خراسان رضوی نیازمند طرح و اجرای ایده های گردشگری با موضوع زیارت است

به گزارش مجله رویگری، خراسان رضوی نیازمند بهره گیری از ظرفیت ها و قابلیت های استان برای توسعه گردشگری هدفمند با موضوع زیارت است.

خراسان رضوی نیازمند طرح و اجرای ایده های گردشگری با موضوع زیارت است

به گفته ابوالفضل مکرمی فر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی این استان نیازمند ایده های گردشگری با موضوع زیارت است.

ابوالفضل مکرمی فر در مراسم اختتامیه استارت آپ گردشگری خراسان رضوی که در سالن همایش های موزه خراسان بزرگ برگزار گردید، با بیان این مطلب اضافه نمود:

یکی از فرصت های توسعه گردشگری برای استان و کشور استارتاپ ها است.

ایشان در ادامه اضافه نمود که آنچه در استان خراسان رضوی باید رخ دهد، این است که باید با موضوع زیارت، ایده های حوزه گردشگری طراحی و اجرا گردد.

مکرمی فر توضیح داد که در کشورهای دیگر ایده های زیادی برای اندک داشته هایشان مطرح می نمایند و گردشگری خود را برمبنای ایده های خلاقانه توسعه می دهند، اما کشور ما که می تواند منشاء ایده های خلاقانه با این پهنه تاریخی و فرهنگی و این پیشینه تاریخی و ظرفیت های بی نظیر در عرصه های تاریخی، فرهنگی، زیارتی، روستائی، شهری، قرار گیرد، ایده های کمتری مطرح شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به آمار ایده هایی که روزانه در کشورهای پیشرفته مطرح می گردد، بیان نمود:

باید از تمامی ظرفیت ها و قابلیت های استان در این زمینه بهره ببریم، چرا که ما در این زمینه عقب هستیم و از شما ایده پردازان استمداد می طلبیم که به ما یاری کنید.

وی با قدردانی از حضور ایده پردازان در استارت آپ ها ادامه داد که در راستای توسعه گردشگری از اندیشه های شما ایده پردازان استفاده خواهد شد، امیداوریم ایده های بیشتری را در برنامه های بعدی ارائه و ما را در توسعه گردشگری هدفمند یاری کنید و در این زمینه از ظرفیت های فکری و انسانی استفاده کنیم.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 اسفند 1400 بروزرسانی: 9 اسفند 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1871

به "خراسان رضوی نیازمند طرح و اجرای ایده های گردشگری با موضوع زیارت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خراسان رضوی نیازمند طرح و اجرای ایده های گردشگری با موضوع زیارت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید