نوک حمله دشمن به سمت باور های ملت ایران است

به گزارش مجله رویگری، نماینده اسبق ایران در سازمان ملل متحد گفت: انقلاب منافع اقتصادی دشمنان در منطقه را قطع کرد لذا نوک حمله دشمن به سمت باور های ملت ایران است.

نوک حمله دشمن به سمت باور های ملت ایران است

به گزارش گروه استان های خبرنگاران از مشهد، محمد خزاعی کننده اسبق ایران در سازمان ملل متحد در مراسم شصتمین سالگرد تولد سردار شهید سید محمود سبیلیان در کاشمر گفت: اگر قدرت نظامی ایران و حضور مردم در صحنه های مختلف نبود صد ها بار دشمنان به تمامیت ارضی ایران تجاوز می کردند.

او ادامه داد: همچنین درایت و شناخت رهبر معظم انقلاب و انسجام، اتحاد و همدلی ملت موجب شده دشمنان جرأت طمع ورزی به این کشور را نداشته باشند.

کننده اسبق ایران در سازمان ملل متحد گفت: امروز باید بدانیم که موضوع انقلاب و کشور چیست و در چه وضعیتی قرار داریم حال آن که متاسفانه گاهی عده ای با دشمن هم صدا می شوند و تفکیکی بین موضوعات و موضع گیری ندارند و این یک آسیب جدی است.

خزاعی اضافه نمود: امروز دشمنی با دیانت ما آغاز شده، چون این دیانت ما و اسلام بود که انقلاب را به وجود آورد و انقلاب موجب شد منافع اقتصادی دشمنان در منطقه قطع شود لذا نوک حمله دشمن به سمت باور های ملت ایران است و آنان از روش های مختلف به خصوص در فضای مجازی برای جوانان شبهه ایجاد می کنند.

او شرح داد: همه ما برای حرمت و پاسداشت شهید سبیلیان، شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم که از حریت دینی، مرز های اعتقادی اسلام و حرمت حرم دفاع کردند رسالت سنگینی داریم، اما باید این مراسمی که برای شهدا گرفته می شود خروجی داشته باشد و نباید فقط به برگزاری مراسم و حضور در آن بسنده کرد.

این مقام مسئول گفت: باید کسانی که در کاشمر نقش تربیتی و هدایتی دارند مخاطب شناسی، موضوع شناسی و دشمن شناسی را در دستور کار قرار دهند.

خزاعی با اظهار تاسف از این که بین خودمان و جوانان پرد های ضخیم کشیده ایم، اضافه نمود: باید با مخاطب شناسی جوانان را جذب کرده و آنان را با احوالات و از خودگذشتگی شهدا آشنا کنیم.

او شرح داد: قبل از انقلاب به هر نحو ممکن جوانان را به جلسات می کشاندیم و به مذهبی بودن و نبودن افراد کاری نداشتیم، ولی اکنون در قبال مخاطبانمان و در برابر کسانی که باید آن ها را به سمت انقلاب، نظام و اسلام جذب کنیم بیگانه شده ایم.

کننده اسبق ایران در سازمان ملل متحد گفت: نباید دل خود را به همین تعداد افراد حاضر در مراسم بزرگداشت شهدا خوش کنیم بلکه باید جوانان و دانش آموزان را با احوالات و از خود گذشتگی های شهید سبیلیان و دیگر شهدا آشنا کرد.

سردار شهید سید محمود سبیلیان در 21 آذر 1338 در کاشمر چشم به جهان گشود و با شایستگی های ویژه اش مسئولیت های خطیری را در دوران دفاع مقدس عهده دار شد.

او در چهارم اسفندماه 1362 به عنوان مسئول واحد رزمی لشگر پنج نصر در عملیات خیبر شرکت کرد و در جزیره مجنون مفقودالاثر شد و بعد از جنگ پیکر پاک او توسط گروه تفحص پیدا شد و پس از 16 سال در کنار آرامگاه شهید مدرس کاشمر به خاک سپرده شد.

کاشمر 650 شهید و سه هزار جانباز تقدیم انقلاب و نظام کرده است.

/ف.س

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 570

به "نوک حمله دشمن به سمت باور های ملت ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوک حمله دشمن به سمت باور های ملت ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید