بازگشایی موزه هنرهای معاصر منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا است

به گزارش مجله رویگری، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، بازگشایی موزه هنرهای معاصر منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا است.

بازگشایی موزه هنرهای معاصر منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا است

داستان چیست؟

بیش از دو سال از شروع پروژه بازسازی موزه هنرهای معاصر تهران می گذرد و همچنان نیز این فرایند ادامه دارد. نهم اردیبهشت سال 97 اعلام شد که موزه هنرهای معاصر تهران احتیاج به بازسازی دارد و بدلیل تعمیرات گسترده تا آخر تابستان همان سال تعطیل است که البته وعده بازسازی شش ماهه این موزه به بیش از دو سال افزایش یافت.

اگرچه 21 مرداد ماه سال جاری هادی مظفری، مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی در جریان بازدید خبرنگاران از فرآیند بازسازی موزه و تکمیل فضای گنجینه بیان کرد که 91 درصد از کار اجرا شده و مراحل انتهای فرآیند بازسازی این موزه در حال اجرا است تا در اوایل پاییز بازگشایی گردد، اما به نظر می رسد که همچنان درهای موزه هنرهای معاصر تهران بسته خواهد ماند.

احسان آقایی، رئیس موزه هنرهای معاصر تهران بیان کرد که پروژه بازسازی موزه مراحل آخر خود را سپری می نماید و تا دو ماه دیگر ادامه دارد.

او همچنین با تاکید بر این نکته که بازگشایی موزه هنرهای معاصر تهران بعد از اتمام پروژه بازسازی منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا است، درباره شرایط آثار گنجینه نیز اظهار کرد که هم اکنون آثار موزه در حال انتقال به گنجینه هستند.

موزه هنرهای معاصر تهران یکی از مهم ترین گنجینه های هنر مدرن محسوب می گردد که دارای آثار هنری زیادی از دوره تاریخی انتها جنگ دنیای دوم تا دهه 1980 است. گفته می گردد این مجموعه یکی از کامل ترین مجموعه های هنر اکسپرسیونیسم انتزاعی در دنیا است که همه جنبش های هنری قرن 19 و 20 را پوشش می دهد.

در این مجموعه آثار مختلفی از دوره های متفاوت کاری پابلو پیکاسو وجود دارد. همچنین نقاشی دیواری روی زمینه قرمز هندی اثر جکسون پولاک دیگر اثر شاخص موزه است که مشهورترین کار موزه و به لحاظ قیمتی، گران ترین اثر این مجموعه است.

مجموعه بسیار معروف مائو و اثر خودکشی از اندی وارهول نیز از دیگر آثار شاخص موزه است. همچنین آثاری از بهمن محصص، پرویز کلانتری، حسین زنده رودی، محمود فرشچیان و مارکو گریگوریان در بخش نقاشی هنرمندان ایرانی وجود دارد.

منبع: همگردی
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1128

به "بازگشایی موزه هنرهای معاصر منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی موزه هنرهای معاصر منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید