اعتراض حقوقدانان به اعدام های بدون تفهیم جرم اتباع پاکستانی در عربستان

به گزارش مجله رویگری، در پی افزایش اعدام های بدون تفهیم جرم و ارائه مدرک اتباع پاکستانی در عربستان، اعتراض حقوقدانان این کشور به حکام سعودی افزایش یافت.

اعتراض حقوقدانان به اعدام های بدون تفهیم جرم اتباع پاکستانی در عربستان

به گزارش دفتر منطقه ای مجله رویگری به نقل از داون نیوز، روز گذشته یکی دیگر از اتباع پاکستانی بدون ذکر دلیلی خاص در خاک عربستان اعدام شده و سرش از تن جدا شد.

موسسه مردم نهاد قضات پاکستانی ضمن انتقاد از این اعدام عجیب گفت: دولت ریاض حتی برای این تبعه پاکستانی مترجم فراهم نکرد تا او بتواند از خود دفاع کند.

گزارش ها حاکی است محمد عمران از سال 2011 برای کار و کسب درآمد به عربستان رفته بود ولی در فرودگاه جده به اتهام حمل مواد مخدر دستگیر شد.

دولتمردان سعودی در دادگاهی که تشکیل دادند حتی حاضر نشدند دفاعیات این تبعه پاکستانی را بشنوند و او نیز بدون تفهیم اتهام و توان دفاع از خود به تیغ اعدام سپرده شد.

این تبعه پاکستانی که زبان عربی را نمی دانست بدون داشتن مترجمی که بتواند صحبت های او را به قضات عربستانی منتقل کند مجرم شناخته شده و اعدام شد.

موسسه قضات پاکستانی دراین خصوص گفت: حدود 3 هزار و 400 پاکستانی در زندان های عربستان به سر می برند و اوضاع بسیار وحشتناکی دارند.

دولت ریاض بارها اتباع پاکستانی را بدون تفهیم اتهام و اجازه دفاع از خود به اعدام محکوم کرده و سر از بدنشان جدا کرده است.

این درحالی است که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در جریان سفرش به پاکستان تعهد داده بود اوضاع زندانیان پاکستانی را شخصا پیگیری کرده و افراد بی گناه را آزاد کند.

دولت عربستان حتی به خانواده زندانیان محکوم به اعدام اجازه نمی دهد که عزیزانشان را ملاقات کنند و به صورت ناگهانی خبر اعدام آنها را منتشر می کند.

رسانه های پاکستانی ضمن انتقاد از محمد بن سلمان گفتند: ولیعهد سعودی در عمل به وعده خود کاملا ناموفق بود و حاضر نشد اوضاع زندانیان پاکستانی را بهتر کند.

ساره بلال یکی از وکلای پاکستانی در این خصوص شرح داد: عربستان سعودی به نقض آشکار حقوق بشر دست زده و حاضر نیست حقوق اولیه انسانی را برای زندانیان پاکستانی فراهم کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 296

به "اعتراض حقوقدانان به اعدام های بدون تفهیم جرم اتباع پاکستانی در عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض حقوقدانان به اعدام های بدون تفهیم جرم اتباع پاکستانی در عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید