تقویت رشد موی سر با آب برنج ساده در خانه!

به گزارش مجله رویگری، یک قبیله در چین بنام Red Yao وجود دارد که در روستای Huangluo زندگی می نمایند. زنان آنجا در سنین مختلف، از آب برنج برای شست و شو و تغذیه موهایشان استفاده می نمایند، رکورد موهای زنان این روستا در گینس ثبت شده است و بلندترین موها را دارند. شستشوی مو با آب برنج یک درمان زیبایی سنتی است که در بسیاری از منطقه ها آسیا محبوب است.

تقویت رشد موی سر با آب برنج ساده در خانه!

بسیاری از مردم آب برنج را به عنوان درمانی موثر برای زیبایی مو می شناسند. مثال های تاریخی و شواهد بی نظیر نشان می دهد که آب برنج می تواند قدرت، بافت و رشد مو را بهبود بخشد، اما بیشتر شواهد علمی در خصوص این درمان بی نتیجه است، بنابراین تحقیقات بیشتری برای اثبات فواید استفاده از آب برنج مورد احتیاج است. می توانید شستشوی موها با استفاده از آب برنج آب را در خانه امتحان کنید و از خواص احتمالی آن بهره مند شوید.

مدت ها گذشت و چنین ترفندهایی دهان به دهان به نسلهای بعد منتقل شد، اما شیوه های تازه زندگی ما را کمی از این عنصر های فوق العاده مانند آب برنج که برای تقویت و مراقبت از مو بسیار موثر است، دور کرد.

زنان در چین، ژاپن و آسیای جنوب شرقی مدت ها است که از آب برنج برای شستشو موهایشان استفاده می نمایند، اما آیا آب برنج دارای مزایای زیبایی شناختی از نظر علمی است؟! آب برنج، آب نشاسته ای است که از برنج پخته و یا خیس شده به دست می آید و گفته می گردد که به داشتن موهای صاف و براق و بعلاوه رشد سریع تر آن یاری می کند. در این بخش بسیار جالب و مفید از سلامت پوست و موی نمناک می خواهیم به آنالیز مزایای زیبایی های مو به وسیله آب برنج بپردازیم:

آیا آب برنج برای مو خوب است؟ بله، برای مو مناسب است.

چه چیزی در آن وجود دارد که باعث این اتفاق می گردد؟ مطالعات نشان می دهد که آب برنج حاوی اینوسیتول، یک کربوهیدرات است که موهای آسیب دیده را ترمیم می کند. آب برنج بعلاوه حاوی اسید آمینه است، که باعث تقویت ریشه های مو، افزایش حجم مو و داشتن موهای براق و صاف می گردد. آب برنج برای موهای شما بسیار مناسب است. بی خطر و طبیعی است و هیچ عارضه جانبی ندارد و این شرایط موهای شما را به نحو سالم بهبود می بخشد.

در خصوص آب برنج ساده و آب برنج تخمیر شده - کدامیک موثرتر است؟

به نظر می رسد که آب برنج خیلی ساده است، اما دارای چند تنوع می باشد: در حال حاضر آب برنج ساده و مخمر آب رنج خوب و مفید شناخته شده است. در ادامه مقاله درباره اینکه کدام بهتر است شرح خواهیم داد:

pH آب برنج ساده از موهای شما بیشتر است. مخمر آب برنج سطوح pH آب را به مقدار موهای شما کاهش می دهد و باعث می گردد، کوتیکول های مو را می بندد و از این طریق مو را محافظت می کند. مخمر آب برنج، موجب افزایش ویتامین های موجود و سطوح مواد مغذی می گردد، که فولیکول مو را تقویت می نمایند. این باعث رشد موهای سالم می گردد و شرایط کلی موهای شما را بهبود می بخشد.

بعلاوه در زمان تخمیر، ماده ای به نام پیترا در آب برنج تشکیل شده است و غنی از ویتامین ها، مواد معدنی، اسید آمینه و اسیدهای ارگانیک است، بعلاوه برای ترویج ترمیم سلول و حفظ سلامت پوست و مو موثر است. آب برنج تخمیر شده اسیدی است، و هنگامی که موهای خود را با آن شستشو می کنید، pH موهای شما را ترمیم و متعادل می کند.

استفاده از آب برنج برای مو:

دانه های برنج حاوی 75-80 درصد نشاسته است. آب برنج، آب نشاسته ای است که بعد از خیساندن یا پختن برنج، باقی می ماند، تصور می گردد که آب برنج حاوی بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی موجود در برنج است. که عبارتند از:

  • آمینو اسید ها
  • ویتامین B
  • ویتامین E
  • مواد معدنی
  • آنتی اکسیدان ها

آب برنج حاوی میزان زیادی از ویتامین ها و مواد معدنی مفید و لازم برای حفظ زیبایی و هماهنگی بدن است بنابراین مزایای آب برنج یا عصاره برنج در سال های اخیر بسیار محبوب شده است، زیرا نه تنها برای پوست و مو بسیار مفید است، بلکه برای سلامتی هم پر از مزایا می باشد. برای مثال، به از بین بردن اختلالاتی مانند اسهال یاری می کند.

روش های تهیه و آماده سازی آب برنج

در بخش پوست وموی سلامت نمناک دو اصل و روش ساده برای آماده سازی آب برنج برای مو در خانه و نحوه استفاده از آن به طور موثر آورده شده است.

1. آب برنج پخته شده:

یکی از راه های به دست آوردن آب برنج، پختن برنج است. آب اضافی پس از پخت برنج، آب برنج پخته شده است. این یک مایع متمرکز است که می توانید آن را به عنوان یک شستشوی صورت یا شستشو مو بهره ببرید.

چگونه می توان آب برنج پخته شده را بدست آورد؟

قابلمه را بردارید و آن را با برنج (سفید، قهوه ای) پر کنید، سپس میزانی آب به آن اضافه کنید به طوریکه به مقدار یک بند انگشت از سطح برنج بالاتر باشد. زمانی که برنج می جوشد، می توانید آب اضافی را از لایه بالا بردارید یا منتظر بمانید تا برنج پخته گردد و سپس آب اضافی را در بطری بریزید، و سپس از آن بهره ببرید.

نحوه استفاده از آب برنج پخته شده برای مو:

آب برنج پخته شده یک نرم نماینده عالی است، بنابراین بیایید دریابیم چگونه از آن استفاده کنیم:

یک لیوان آب برنج پخته شده و چند قطره اسانس رزماری، اسطوخودوس یا روغن بابونه را به هم اضافه کنید سپس آن را به شامپوی معمولتان ترکیب کنید. بسته به زمان مورد نظر، آن را از 5 تا 20 دقیقه نگه دارید. در طول این زمان، به آرامی ماسک مو را روی پوست سر و موهای خود ماساژ دهید. بعد از انجام این کار، موهایتان را کاملا با آب معمولی بشویید. استفاده از آن حداقل یک بار در هفته برای تماشا بهبود در سلامتی و بافت مو مفید است.

2. مخمر آب برنج یا آب برنج تخمیر شده:

آب برنج تخمیر شده، آب برنجی است که مدت ها قبل از مصرف آن را تحریک می کند. تخمیر آب برنج آن را به یک مایع قوی تبدیل می کند که باید قبل از استفاده رقیق گردد.

چگونه می توان آب برنج را تخمیر کرد؟

یک راه برای تهیه آب برنج، جمع آوری آن هنگام طبخ برنج است. هنگامی که آب برنج خود را جمع آوری نمودید، آن را در یک ظرف ریخته و به مدت 1 روز در دمای اتاق قرار دهید تا زمانی که مزه آن کمی ترش گردد و آغاز به تخمیر کند. سپس آب برنج تخمیر شده را برای متوقف کردن فرآیند تخمیر بجوشانید. پس از آن گاز را خاموش کنید تا آب برنج خنک گردد. در خاتمه می توانید 2 تا 3 قطره از اسانس درخت چای، اسطوخودوس یا اسانس رزماری به آن اضافه کنید. آب برنج را می توانید در یخچال یا فریزر نگه داری کنید.

نحوه استفاده از آب برنج تخمیر شده بر روی مو:

بیایید در این مطلب نمناک باهم یاد بگیریم که چگونه با آب برنج تخمیر شده موهایمان را تقویت کنیم. برترین نسبت برای استفاده از آب برنج برای شستشوی موها، مخلوط 1 فنجان آب برنج تخمیر شده و 10 تا 12 فنجان آب گرم است. تنظیم دقیق نسبت این مخلوط به نوع موی فرد بستگی دارد اگر موهای شما چرب تر باشد، غلظت آب برنج کمتر می گردد در هر صورت آب برنج بایستی همیشه به صورت رقیق استفاده گردد. هنگام شستن موها با آب برنج آن را کم کم روی سر خود بریزید و موهای خود را ماساژ دهید و بعد از حدود 20 دقیقه با آب و یک شامپوی ملایم بشویید.

در ادامه برترین مزایای و فواید آب برنج برای موها را آنالیز خواهیم کرد.

1. آب برنج برای بهبود رشد مو:

هیچ چیزی بهتر از آب برنج برای کاهش ریزش مو و یاری به افزایش موثر نخواهد بود. اسید آمینه هایی که در آب برنج وجود دارد، به ترمیم مو و رشد سریع مو یاری میکند.

آب برنج بعلاوه حاوی ویتامین های E، B و C است که رشد مو را تحریک می کند. برترین راه استفاده از آب برنج برای رشد مو این است که موهای خود را با آن شستشو دهید و حداقل دو بار در هفته این روند را تکرار کنید، تا برترین نتیجه را کسب کنید.

2. آب برنج برای کاهش مو خوره:

برای جلوگیری از ایجاد موخوره، احتیاج به پروتئین دارید که آب برنج به میزان زیادی پروتئین دارد. علل اولیه مو خوره، نگهداری نامناسب و آلودگی است که منجر به نابودی کلی سلامت مو می گردد. اسید های آمینه موجود در آب برنج نیز به شما یاری می نمایند و این آسیب را ترمیم خواهند کرد.

به مدت 15 تا 20 دقیقه موهای تان را با آب برنج خیس کنید و سپس بشویید، این کار به تدریج باعث بهبود شرایط موهای تان خواهد شد.

3. شستشوی مو:

شستن موهایتان با آب برنج بعد از استفاده از شامپو به جای یک نرم نماینده عالی عمل خواهد نمود.

بافت موهای شما را افزایش می دهد، حجم آن را بیشتر می کند، بعلاوه باعث صاف شدن مو خواهد شد. بالاتر از همه اینکه موها را سالم و محکم نگه می دارد.

4. آب برنج مو را از آسیب محافظت می کند:

آب برنج موجب کاهش اصطکاک سطح و بهبود الاستیسیته مو می گردد. کربوهیدراتی که در آب برنج به نام اینوزیتول است، موهای آسیب دیده را ترمیم می کند و به طور کلی از مو محافظت می کند.

آنچه باعث متمایز شدن آب برنج از سایرین می گردد، این واقعیت است که حتی پس از شست و شو نیز ویتامین های موی شما باقی می مانند و باعث محافظت بیشتر از مو می گردد.

5. آب برنج برای تقویت ریشه مو و صاف شدن آن:

برنج غنی از اسیدهای آمینه است، این چیزی است که شما قبلا هم می دانستید. شگفت زده خواهید شد که بدانید علاوه بر مزایای زیادی که برای موهایتان دارد، آن ها ریشه مو را نیز تقویت می کند و باعث براق شدن و صاف شدن و ابریشمی شدن مو میگردد.

6. آب برنج برای درمان شوره سر:

شوره سر یک مشکل رایج و تهدیدی برای طاعون است که به سر حمله می کند و گاهی اوقات باعث خارش و سوزش میگردد. آب برنج شما را از شر شوره سر محافظت می کند و با استفاده منظم از آن می توانید به طور کامل شوره سر را از بین ببرید. برای اینکه این اتفاق بیفتد باید موهای خود را با آب برنج به طور منظم شستشو دهید.

7. آب برنج مو را ابریشمی و براق میکند:

تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را به عنوان یک ماسک مو برای 20 دقیقه روی سر خود بگذارید و سپس بشویید و در نهایت با یک شامپوی ملایم و نرم نماینده شستشو دهید برای بهتر عمل کردن می توانید حتی میزانی گلاب نیز به محلول آب برنج خود اضافه کنید.

8. آب برنج برای از بین بردن شپش:

این موجودات کوچک آرامش شما را به هم می ریزد و خون شما را می مکند. نگران نباشید زیرا آب برنج به راحتی می تواند آن ها را رفع کند.

نشاسته ای که در آب برنج وجود دارد، می تواند فوراً شپش ها را بکشند. آب برنج باعث می گردد قبل از اینکه این مشکل توسعه یابد و بدتر گردد، از بین برود.

9. آب برنج به عنوان نرم نماینده عمل می کند:

آب برنج یک نرم نماینده خوب و ارزان است. برای اضافه کردن عطر و بو، اسانس رزماری و اسطوخودوس را به آن اضافه کنید.

راهکار این است که آن را روی تمام موهای خود اعمال کنید و بعد از 10 تا 15 دقیقه با آب سرد شستشو دهید. آب برنج علاوه بر اینکه موهای شما را نرم می کند، باعث ترمیم و تقویت و افزایش الاستیسیته شدن آن می گردد.

بعضی هدایت ها برای شستن موها با آب برنج

آب برنج حاوی ساپونین های طبیعی است و می تواند به عنوان یک پاک نماینده ملایم استفاده گردد. افزودن چای سبز به آب برنج نیز عالی است، زیرا سبب بستن کوتیکول ها و تقویت مو می گردد. بعلاوه ریزش مو را کاهش می دهد.

بعضی سوال و جواب های رایج:

آیا می توانم آب برنج را شب تا صبح رو موهایم بگذارم؟

این کار لازم نیست، طول مدت 15-30 دقیقه به این علت است که کربوهیدرات در آب برنج در موها حتی پس از شستشوی آن برای محافظت از مو نیز باقی می ماند.

آیا می توان آب برنج را خورد؟

قطعا! آب برنج مزایای زیادی برای بدن شما دارد، همانطور که برای موهای شما مناسب است.

منبع: نمناک

منبع: فرارو
انتشار: 27 شهریور 1402 بروزرسانی: 27 شهریور 1402 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 2188

به "تقویت رشد موی سر با آب برنج ساده در خانه!" امتیاز دهید

2 کاربر به "تقویت رشد موی سر با آب برنج ساده در خانه!" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت رشد موی سر با آب برنج ساده در خانه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید