ابوظبی پایگاه اصلی نیروی دریایی اروپا در خلیج فارس شد

به گزارش مجله رویگری، پایگاه دریایی فرانسه در ابوظبی به عنوان مرکز فرماندهی نیروی دریایی اروپا برای عملیات در آبهای خلیج فارس خواهد بود.

ابوظبی پایگاه اصلی نیروی دریایی اروپا در خلیج فارس شد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، فلورنس پارلی وزیر دفاع فرانسه روز یکشنبه گفت: پایگاه دریایی فرانسه در ابوظبی به عنوان مرکز فرماندهی نیروی دریایی به رهبری اروپا با هدف محافظت از آب های خلیج فارس خواهد بود و به زودی عملیاتی خواهد شد.

فرانسه از حامیان اصلی طرح مربوط به تشکیل یک نیروی دریایی به رهبری اروپا برای تامین امنیت تنگه هرمز پس از چندین مورد حمله به نفتکش ها در سال 2019 میلادی بوده است. واشنگتن ادعاهای بی پایه و اساسی را درباره نقش ایران در این حملات مطرح نموده ولی تهران قاطعانه این ادعاها را رد نموده است.

وزیر دفاع فرانسه در جمع خبرنگاران در پایگاه دریایی در ابوظبی گفت: امروز صبح ما پست فرماندهی در خاک امارات متحده عربی را رسمیت بخشیدیم. این مرکز فرماندهی میزبان ده ها مقام رسمی نظامی از چندین کشور خواهد بود. امیدوارم بار دیگر که از این پایگاه بازدید خواهم کرد، پایگاه به طور کامل عملیاتی شده باشد.

وی از امارات متحده عربی به خاطر حمایت از این اقدام تشکر نموده است. پارلی روز شنبه نیز گفته بود که طرح مربوط به پایگاه دریایی ابوظبی از اوایل سال آینده عملیاتی خواهد شد و حدود 10 کشور اروپایی و غیراروپایی در آن مشارکت خواهند داشت.

این در شرایطی است که نیروی دریایی آمریکا نیز هم اکنون حضور مداخله آمیزی در خلیج فارس دارد و کشورهای اروپایی از بیم تشدید تنش ها بین آمریکا و ایران، حاضر به مشارکت در طرح عملیاتی آمریکا در خلیج فارس نشدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 454

به "ابوظبی پایگاه اصلی نیروی دریایی اروپا در خلیج فارس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابوظبی پایگاه اصلی نیروی دریایی اروپا در خلیج فارس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید