راه اندازی دبیر خانه شهر جهانی صنایع دستی در شیراز

به گزارش مجله رویگری، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از راه اندازی دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی در شیراز اطلاع داد.

راه اندازی دبیر خانه شهر جهانی صنایع دستی در شیراز

جهت دریافت خدمات آلاچیق پشت بامی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، حیدرعلی زاهدیان نژاد گفت: مرکز آموزش خلاقیت و نوآوری صنایع دستی در استان فارس راه اندازی می گردد.

او ادامه داد: سعی داریم در این مرکز علاوه بر آموزش های تخصصی، هنرمندان را با احتیاج روز و بازار فروش آشنا کنیم همچنین مباحثی چون بسته بندی، فراوری و فروش هم مورد آموزش قرار داده می گردد.

زاهدیان نژاد با اشاره به اینکه بسته بندی یکی از موضوعاتی است که باید مد نظر هنرمندان قرار گیرد بیان نمود: سال جاری در این زمینه کارگاه های متعدد آموزشی ویژه هنرمندان برگزار خواهد شد.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس در ادامه به راه اندازی دبیر خانه شهر جهانی صنایع دستی در شیراز اشاره نمود و گفت: با توجه به اینکه سال گذشته شیراز به عنوان شهر جهانی صنایع دستی معرفی گردید بنا داریم دبیر خانه این شهر را هر چه سریع تر راه اندازی کنیم تا برنامه ریز های منسجمی برای معرفی صنایع دستی و هنرهای سنتی این شهر در کنار دیگر سازمان ها و نهادهای فرهنگی داشته باشیم.

او به حضور فعال سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه صنایع دستی استان اشاره نمود و اضافه کرد: به زودی هایپر بزرگ صنایع دستی در شهر جهانی صنایع دستی شیراز توسط بخش خصوصی راه اندازی می گردد.

زاهدیان نژاد گفت: در این فروشگاه بزرگ بناست محصولات با اولویت دست سازهای هنرمندان صنایع دستی فارس عرضه گردد که در حاشیه آن کارگاه های فراوریی و آموزشی هم فعال می گردد.

شیراز در بهمن ماه سال گذشته از سوی شورای جهانی صنایع دستی بعنوان شهر جهانی صنایع دستی شیراز لقب گرفت.

منبع: میراث آریا
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 734

به "راه اندازی دبیر خانه شهر جهانی صنایع دستی در شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی دبیر خانه شهر جهانی صنایع دستی در شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید