معین هزینه سبد معیشت کارگران: 6 میلیون و 895 هزار تومان

به گزارش مجله رویگری، پنجمین نشست کمیته دستمزد شورای عالی کار که امروز با حضور نمایندگان گروه کارگری، کارفرمایی و دولت در وزارت کار برگزار شده بود با اعلام رقم 6 میلیون و 895 هزار تومان به عنوان هزینه ماهانه سبد معیشت کارگران به سرانجام رسید.

معین هزینه سبد معیشت کارگران: 6 میلیون و 895 هزار تومان

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش ایسنا، بسیاری از کارشناسان و فعالان کارگری با تاکید بر اهمیت تعیین هزینه سبد معیشت به عنوان مبنای تعیین حداقل مزد کارگران ابراز امیدواری کرده بودند که در نشست امروز تکلیف رقم هزینه معیشت تعیین شود و شورای عالی کار هرچه سریع تر به بحث دستمزد 1400 ورود کند.

پیش از این نمایندگان کارگران در شورای عالی کار هزینه سبد معیشت کارگران را 9 میلیون تومان برآورد و اعلام کرده بودند که این رقم در کلان شهر هایی همچون تهران به 11 میلیون تومان می رسد، این در حالی بود که کارفرمایان به رقم 8 میلیون تومان معتقد بودند که در نهایت در جلسه امروز اعضای کمیته دستمزد پس از جمع بندی اعداد و ارقام، گزارش ها و جداول آماری روی این رقم به توافق رسیدند.

بنا به گفته مقامات کارگری رقم 6 میلیون و 895 هزار تومان با برآورد اجرا شده از سوی گروه کارگری فاصله بسیاری دارد و به رقم مورد نظر کارفرمایان هم نزدیک نیست با این حال به نظر می رسد با توجه به زمان محدودی که برای تعیین حداقل دستمزد سال آینده کارگران باقی مانده اعضای کمیته مزد روی این رقم به توافق رسیده و آن را پذیرفتند.

رقم 6 میلیون و 895 هزار تومان به عنوان هزینه سبد معیشت کارگران در حالی از سوی کمیته دستمزد تعیین شده که بانک مرکزی مدتی قبل خط معیشت را 10 میلیون تومان اعلام کرده بود.

کمیته دستمزد شورای عالی کار سال گذشته هزینه سبد معیشت کارگران را 4 میلیون و 960 هزار تومان تعیین کرده بود.

منبع: فرارو
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1415

به "معین هزینه سبد معیشت کارگران: 6 میلیون و 895 هزار تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معین هزینه سبد معیشت کارگران: 6 میلیون و 895 هزار تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید