از زدن سوت انتها بازی در دقیقه 85 تا پخش اشتباه سرود و نبود اتوبوس، جام ملت های آفریقا مضحکه دنیا شد

به گزارش مجله رویگری، اتفاقات عجیب در جام ملت های آفریقا تنها محدود به زدن سوت انتها بازی در دقیقه 85 نمی گردد و این رقابت ها حاشیه های دیگری هم داشته است.

از زدن سوت انتها بازی در دقیقه 85 تا پخش اشتباه سرود و نبود اتوبوس، جام ملت های آفریقا مضحکه دنیا شد

به گزارش خبرنگاران، تقریباً هر دوره از رقابت های جام ملت های آفریقا با حاشیه همراه بوده است. سال جاری هم داور بازی تیم های اقتصادی و تونس تصمیمی جنجالی گرفت که این قاعده در مورد جام ملت های قاره سیاه در سال 2021 نفی نشده باشد.

در حالی که در یک مسابقه فوتبال هر ثانیه از زمان بازی می تواند سرنوشت مسابقه را تغییر دهد، جانی سیکازوه داور اولین بازی گروه F جام ملت های آفریقا در میان بهت و ناباوری تماشاگران ترجیح داد که سوت انتها بازی را در دقیقه 85 به صدا درآورد. همانطور که انتظار می رفت اعضای تیم ملی تونس که یک بر صفر بازی را باخته بودند به این تصمیم داور زامبیایی معترض شدند.

داور که متوجه اشتباهش شد دستور ادامه بازی را صادر کرد اما او تصمیم گرفته بود که یک بار دیگر خشم تونسی ها را برانگیزد و این بار با دمیدن در سوت خود به نشانه انتها بازی در دقیقه 89. به این ترتیب سیکازوه برای دومین بار قبل از تمام شدن وقت قانونی بازی انتها آن را خاطرنشان کرد. این بار بازیکنان دو تیم به رختکن ها رفتند اما با مداخله مسئولان و ناظر کنفدراسیون فوتبال آفریقا بار دیگر اعلام شد که اعضای دو تیم باید به زمین مسابقه برگردند تا نه تنها 20 ثانیه به جای مانده از وقت قانونی بلکه 3 دقیقه وقت تلف شده ای که برای نیمه دوم محاسبه شده بود را به انتها برسانند.

بازیکنان اقتصادی مطابق دستور به زمین بازی برگشتند اما بازیکنان تونس حاضر به بازگشت به زمین مسابقه نشدند. به همین علت این احتمال وجود دارد که تونس 3 بر صفر بازنده اعلام گردد یا حتی کنفدراسیون فوتبال آفریقا دستور اخراج این تیم از جام ملت های آفریقا را صادر کند.

این اتفاقات انتقاد دبیرکل سابق کنفدراسیون فوتبال آفریقا را در پی داشت. مصطفی مراد فهمی در این خصوص گفت: متاسفانه این دوره از مسابقات جام ملت های آفریقا که به میزبانی کامرون در حال برگزاری است با اتفاقات تلخ و عجیبی دنبال می گردد و به مضحکه دنیا تبدیل شده است.

وی اضافه نمود: در کنار فجایعی مثل اتفاقات داوری مسابقه تونس برابر اقتصادی که زودتر از وقت قانونی با سوت داور تمام شد برنامه ریزی ضعیف بازی ها بسیار عجیب و بی سابقه است. بازی گامبیا و موریتانی با 45 دقیقه تاخیر برگزار گردید بدون آنکه حتی در این خصوص اطلاع رسانی گردد. نکته جالب اینجاست که حتی سرود ملی موریتانی در این بازی به اشتباه پخش شد که بسیار تاسف برانگیز بود. به نظر می رسد در فوتبال آفریقا به جای پیشرفت شاهد عقب گرد هستیم. در بازی دیگر درگیری کارلوس کی روش سرمربی مصر با یکی از تماشاگران مایه تاسف بود. مربی که باید ناراحتی و اندوه طرفدار مصر پس از شکست در بازی را درک کند رفت تا با او درگیر گردد. این اتفاقات بسیار تلخی است که انتهای در مسابقات این دوره ندارد و رقابت ها را به مضحکه دنیا تبدیل نموده است.

در همین حال گزارش های روز گذشته از این مسابقات نشان می دهد کمیته برگزاری جام ملت های آفریقا نتوانسته یک دستگاه اتوبوس برای انتقال بازیکنان تیم ملی الجزایر به محل تمرینات این تیم را فراهم کند و الجزایری ها از جمله ریاض محرز شاخص ترین ستاره این تیم روز گذشته با چند دستگاه ون راهی تمرین شدند. این تصویر به سوژه رسانه ها در مورد شکل برگزاری جام ملت های آفریقا تبدیل شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 بهمن 1400 بروزرسانی: 29 بهمن 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1860

به "از زدن سوت انتها بازی در دقیقه 85 تا پخش اشتباه سرود و نبود اتوبوس، جام ملت های آفریقا مضحکه دنیا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از زدن سوت انتها بازی در دقیقه 85 تا پخش اشتباه سرود و نبود اتوبوس، جام ملت های آفریقا مضحکه دنیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید