واریز باقی مانده سود سهام عدالت سال 98 تا سرانجام ماه رمضان

به گزارش مجله رویگری، مدیر سیستم های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: به محض واریز سود 36 شرکت سرمایه پذیر 50 درصد باقی مانده سود مصوب سهام عدالت تا پایان ماه رمضان به حساب سهامداران واریز می شود.

واریز باقی مانده سود سهام عدالت سال 98 تا سرانجام ماه رمضان

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از بازار سرمایه ایران، حسین قشمی درباره واریز سود سهام عدالت سال 98 به حساب مشمولان اضافه نمود: از 49 میلیون سهامدار عدالت، در مرحله نخست، سود سهام عدالت سال 98 به حساب حدود 43 میلیون نفر واریز شد.

وی با اشاره به اینکه افرادی که سود مرحله نخست را دریافت نکرده اند به سرعت مشکل را رفع کنند، ادامه داد: به دلیل نقص اطلاعات از جمله شماره شبا، شماره تلفن همراه و غیره، سود برخی از سهامداران واریز نشد.

مدیر سیستم های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: برخی از سهامداران هم مشکلاتی در حساب بانکی خود دارند و همین مساله باعث شد تا سود نزد بانک باقی بماند تا سهامدار برای رفع آن اقدام کند.

وی تاکید کرد: سهامدارانی که مرحله نخست سود سهام عدالت سال 98 برای آن ها واریز نشده، هر چه سریعتر برای رفع مشکل اقدام کنند تا در مرحله دوم واریز سود با مشکل روبرو نشوند.

قشمی گفت: افرادی که در مرحله نخست سود دریافت نکرده اند می توانند در سایت سجام ثبت نام کنند، ضمن اینکه از طریق سامانه سهام عدالت sahamedalat.ir، شماره شبای حساب بانکی خود را تصحیح کنند.

مدیر سیستم های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی ادامه داد: همچنین سهامداران می توانند با شماره 1569 تماس بگیرند و دلیل واریز نشدن سود سهام عدالت را جویا شوند و اقدام به تصیحح اطلاعات کنند.

وی گفت: لینک های رایگان ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام بر روی سایت سپرده گذاری مرکزی موجود است.

قشمی اضافه نمود: در مرحله نخست واریز سهام عدالت, چهار سبد پرتفوی (سبد سهام) پر تکرار یک میلیون تومانی، 532 هزار تومانی، 492 هزار تومانی و 452 هزار تومانی داشتیم که مبلغ واریز سود به آن ها متفاوت بود، به طوری که به سهام عدالت یک میلیون تومانی، حدود 180 هزار تومان، سهام عدالت 532 هزار تومانی, 98 هزار تومان، سهام عدالت 492 هزار تومانی, 91 هزار تومان و سهام عدالت 452 هزار تومانی, 84 هزار تومان واریز شد.

مدیر سیستم های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی بیان داشت: در مجموع در مرحله نخست، نزدیک به چهار هزار میلیارد تومان سود سهام عدالت سال 98 واریز شد و به محض دریافت سود از شرکت ها، مرحله دوم نیز واریز می شود.

وی تاکیدکرد: در پرتفوی سهام عدالت 36 شرکت وجود دارد، حدود 29 شرکت در سال 98 سود ده بودند و به محض واریز سود به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی، سود به حساب سهامداران واریز می شود.

قشمی ادامه داد: در مرحله نامه نگاری با شرکت ها هستیم که سود مرحله دوم را هم هرچه سریع تر واریز کنند.

به گزارش ایرنا، نخستین مرحله از واریز سود سهام عدالت برای سهامداران 2 روش مستقیم و غیرمستقیم در تاریخ 28 اسفند ماه سال 99 انجام شد.

دارندگان سهام 500 هزار تومانی، رقمی حدود 200 هزار تومان دریافت کردند و برای دارندگان سهام یک میلیون تومانی دو برابر سود سهام 500 هزار تومانی پرداخت شد که رقم آن 400 هزار تومان بود.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1479

به "واریز باقی مانده سود سهام عدالت سال 98 تا سرانجام ماه رمضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز باقی مانده سود سهام عدالت سال 98 تا سرانجام ماه رمضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید