خبرنگاران دژپسند: برنامه جامعی برای موضوع مولدسازی دارایی ها داریم

به گزارش مجله رویگری، تهران- خبرنگاران- وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به برنامه وزارت اقتصاد و دارایی برای بحث مولدسازی دارایی های دولت هم گفت: ما برنامه جامعی برای موضوع مولدسازی دارایی ها داریم.

خبرنگاران دژپسند: برنامه جامعی برای موضوع مولدسازی دارایی ها داریم

به گزارش خانه ملت، فرهاد دژپسند روز سه شنبه در واکنش به اعلام مرکز پژوهش های مجلس درباره کسری 180 هزار میلیارد تومانی بودجه در سال جاری اظهارداشت: عبارت کسری بودجه درست نیست زیرا این کسری زمانی انجام می شود که هزینه ها بر منابع و درآمدها پیشی گرفته باشد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی اضافه کرد: اکنون در ابتدای سال قرار داریم و تنها پیش بینی عدم تحقق مطرح است و براساس پیش بینی ما عدد اعلامی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی صحیح نیست.

دژپسند تاکید کرد: برآورد ما نسبت به عدم تحقق درآمدها طی سال جاری آن هم در بدبینانه ترین شرایط 140 هزار میلیارد تومان خواهد بود.

لزوما مولدسازی تبدیل به منابعی بودجه ای نمی شود

دژپسند شرح داد: جای عدم تحقق در منابع مصوبات بودجه مانند مالیات و واگذاری ها صورت خواهد گرفت و ما تلاش داریم حداکثر تحقق انجام شود اما در صورت عدم تحقق می توانیم از طریق فروش اوراق این کسری بودجه را جبران کنیم.

وی با اشاره به برنامه وزارت اقتصاد و دارایی برای بحث مولدسازی دارایی های دولت هم گفت: ما برنامه جامعی برای موضوع مولدسازی دارایی ها داریم، اگرچه لزوما مولدسازی تبدیل به منابعی بودجه ای نمی شود و دیگر اینکه همین سال جاری هم انجام نخواهد شد زیرا مولدسازی دارایی ها یک فرایند است و شاید اکنون آغاز شود اما نتیجه آن در یک دوره زمانی دیگری به دست بیاید.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 946

به "خبرنگاران دژپسند: برنامه جامعی برای موضوع مولدسازی دارایی ها داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دژپسند: برنامه جامعی برای موضوع مولدسازی دارایی ها داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید