راهنمای کاربردی راه اندازی کسب و کار در خانه

به گزارش مجله رویگری، اگر جزو کسانی هستید که به کار در خانه و برای خودتان علاقه دارید، چند پیشنهاد کاربردی برای شما داریم تا بتوانید یک کسب و کار خانگی راه بیندازید و درآمد خوبی از این طریق داشته باشید.

راهنمای کاربردی راه اندازی کسب و کار در خانه

جهت دریافت خدمات نوسازی آپارتمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران به نقل از برترین ها، شاید در گذشته مشاغل خانگی و دورکاری، شغل هایی درجه دوم به حساب می آمدند، اما امروزه با شلوغی کلان شهرها و پیشرفت روش های جدید ارتباطی، اینگونه مشاغل را می توان راهکاری درآمدزا برای افرادی دانست که از رفت و آمد دائم به محل کار فراری هستند.

شرکت های بزرگ ایران و دنیا با آنالیز فواید استخدام کارمندان دورکار، بسیاری از کاربران خود را بر اساس مهارت های لازم و به صورت پروژه و فعالیت محور استخدام می نمایند. درواقع برخلاف شغل های کلاسیک که بیشتر به زمان کاری توجه می شد، در مشاغل فریلنس و دورکاری، این موفقیت در انجام پروژه در کمترین زمان ممکن است که اهمیت پیدا می نماید.

با این اوصاف با توجه به علاقه، تخصص و زمان آزاد روزانه، مشاغلی هستند که می توان آن ها را به عنوان کار در منزل، دورکاری و حتی کارآفرینی های خانگی در نظر گرفت. شغل هایی که می توانند از بسیاری از شغل های روزمره و همیشگی ما پردرآمدتر و جذاب تر باشند.

نویسندگی، ترجمه و فراوری محتوا

یکی از مشاغلی که بسیاری از علاقه مندان به مباحث هنری، فرهنگی، علمی و فناوری به آن روی آورده اند، فراوری محتواست. فراوری محتوا می تواند در راستای ترجمه متون خارجی باشد و یا حتی ترکیبی از خلاقیت فردی و اطلاعاتی که می توان از اینترنت کسب کرد.

فرد علاقه مند به این شغل باید با زبان های خارجی، استفاده از وب، برنامه های ویرایشگر عکس و البته روش های صحیح نوشتار فارسی آشنا باشد. اگر در گذشته وبلاگ نویسی نموده اید و یا دستی به قلم دارید، فراوری محتوا شغلی درآمدزا و جذاب برای شما به حساب می آید.

بسیاری از وب سایت های مشهور به دنبال افرادی هستند که بتوانند محتوای جذاب و خواندنی را برای آن ها تهیه نمایند و می توان این موضوع را تایید کرد که در صورت وجود این تخصص در شما، درآمد لازم و شغل موردنظر چندان دور از دسترس نیست. هرچند ممکن است در ماه ها و سال های اولیه با کمترین میزان پرداختی روبه رو باشید، اما با پیشرفت متون و ساخت رزومه کاری، درآمد شما نیز افزایش پیدا می نماید. اگر به نویسندگی، ترجمه و فراوری محتوا برای وب سایت ها علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم تا لپ تاپ را روشن کنید و درباره موضوع مورد علاقه خود بنویسید. هیچکس بهتر از خود شما نمی تواند کیفیت نوشتاری شما را آنالیز کند.

طراحی گرافیکی، ویرایش عکس و ویدئو

طراحی و ویرایش، مجموعه ای از فعالیت های مختلف است که به طور کلی در زیرمجموعه گرافیک و گرافیک رایانه قرار می گیرد. اگر به طراحی و ادیت فایل های ویدئویی و گرافیکی علاقه دارید، یادگیری این هنر می تواند آینده شغلی شما را حتی از راه دور تضمین کند.

در نظر داشته باشید که شاخه های مختلف این رشته از جمله طراحی، گرافیک رایانه، طراحی وب، شخصیت سازی، ویرایش عکس و ویرایش ویدئو، هرکدام بازار کاری متفاوت و درآمدهایی مختلف را در اختیار شما قرار می دهند.

با داشتن علم و تخصص لازم در این زمینه، بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری، وب سایت های فریلنس، شبکه های اجتماعی و حتی محیط های آموزشی از راه دور، می توانند به عنوان یک بازار هدف پرسود در نظر گرفته شوند.

البته این موضوع را باید در نظر داشته باشید که یادگیری هر کدام از شاخه های گرافیک می تواند ماه ها زمان ببرد و بهتر است در این جهت به صورت همزمان سطح زبان انگلیسی خود را نیز گسترش دهید تا بتوانید از منابع در دسترس و به روز انگلیسی نیز استفاده کنید.

برنامه نویسی، طراحی وب، طراحی برنامه های موبایل

برنامه نویسی چه در ساختار طراحی وب قرار بگیرد و چه در شاخه های پیشرفته تر مدنظر شما باشد، می تواند به شغلی خانگی و پردرآمد تبدیل گردد. در نظر داشته باشید که شاخه های مختلف برنامه نویسی از جمله برنامه نویسی موبایل به ماه ها و سال ها تجربه و کوشش احتیاجمند است.

هرچند پس از یادگیری این تخصص دیجیتال، شما با دنیایی از فرصت های شغلی داخلی و خارجی روبه رو خواهید شد که درآمد بسیار مناسبی را در اختیار شما قرار می دهد.

وب سایت های فریلنس و دورکاری داخلی و خارجی، راه ارتباط سریع کاربران با برنامه نویسان است. از سوی دیگر بسترهای فروش محصولات دیجیتال مثل مارکت های مختلف اندروید نیز می تواند به یک درآمد دائمی برای برنامه نویسان تبدیل گردد.

باید به این موضوع دقت داشته باشید که اولین قدم برای یادگیری برنامه نویسی، تقویت زبان انگلیسی و استفاده از منابع جدید خارجی است. منابعی که حتی به صورت رایگان در اختیار شما قرار دارند و می توان با چند کلیک ساده از آن ها بهره برداری کرد.

درآمد کلی رشته های مختلف برنامه نویسی از بسیاری از مشاغل کلاسیک و زمان گیر بیشتر است و می توان این فعالیت را از پشت میز اتاق به بهترین شکل ممکن انجام داد. هرچند سختی جهت یادگیری برنامه نویسی، بسیاری از علاقه مندان به مشاغل خانگی را به رشته های دیگر سوق می دهد.

تایپ مقالات، کتاب ها و جزوه ها

اگر زمان و انرژی کافی برای یادگیری یک تخصص جدید را ندارید و قصد دارید در کمترین زمان ممکن به درآمدزایی برسید، انجام پروژه های تایپ می تواند مشکل شما را به صورت کوتاه مدت حل نماید. هرچند درآمد پایین این شغل اینترنتی باعث شده تا عملا نتوان به آن به عنوان شغل اول نگاه کرد.

بسیاری از وب سایت های ترجمه، دانشگاهی، انتشاراتی های مختلف و حتی کافی نت ها، احتیاج به افرادی دارند که با سرعت و دقت بالا، متون دستی را به متون تایپ شده تبدیل نمایند. از سوی دیگر تایپ متون انگلیسی در سایت های خارجی نیز درآمد دلاری مناسبی برای شما خواهد داشت.

مدت زمان زیادی برای یادگیری تایپ ده انگشتی فارسی و انگلیسی لازم نیست و بعد از مدتی و با مشاهده چندین ویدئوی آموزشی، شما به سرعتی قابل قبول در این زمینه خواهید رسید.

بازاریابی و فروش اینترنتی

با ورود شبکه های مختلف پیغام رسان و اجتماعی به زندگی شخصی ما، شکلی جدید از بازاریابی نیز به زندگی ما وارد شد. اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک، توئیتر و حتی شبکه های اجتماعی داخلی، همه و همه می توانند به بازار هدف بسیاری از شرکت ها و گروه های مالی مختلف تبدیل شوند.

با این اوصاف اگر شما بتوانید به هر نحوی در فروش محصولات مختلف نقشی داشته باشید، می توانید درآمدی مناسب نیز کسب کنید. این فروش می تواند با استفاده از شبکه های اجتماعی صورت بگیرد و یا حتی با استفاده از برنامه های تبلیغاتی برای شما درآمدزایی کند.

بسیاری از بازاریابان اینترنتی ملک و خودرو، گروه های تبلیغاتی مرتبط با وب سایت های مشهور فروش و حتی کانال های شخصی فروش در وب سایت های مختلف و پیغام رسان ها، درآمدی بسیار بیشتر از شغل های سنتی و کلاسیک دارند. با این حال مقداری خلاقیت و تجربه برای بازاریابی ضروری است، اما می توان راز و رمز این فعالیت مالی را در کمترین زمان ممکن آموخت و به درآمدزایی رسید.

صفحات شبکه های اجتماعی چه شخصی باشند و چه مرتبط با موضوعی خاص، با دارا بودن جذابیت های لازم با جذب کاربران اینترنتی همراه خواهند بود. در نظر داشته باشید که شاید داشتن یک کانال و پیج از دور ساده به نظر برسد، اما در عمل احتیاج به پیگیری و کوشش روزانه زیادی دارد. کوششی که البته از درون خانه و به صورت دورکاری امکان پذیر است و احتیاجی به یک بنگاه مالی خاص ندارد.

آشپزی و شیرینی پزی

بازار فروش مواد غذایی سالم خانگی آنچنان داغ است که می توان یک آینده شغلی مناسب را در آن پیش بینی کرد. در صورتی که در زمینه های مختلف آشپزی و شیرینی پزی تخصص دارید، می توانید با استفاده از سیستم ها و شبکه های فروش مواد غذایی و برنامه های مختلف در این زمینه، محصولات باکیفیت خود را به دست مشتری برسانید.

شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام نیز می توانند منبع ساده و بدون هزینه برای به نمایش گذاشتن غذاها و شیرینی های شما باشند. بسیاری از مردم از غذاهای رستورانی خسته شده اند و وقت کافی برای پخت غذا نیز در اختیار ندارند. از این رو می توان پیش بینی کرد که یک غذای سالم خانگی، با اقبال عمومی روبه رو گردد.

کمی خلاقیت و البته تجربه لازم در زمینه فروش محصولات می تواند به یاری یک آشپز حرفه ای بیاید. برای مثال پخت و فروش مواد غذایی حیوانات خانگی، پخت شیرینی و کیک مراسم خاص و حتی اضافه کردن غذاهای قدیمی و فراموش شده به فهرست غذایی خانواده ها، از جمله مواردی است که با استقبال عمومی کاربران روبه رو شده است.

خیاطی و طراحی لباس

خیاطی یکی از شغل های بسیار قدیمی بازار فعالیت های خانگی است که حضور شبکه های اجتماعی و فروشگاه های اینترنتی، درآمد بیشتری نیز نصیب هنرمندان این رشته نموده است.

با استفاده از شبکه های اجتماعی می توانید محصولات و طراحی های جدید خود را در کمترین زمان ممکن در سراسر دنیا نمایش بدهید. از سوی دیگر فروشگاه های آنلاین نیز به بستری مناسب برای فروش محصولات شما تبدیل شده اند.

بسیاری از افراد هستند که محصولات خود از جمله ساده ترین شکل های خیاطی مثل بالش و کوسن تا لباس های شب پیچیده را در فروشگاه های اینترنتی به فروش می رسانند. یک همکاری درآمدزا که به هزینه ای ناچیز برای راه اندازی احتیاجمند است. هرچند باید این موضوع را در نظر داشت که یادگیری خیاطی به سال ها تجربه در این زمینه احتیاجمند است.

ساخت و فروش صنایع دستی

صنایع دستی و سنتی ایرانی و بین المللی، بازاری مناسب در ایران و دنیا دارند. چه هنر شما در زمینه چوب باشد، چه سفال و چه دیگر محصولات فرهنگی و هنری، می توان انتظار داشت که با استفاده از بازارهای اینترنتی و شبکه های اجتماعی، درآمد کافی را در اختیار شما قرار دهد.

یادگیری بسیاری از صنایع دستی، هزینه چندانی ندارد و تنها به کمی خلاقیت و پشتکار احتیاجمند است. در صورتی که به فعالیت های هنری خانگی علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم زمینه های مختلفی مثل خراطی، سفالگری، شمع سازی، عروسک دوزی، ساخت زیورآلات، چرم دوزی و فرشبافی را مدنظر قرار دهید.

البته یادگیری اصول اولیه فروش اینترنتی و استفاده از شبکه های اجتماعی نیز می تواند درآمد شما را تا حدود زیادی افزایش دهد. تلگرام، اینستاگرام و بسترهای فروشی مثل فروشگاه های آنلاین اینترنتی ایرانی و بین المللی، درآمد تومانی و دلاری زیادی را در اختیار شما قرار می دهند. بسیاری از صنایع دستی ایرانی، محبوبیت زیادی در سطح دنیا دارند.

فراوری و بسته بندی مواد غذایی

فراوری ترشی، خیارشور و دیگر مواد غذایی اولیه مثل سبزی پاک شده در صورتی که در محیطی بهداشتی انجام گردد، می تواند درآمدزا باشد. در نظر داشته باشید که بسیاری از فراوریات خانگی احتیاجمند دریافت مجوز کارگاه خانگی فراوریی هستند که در اغلب موارد از دریافت مالیات معاف هستند.

علاوه بر این در صورت دریافت این مجوز می توان از وام های کارآفرینی نیز استفاده کرد. بسته بندی مواد غذایی مثل حبوبات، سبزیجات، قند و شکر نیز می تواند درآمدی نسبی را نصیب افرادی کند که به کار در منزل علاقه مندند.

پرورش گیاهان خانگی و دارویی

با توجه به آلودگی هوای کلان شهرها، بازار خرید گیاهان خانگی داغ تر شده و می توان انتظار داشت که پرورش این گونه گیاهان، فروشی مناسب داشته باشد. البته باید به این موضوع دقت داشت که پروسه یادگیری این شغل خانگی ممکن است کمی وقت گیر و البته خسته نماینده باشد.

گیاهان خانگی به تغییرات آب و هوایی حساس هستند و بهتر است پیش از آغاز به این کار، مطالعات لازم را در این زمینه انجام دهید تا با مسائل کمتری در دوران پرورش گیاهان روبه رو شوید.

پرورش کاکتوس، قارچ و گیاهان دارویی مثل جوانه کلم بروکلی نیز در سال های اخیر محبوبیت بیشتری یافته که می تواند درآمد کافی را نصیب اینگونه شغل های خانگی کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 599

به "راهنمای کاربردی راه اندازی کسب و کار در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای کاربردی راه اندازی کسب و کار در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید