خودکشی در میان نظامیان کانادایی به مرز هشدار رسیده است

به گزارش مجله رویگری، به گزارش خبرنگاران، در سال های اخیر یکی از مهمترین خبرهای مربوط به ارتش آمریکا افزایش آمار خودکشی به ویژه در میان نظامیان بازگشته از جنگ های عراق و افغانستان بود، اما اینک گویا این پدیده به نظامیان سایر کشورهای حاضر در جنگ افغانستان نیز سرایت نموده است.

خودکشی در میان نظامیان کانادایی به مرز هشدار رسیده است

اگر علاقمند به سفر با بهترین مبلغ تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

در همین رابطه تورنتو سان از خودکشی چهار نظامی کانادایی در دو ماه گذشته خبر داده است.

بر اساس این گزارش، رشد ناگهانی خودکشی در میان نظامیان کانادایی سبب شکل گیری نگرانی هایی درباره چگونگی مراقبت از نظامیان بازگشته از جنگ افغانستان شده است.

این امر همچنین انتقادهایی را نیز متوجه دولت کانادا نموده است. بر اساس اعلام اداره دفاع ملی کانادا در فاصله سال های 2010 تا 2012 میلادی 50 نظامی کانادایی با دست زدن به خودکشی به زندگی خود انتها داده اند.

این امر به حدی موجب نگرانی مقامات کانادا شده که قرار است مجلس این کشور در جلسه ای ویژه به آنالیز آن بپردازد.

بر اساس این گزارش، هر چند ماموریت نظامیان کانادایی در افغانستان تقریبا در سال 2011 میلادی به انتها رسیده، اما با این وجو، اوتاوا متعهد است که تا سال 2014 در امر آموزش نیروهای افغانی مشارکت داشته باشد.

بر اساس این گزارش، مقامات آمریکایی و انگلیسی در خصوص فشارهای روانی و عصبی وارده بر کهنه سربازان به خصوص افرادی که سابقه حضور در جنگ های عراق و افغانستان را دارند هشدار داده اند.

در همین رابطه نتایج یک تحقیق نشان می دهد که از هر سه کهنه سرباز آمریکایی که سابقه حضور در جنگ عراق و یا افغانستان را دارند یک نفر به خودکشی فکر می نماید.

44 درصد از نظامیان آمریکایی که در عراق و افغانستان خدمت کردند، سرباز هایی را سراغ دارند که به فکر دریافت جان خود یا دیگران افتاده اند. 37 درصد نیز سربازی را می شناسند که تا به امروز مرتکب خودکشی شده است. بر همین اساس در چهار ماه نخست سال 2013 میلادی، بیش از 160 نظامی آمریکایی دست به خودکشی زده اند.

در ارتش انگلیس نیز شرایط به همین شکل است و در سال 2012 میلادی تعداد نظامیانی که دست به خودکشی زده بودند بیشتر از تعداد تلفات ارتش انگلیس در افغانستان بود. در سال گذشته میلادی در مجموع 44 نظامی بریتانیایی در افغانستان کشته شدند در حالی که 50 نفر از نظامیان این کشور در سال 2012 میلادی دست به خودکشی زده بودند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 698

به "خودکشی در میان نظامیان کانادایی به مرز هشدار رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودکشی در میان نظامیان کانادایی به مرز هشدار رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید