خبر مهم وزیر راه درباره طرح اقدام ملی مسکن

به گزارش مجله رویگری، خبرنگاران : وزیر راه و شهرسازی گفت: کوشش می کنیم 400 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در سراسر کشور احداث کنیم.

خبر مهم وزیر راه درباره طرح اقدام ملی مسکن

جهت دریافت خدمات نحوه ساخت آلاچیق سیمانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش مجله رویگری به نقل از ایرنا، وزیر راه و شهرسازی گفت: 900 هزار واحد مسکونی تا سرانجام دولت دوازدهم افتتاح می گردد که 500 هزار واحد آن مربوط به مسکن مهری است که نیمه تمام مانده بود و تکمیل می گردد.

محمد اسلامی ادامه داد: 930 هزار نفر واجد در سامانه طرح اقدام ملی مسکن پرونده خود را تکمیل کردند که 400 هزار نفر واجد شرایط هستند.

وزیر راه و شهرسازی اضافه نمود: همچنین کوشش می کنیم 400 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در سراسر کشور احداث کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در کشور تعداد واحدهای مسکونی نسبت به تعداد خانوار بیشتر است، گفت: اما در نظر داریم برای جامعه هدف که استطاعت خرید خانه های موجود را ندارند زمینه خانه دار شدنشان را فراهم کنیم.

پرونده مسکن مهر را بسته می گردد

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: البته تعداد500 هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام، علاوه بر تعداد واحدهای مسکن مهری است که در محاکم پرونده دارند که عمدتا تعاونی بوده و طرف قرارداد با وزارت راه و شهرسازی نیستند و تا زمانی که رای دادگاه برای این پرونده ها صادر نگردد، نمی توانیم کاری کنیم چرا که خارج از کنترل ماست.

اسلامی شرح داد: در حال حاضر از 500 هزار واحد نیمه تمام مسکن مهر، حدود 68 هزار واحد نیمه تمام را در حال ساخت داریم که پرونده آن به زودی بسته می گردد

وزیر راه و شهرسازی تاکید نمود: با افتتاح بقیه واحدها به زودی جشن اختتامیه مسکن مهر را در استان ها برگزار می کنیم.

وی در شرح طرح اقدام ملی مسکن گفت: در ابتدا که اقدام به ثبت نام متقاضیان کردیم برای تحت پوشش قراردادن جامعه کارگری و بازنشستگان با وزارت تعاون، برای جامعه فرهنگی شاغل و بازنشسته با وزارت آموزش و پرورش و برای شاغلین و بازنشستگان نیروهای مسلح با وزارت دفاع و سایر دستگاه ها تفاهم نامه هایی را مبادله کردیم تا منابع و زمین بیاورند و بتوانیم جامعه هدف خود را گسترش دهیم.

اسلامی گفت: امروز 400 هزار طرح اقدام ملی مسکن در سطح کشور تامین زمین شده و پروژه های آن تعریف شده است.

وزیر راه و شهرسازی اضافه نمود: تعداد بسیاری از شهرها زمین توسط بنیاد مسکن به مردم واگذار شده یا در حال واگذاری است که به صورت گروهی، واحدهای خود را می سازند.

وی ادامه داد: در بعضی شهرها خانه ها یک طبقه است و در بعضی نیز ساختمان های دو طبقه چهار واحدی در یک زمین برای چندین خانوار تخصیص داده خواهد شد که توسط بنیاد مسکن مدیریت می گردد.

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: شماری از استان های پیشتاز در طرح اقدام ملی مسکن، به آستانه تحویل رسیده اند و به زودی مسکن ملی را به مردم ارائه می دهند.

وی خاطر نشان کرد: در سایر استان ها نیز واحدهای طراحی شده در دست احداث است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 968

به "خبر مهم وزیر راه درباره طرح اقدام ملی مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر مهم وزیر راه درباره طرح اقدام ملی مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید