کاهش قیمت خودروهای مونتاژی

به گزارش مجله رویگری، به گزارش خبرنگاران، براساس ارزیابی های اجرا شده طی یک هفته اخیر بعضی خودروهای مونتاژی از یک سو رشد دو تا پنج میلیون تومانی در بازار داشتند و از سوی دیگر طعم افت 3 تا 70 میلیون تومانی را چیشیدند.

کاهش قیمت خودروهای مونتاژی

رصد بازار بعضی از خودروهای مونتاژی حکایت از آن دارد که امروز این خودروها در بازه قیمتی 305 تا 870 میلیون تومان در بازار معامله شدند و تمایل خودروهای مونتاژی بیشتر به سمت کاهش قیمت بوده است.

به گفته فعالان بازار خودرو، نوسان نرخ دلار یکی از عمده دلایلی است که موجب شد تا مونتاژی ها در بازار افت قیمت را تجربه نمایند.

استپ قیمت هایما

هایما، خودروی چینی که آبان امسال فراوری آن در ایران خودرو متوقف شد، در رده خودروهای چینی لوکسی قرار گرفته است که هواداران بسیاری دارد.

ایران خودرو خاطرنشان کرد که امکان ارسال قطعات منفصله این خودرو به ایران فراهم نیست و این امر موجب شد تا فراوری این خودرو متوقف گردد.

براساس رصد بازار هایما S7 اتومات در مدل 99 طی روزهای اخیر با توجه به رنگ با قیمت 660 میلیون تومان در بازار قیمت خورد که نسبت به هفته گذشته تغییر قیمتی نداشته است .

هایما S5 اتومات هم در مدل 99 طی روزهای اخیر با قیمت 599 میلیون تومان در بازار معامله شد که با در مقایسه با هفته گذشته می توان گفت این خودرو رشدی دو میلیونی در بازار داشته است.

افت قیمت نیو مزدا 3

اما مزدا 3 نو هم در سال 1389 به وسیله گروه بهمن در 2 نوع سدان و هاچبک عرضه شد. این خودرو تا سال 1398 در خط فراوری گروه بهمن قرار داشت. با وجود توقف فراوری این خودرو هنوز در بازار می توان مدل کارننموده آن را پیدا کرد.

براساس رصد بازار مزدا در روزهای اخیر مدل سدان این خوردو با رنگ مشکی در بازار 870 میلیون تومان و رنگ سفید آن با قیمت860 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

با این شرایط می توان گفت رنگ سفید آن نسبت به هفته قبل افتی 20 میلیونی داشته و رنگ مشکی هم با افت 15 میلیونی روبه رو بوده است.

نزولی شدن پژو 2008

پژو 2008 دیگر مونتاژی بازار را می توان یک خودروی خانوادگی چندکاره، در کلاسSUVهای جمع و جور محسوب کرد که توانسته از زمان ورود به بازار ایران هواداران بسیاری را به خود جلب کند.

پژو 2008 در زمان ورود به بازار ایران قیمتی در حدود 110 میلیون تومان داشت. اما در روزهای اخیر مدل 1399 این خودرو با رنگ سفید در بازار با قیمت 830 میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شده است که نسبت به هفته قبل افتی 70 داشته و رنگ مشکی این خودرو که هفته گذشته در بازار موجود نبود، این هفته با قیمت 850 میلیون تومان معامله شد.

الاکلنگ قیمت جک

جک از دیگر خودروهای چینی در بازار است که مدل شاسی بلند آن هواداران بسیاری دارد.

مدل جکG4 مدل 99 که در رده های خودروهای سدان قرار گرفته است، در هفته سپری شده بیشترین افت قیمت را تجربه نموده و با قیمت 305 میلیون تومان در بازار داد و ستد شد و افتی 3 میلیونی را تجربه کرد.

جک S3 مدل 99 هم امروز در بازار 450 میلیون تومان در بازار معامله شد و با رشد پنج میلیونی نسبت به هفته قبل روبه رو شد.

منبع: اقتصادنیوز

آخرین اخبار خودرویی را در صفحه اخبار خودروی خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1659

به "کاهش قیمت خودروهای مونتاژی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قیمت خودروهای مونتاژی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید