درس هایی برای رسیدن به موفقیت

به گزارش مجله رویگری، برای این که بیشتر از چیزی که دارید به دست بیاورید باید بیشتر از چیزی که هستید باشید

همه می دانیم چیزی که می شویم مهم تر از چیزی است که به دست می آوریم. مهم ترین سوالی که باید از خودتان بپرسید این نیست که من چه چیزهایی به دست آورده ام؟ بلکه باید از خودتان بپرسید من چه کسی شده ام؟ فردی که می شوید قطعا روی چیزهایی که به دست می آورید تاثیر می گذارد. پس اینگونه فکر کنید: بیشتر چیزهایی که امروز دارید توسط شخصیتی که امروز هستید جذب نموده اید. پیشرفت شخصی یک مبارزه و چالش بزرگ است و بدون چالش هم هیچ برنده ای وجود نخواهد داشت. زندگی چالشی است برای پیشرفت خودمان و مهارت های مان تا ببینم چه چیزهایی را می توانیم به شکل ارزش در دنیای تجارت خلق کنیم.

درس هایی برای رسیدن به موفقیت

عادت های جدید به آسانی به دست نمی آیند اما می توان آن ها را تقویت کرد. تغییر عادت ها آسان نیست اما غیرممکن هم نیست. پیروزیت 10 درصد الهام است و 90 درصد کوشش. باید کتاب بخوانید، مهارت های جدید یاد بگیرید، ذهن را تقویت نموده و خودتان را آماده کنید.

الهام باید به انظباط بینجامد و ایجاد انگیزه کند. باید به قدری انگیزه داشته باشید که در کلاس ها شرکت کنید، مطالعه کنید و آنقدر چیزی را تکرار کنید تا بخشی از خودتان گردد . این ها همان چالش ها هستند که با رشد دادنشان موقعیت فعلی خودتان را مشخص می کنید.

پیروزیت هدف نیست، پیروزیت یک فرآیند است

به وسیله پیشرفت خودتان می توانید به تعریف پیروزیت برسید. یک زندگی خوب دارای چهار ستون است: شادی، سلامتی، رشد و هدف. پیروی و تقویت این چهار ستون است که شما را راهنمایی می نماید.

شادی شخصی شاید در نگاه اول خودخواهی به نظر برسد اما در یک زندگی پیروز بسیار کاربردی و موثر است. اگر از زندگی لذت نبرید برای هیچ کسی جذابت ندارید و مفید نخواهید بود به خصوص برای کسانی که به شما وابسته هستند. وقتی راضی باشید بیشتر خودتان را درگیر کارتان می کنید و با دوستان و کسانی که دوستشان دارید بیشتر در ارتباط خواهید بود. در غیر اینصورت بیشتر درگیر ذهنیت های خود می شوید و احساس غم و رنجش می کنید.

سلامت یکی از فاکتورهای اصلی پیروزیت است. اگر انرژی بیشتری داشته باشید می توانید به پیروزیت های بیشتری برسید. سلامتی از راحت ترین فاکتورهاست که می توانید به آن برسید. زیرا می دانید که چگونه می توانید تن سالمی داشته باشید. غذای سالم بخورید ورزش کنید به اندازه کافی استراحت کنید. اگر سالم باشید می توانید کنترل تمام ابعاد زندگی را دست بگیرید.

اگر روزانه فرصت یاد دریافت یک چیز جدید، پیشرفت یک مهارت، پیشرفت در جهت هدف و درک بهتر از خود را از دست بدهید در واقع زندگی خود را به خطر انداخته اید. روزها هفته ها ماه ها و سال ها همینطور می گذرند و در تعجب می مانید که چگونه عمرتان گذشته است. این سبک زندگی پیروزیت آمیز نیست.

هدف شما مثل نوری در انتهای تونل است. نوری که باعث می گردد آنقدر ادامه دهید تا به آن برسید. اگر هدف را فراموش کنید رسیدن به پیروزیت سخت می گردد. اگر هم به پیروزیت برسید و فراموش کنید که چه چیزی باعث شده به آن برسید خیلی زود پیروزیت را از دست خواهید داد.

برای این که اعتماد به نفس داشته باشید باید خودتان باشید

اعتماد به نفس یکی از ویژگی های بسیار تاثیرگذار است. اگر سعی کنیم اعتماد به نفس داشته باشیم شکست می خوریم. اگر هم با اعتماد به نفس عمل کنیم باز هم در حال وانمود کردن هستیم. وقتی به کسی می گوییم اعتماد به نفس داشته باش مثل این است که به او بگوییم قدبلندتر باش. اعتماد به نفس خوب است اما چگونه باید آن را به دست بیاوریم؟

نباید به اعتماد به نفس به عنوان یک ویژگی ثابت نگاه کنیم بلکه به عنوان یک فرآیند پویا که باید در طول زندگی به دست بیاوریم نگاه کنیم. پس هرگز به چیزی که نیستید وانمود نکنید.

می توانید هر روز پیشرفت کنید

انسان ها با رشد خودشان به گذر زمان توجه می نمایند. در دوران کودکی پیشرفت را در رشد جسمانی می بینیم و آن را هر سال با علامت زدن روی نشان می دهیم. اما در نوجوانی وارد سال جدید که می شویم امیدوار هستیم از نظر وضعیت جسمی و ذهنی، روابط، حرفه و زندگی اطرافیانمان در موقعیت بهتری باشیم و تنها چیزی که می خواهیم پیشرفت است.

منبع: بدونیم
انتشار: 6 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 80

به "درس هایی برای رسیدن به موفقیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درس هایی برای رسیدن به موفقیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید