ثبات قیمت مسکن بعد از ماه صفر قطعی است

به گزارش مجله رویگری، مصطفی قلی خسروی،رئیس اتحادیه مشاوران املاک، پیش بینی کرد که بازار مسکن بعد از ماه صفر رونق خواهد گرفت.

ثبات قیمت مسکن بعد از ماه صفر قطعی است

به گزارش گروه مالی مجله رویگری، مصطفی قلی خسروی در پاسخ به این سئوال که آیا بازار مسکن نشانه هایی از رونق معاملات بعد از ایام ماه محرم و صفر را دارد؟ گفت:قطعا بعد از ماه محرم و صفر میزان معاملات مسکن با حضور متقاضیان بیشتری به بازار برای خرید رونق خواهد گرفت، اما آنچه که می توان در مورد آینده بازار مسکن پیش بینی کرد این است که ثبات قیمت مسکن در ماه های آینده قطعی است.

خسروی با بیان اینکه همیشه بازار مسکن بدین شکل بوده که در ماه های محرم و صفر متقاضیان کمتری برای خرید و فروش مسکن اقدام می نمایند، اضافه نمود:به نظر می رسد که با ورود متقاضیان مسکن به بازار تا حدودی معاملات مسکن رونق بگیرد، اما این رونق به منزله رشد و هر گونه تغییر و تحول قیمتی نخواهد بود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در پاسخ به این سئوال که متاسفانه قدرت خرید مسکن به حدی نیست که متقاضیان مسکن به راحتی وارد بازار شوند و اتفاقا تسهیلات نیز به اندازه ای نیست که خرید و فروش به راحتی صورت بگیرد گفت:کاهش قدرت خرید مربوط به سال جاری و سال گذشته نیست بلکه موضوعی است که سال ها در بازار مسکن وجود داشته و موضوع تازه ای نیست، اما به هر حال دولت ها باید علاوه بر اعطای تسهیلات به متقاضیان قیمت مصالح ساختمانی را که فراوری داخل است را کنترل کند تا قیمت تمام شده هر سال رو به افزایش نباشد.

وی تاکید نمود:عقب ماندن قدرت خرید متقاضیان به دلیل جهش های قیمت مسکن است که هر چند سال یک بار رخ می دهد و به محض اینکه متقاضیان قدرت خرید خود را با بازار مسکن هماهنگ می نمایند به یک باره با یک جهش قیمتی از میزان قدرت خرید آن ها کاسته می گردد.

خسروی توضیح داد:متقاضیان مسکن به خوبی باید بدانند که اگر به خرید مسکن احتیاج دارند اقدام به خرید نمایند.

به گزارش فارس، خرید و فروش مسکن در مهر ماه در تهران نسبت به شهریور ماه 17 درصد رشد داشته است. در مهر ماه 4029 قرارداد خرید و فروش مسکن در تهران به ثبت رسیده که نسبت به شهریور حدود 17 درصد و نسبت ماه مشابه سال قبل 67 درصد کاهش نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 468

به "ثبات قیمت مسکن بعد از ماه صفر قطعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبات قیمت مسکن بعد از ماه صفر قطعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید