسامبر سال 1966، بقایای سربازان گمنام به دیوار کرملین منتقل گشت و در سال 1967 مقبره آن ها به روی عموم مردم بازگشایی شد. یادمان با شاخه ای از برگ بو تزئین شده و یک کلاه سربازی در بالای نشان آن به چشم می خورد.

مقبره سرباز گمنام مسکو، یادمان تلخ روسیه، عکس

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

اهمیت نمادین مقبره سرباز گمنام

شاید هر کسی که از مسکو بازدید می نماید، بخواهد جلوی مقبره سرباز گمنام توقفی نموده و شعله جاویدان را تماشا کند. بسیاری برای دیدن تعویض گارد به اینجا می آیند که رأس هر ساعت انجام می گردد. در این زمان جمعیت زیادی روبه روی مقبره می ایستند و به محض تمام شدن مراسم متفرق می شوند. برای مردم روسیه این مکان جایی مقدس است. آن ها با فرزندان و نوه های خود به اینجا آمده تا روح کسانی که جان خود را در جنگ جهانی دوم برای آزادی کشور از دست دادند گرامی بدارند. اینجا بخشی از گذشته آن ها بوده و همیشه می خواهند تاریخ و نیاکان ارزشمند خود را به خاطر داشته باشند.

جنگ جهانی دوم تقریباً همه خانواده های کشور را درگیر کرد. آن ها حتی اگر خود مستقیماً درگیر جنگ هم نبودند، در کارخانه ها مشغول کار و بازسازی شهر بعد از جنگ می شدند. مقبره سربازان گمنام هم نمادی از سوگ و هم نشانی از امید در خود دارد. شعله جاویدان خاطره همیشگی آن هایی است که در این راه از میان رفتند اما یادشان همیشه در دل مردم روسیه زنده ماند.

نکاتی برای بازدید از مقبره سرباز گمنام مسکو

در زمان تعویض گارد جمعیت زیادی جلوی مقبره ازدحام می نمایند پس اگر می خواهید خود مقبره را ببینید بهترین زمان موقعی است که بیشتر مردم آنجا را ترک نموده اند. در زمان های خلوت این مکان اندکی گرفته و محزون به نظر می رسد. احتمالاً جنگ جهانی دوم بر زندگی شما اثر مستقیمی نگذاشته باشد اما در زمان بازدید اینجا احترامی که سربازان لایق آن هستند را ادا کنید.

منبع: گردشبان
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1119

به "مقبره سرباز گمنام مسکو، یادمان تلخ روسیه، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقبره سرباز گمنام مسکو، یادمان تلخ روسیه، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید