چسب هوشمند جدید، برای کنترل سلامت

به گزارش مجله رویگری، سنسور جدید به راحتی قابل استفاده است و مانند چسب زخم به پوست می چسبد و نیازی به شارژ ندارد. دانشمندان توانستند به لطف فناوری شناسایی فرکانس رادیویی RFID - به این تکنولوژی دست یابند.

چسب هوشمند جدید، برای کنترل سلامت

مهندسان دانشگاه استنفورد آمریکا سنسوری را توسعه داده اند که به پوست می چسبد و قادر است ضربان قلب، تنفس و سایر سیگنال های فیزیولوژیک را به اطلاع ما برساند.

سنسور جدید به راحتی قابل استفاده است و مانند چسب زخم به پوست می چسبد و نیازی به شارژ ندارد. دانشمندان توانستند به لطف فناوری شناسایی فرکانس رادیویی RFID - به این تکنولوژی دست یابند.

سیستم RFID شامل یک گیرنده و یک سامانه شناسایی است؛ و از طرف دیگر شامل یک میکروچیپ است که شماره و اطلاعات منحصر به فرد افراد را ذخیره می کند، و در نهایت از طریق یک آنتن آن را به سامانه شناسایی منتقل می کند.

وقتی شخصی می خواهد درب را باز کند، کارت شناسایی را به گیرنده RFID می آورد، آنتن موجود در کارت مقدار کمی انرژی RFID را از گیرنده جمع می کند و از آن برای انتقال داده استفاده می کند.

در حالت کلی نحوه عملکرد این سنسور ها شبیه کلید های الکترونیکی و یا کارت های شناسایی (ID Cards) می باشد، برای اینکه برچسب به صورت بی سیم کار کند، محققان مجبور بودند آنتنی بسازند که بتواند مانند پوست کشیده و خم شود.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 260

به "چسب هوشمند جدید، برای کنترل سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چسب هوشمند جدید، برای کنترل سلامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید