چند پیشنهاد دکوراسیون برای بالکن های کوچک

به گزارش مجله رویگری، بالکن ها زیباترین قسمت های آپارتمان های بزرگ هستند. از طریق بالکن ها ، می توانید هوای تازه دریافت کنید و اجازه دهید نور خورشید شما را گرم نماید. مطمئن باشید لذت چایی که در این محیط باشکوه می نوشید بسیار بهتر خواهد بود. اگرچه بالکن ها یک احتیاج خوب برای صاحبان خانه هستند ؛ اما ممکن است همواره در مقدار و عرض مورد نظر نباشند. در نتیجه این شرایط ممکن است طرح ها ، ایده ها و تزیینات مورد نظر آن طور که انتظار می رود اجرا نشود. اگر بالکن کوچکی دارید و می خواهید از آن به برترین شکل بهره ببرید ، این مقاله برای شما مناسب است. در ادامه به چند پیشنهاد برای دکوراسیون بالکن های کوچک می پردازیم.

چند پیشنهاد دکوراسیون برای بالکن های کوچک

انتخاب میز و قفسه

میز وسط ، میزهای عسلی و قفسه ها برای بالکن ضروری هستند. در روزهای گرم بهاری ، احساس شادی که یک فنجان قهوه در بالکن بعد از صبحانه به شما می دهد ، در طول روز شما منعکس می گردد. آیا بالکن شما بسیار کوچک بوده و انتخاب میز برای شما سخت است؟ راه چاره بسیار ساده است. برای دکوراسیون بالکن های کوچک ، استفاده از میزهای بسیار بزرگ باعث می گردد بالکن بسیار باریک تر از آنچه هست به نظر برسد. بنابراین می توانید نیازهای میز خود را با یک میز کوچک و شیک برآورده کنید.

گزینه های دیگری نیز برای دکوراسیون بالکن های کوچک وجود دارد. به عنوان مثال ، در حالی که می توانید نیازهای خود را با قفسه ای که می تواند به نرده ها متصل گردد برآورده کنید ، از عرض بالکن صرفه جویی زیادی خواهید کرد. جدای از اینها ، قفسه های گوشه ای که می توانند روی نرده ها نصب شوند نیز گزینه خوبی هستند. بنابراین می توانید نیازهای میز و قفسه خود را برآورده کنید و ظاهری بسیار زیبا و مدرن به بالکن خود اضافه ببخشید.

استفاده از فضای سبز

مانند هر قسمت از خانه ، استفاده از فضای سبز برای دکوراسیون بالکن های کوچک انتخاب بسیار دلپذیری است. با گل هایی به رنگ های متنوع به بالکن خود طراوت ببخشید. از آنجایی که استفاده از فضا در بالکن های کوچک بسیار مهم است ، باید گلدان های گل خود را با دقت زیادی قرار دهید. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد. به عنوان مثال ، قرار دادن گلدان های گل روی دیوار باعث صرفه جویی در فضا می گردد و ظاهر بسیار زیبایی به آن می بخشد.

برای قرار دادن گلدان های خود می توانید از گلدان های نرده ای نیز بهره ببرید. با این شیوه به بالکن خود سرزندگی می بخشید ؛ اما چیزی در عرض بالکن خود از دست نخواهید داد.

استفاده از چوب

همواره وسایل چوبی دارای جزئیات باشکوه و ظاهر زیبایی هستند. با کفپوش چوبی عمق خوبی به بالکن خود بدهید. با انتخاب چوب برای وسایلی مانند میز ، صندلی ، قفسه و … می توانید فضای بالکن خود را بسیار اصیل تر کنید. وسایل چوبی که در هماهنگی با یکدیگر استفاده خواهید کرد هر بار که وارد بالکن می شوید احساس آرامش را در شما ایجاد می نمایند.

طرح های رنگی

تقریباً در هر زمینه ای از زندگی روزمره می توان با طرح های پالت روبرو شد. شما می توانید از طریق این رنگ ها بالکن خود را غنی کنید که می تواند به یک آیتم دکوراسیون بالکن های کوچک تبدیل گردد. شما می توانید گوشه بالکن خود را با استفاده از رنگ ها زیبا کنید. با قرار دادن روکش صندلی و کوسن هایی با تم های چوبی روی مبل ، فضایی عالی ایجاد نمایید. جدا از این ، می توانید یک ست گوشه زیبا و مدرن نیز درست کنید. بعلاوه می توانید با چند گلدان زیبایی که در کنار مجموعه گوشه قرار می دهید ، یکپارچگی مدرن فضا را فراهم نمایید.

منطقه آسایش و تفریح

منطقه ها راحتی بزرگ ترین یاری برای شما در برطرف خستگی روز هستند. شما می توانید آرامش درونی خود را افزایش دهید و خستگی جسمانی خود را از بین ببرید. این منطقه ها راحتی را در بالکن خود ایجاد کنید. با انتخاب یک صندلی پهن در گوشه ای از بالکن خود می توانید هر زمان که بخواهید بنشینید و دراز بکشید. قفسه ای که روی صندلی قرار می دهید هم برای کتاب ها و هم برای لوازم مختلف شما بسیار مفید خواهد بود.

علاوه بر منطقه راحتی خود ، می توانید فضایی نیز ایجاد کنید که بتوانید تفریح های خود را در آن انجام دهید. یک میز خوب و مفید قرار داده و یک قفسه کتاب در بالای میز بگذارید. بنابراین ، می توانید هر زمان که بخواهید به تفریح های خود برسید و قهوه خود را بنوشید و کتاب های خود را بخوانید. آرامشی که در دکوراسیون بالکن های کوچک شما طراحی شده را در هیچ جای دیگری نخواهید یافت.

انتخاب صندلی

اگرچه سبک و شکل صندلی که برای بالکن خود انتخاب می کنید کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد ، چند ترفند وجود دارد که باید در نظر بگیرید. اولین مورد این است که عرض بالکن خود را زیاد کم نکنید. به همین علت باید به خطوط نازک صندلی هایی که انتخاب می کنید توجه نمایید. با این شیوه ، مساحت تحت پوشش بالکن به طور قابل توجهی کاهش می یابد. برای دکوراسیون بالکن های کوچک از صندلی های خیلی بزرگ خودداری نمایید. سعی کنید در صورت امکان از صندلی های یک نفره یا دو نفره استفاده نموده و کل فضا را با صندلی پر نکنید.

ست های گوشه همواره ناجی فضاهای باریک بوده اند. به همین ترتیب ، می توانید از ست های گوشه ای در بالکن ها بهره ببرید. بنابراین قادر خواهید بود از فضای نسبتاً باریک خود بسیار کارآمدتر بهره ببرید. از نظر زیبایی نیز انتخاب بسیار خوشایندی خواهد بود.

لوازم دکوری

مهم ترین قسمت هایی که در طراحی یک مکان استفاده می گردد اکسسوری های کوچک و بزرگ است. لوازم دکوری در ارائه یکپارچگی زیبایی فضا بسیار مفید هستند. شما می توانید با اکسسوری های ریز که در قفسه های مختلف بالکن خود استفاده می کنید ، ظاهر بسیار زیبایی به بالکن خود بدهید. مقدار های کوچک و رنگ های زنده در اکسسوری ها باعث افزایش حس وسعت محیط می گردد. اگر می خواهید از اکسسوری های بزرگ در دکوراسیون بالکن های کوچک بهره ببرید از گوشه و دیوار بالکن یاری بگیرید. به این ترتیب چیزی از احساس وسعت کم نخواهید کرد.

اقلام تاشو و راحت

بزرگترین ناجی دکوراسیون بالکن های کوچک وسایل تاشو هستند. از طریق این موارد می توان از فضای موجود به برترین نحو استفاده کرد. به عنوان مثال ، به یاری یک میز قابل حمل که در جلوی نرده یا کنار دیوار می گذارید ، یک قفسه باشکوه و یک میز بسیار مفید خواهید داشت که می توانید هر زمان که بخواهید آن را باز کنید. بنابراین ، وقتی می خواهید لذت غذاخوری خود را به بالکن ببرید ، هیچ مسئله ای نخواهید داشت. از طریق صندلی های تاشو که می توانید روی دیوار نصب کنید ، به راحتی از مهمانان خود در بالکن خود پذیرایی کنید.

منبع: اتاق
انتشار: 24 بهمن 1401 بروزرسانی: 24 بهمن 1401 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 2106

به "چند پیشنهاد دکوراسیون برای بالکن های کوچک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند پیشنهاد دکوراسیون برای بالکن های کوچک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید