امروز در جهان نمای ساختمان به عنوان حق بر شهر شناخته می گردد

به گزارش مجله رویگری، سیدابراهیم امینی در دومین همایش فصلی کمیته های نمای مناطق 22گانه شهر تهران با اشاره به اهمیت ویژه نمای ساختمان ها در شهر اظهار کرد: امروز در جهان نمای ساختمان به عنوان حق بر شهر شناخته می گردد و در جهانی مدرن نمای ساختمان ها بسیار مهم است زیرا شهروندان ارتباط مستقیمی با نماها دارند.

امروز در جهان نمای ساختمان به عنوان حق بر شهر شناخته می گردد

جهت دریافت خدمات تعمیرات ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش مجله رویگری به نقل از شهرنوشت، امینی توضیح داد: زیبایی، آرامش روحی و روانی شهروندان و جذب توریست کارایی نمای ساختمان هاست که باید مورد توجه قرار گیرد.

نایب رئیس شورای شهر تهران با اشاره به نماهای ساختمانی در ایران گفت: در ایران به دلیل تنوع اقلیمی شاهد نماهایی متفاوت با جهان هستیم؛ همچنین تنوع و خلاقیت در معماری ایرانی نیز دیده می گردد؛ برای مثال در یزد از بادگیر و در نقاط گرمسیری کشور شاهد معماری های دیگری هستیم.

وی ادامه داد: در گذشته ظاهر و زیبایی در نما معیار اصلی بود اما امروز مواردی مانند استحکام و اصولی سازی باید در دستور کار معماران قرار بگیرد.

امینی اظهار کرد: باید منافع شهروندی بر حق مالکیت در اولویت باشد؛ همچنین باید پروژه ها را در قالب یک موضوع فرهنگی مهم ببینیم زیرا آرامش روحی و روانی شهروندان و جذب توریست به این موضوع مرتبط است.

وی در پایان گفت: شهرداری ها باید به موضوع نماها توجه نمایند زیرا به هم ریختگی در فضای شهری اصلاً جالب به نظر نمی رسد.

بر اساس این گزارش عبدالرضا گلپایگانی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، نیز به صدور اصولی پروانه ساخت اشاره نمود و گفت: پروانه ساخت در فاز یک اجرایی می گردد که در حد طراحی است.

  • آشنایی با سازمان های شهرداری تهران

وی اضافه کرد: در کوشش هستیم صدور پروانه ها اصولی باشد و بر این موضوع نیز تاکید داریم.

در این همایش از لایه نماهای مصوب کمیته های نما در سامانه اطلاعات مکانی شهرداری تهران و مجلد نماهای منتخب کمیته های نمای شهر تهران رونمایی شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 526

به "امروز در جهان نمای ساختمان به عنوان حق بر شهر شناخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امروز در جهان نمای ساختمان به عنوان حق بر شهر شناخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید