رضایی: انتخاب کادر فنی تیم های پارالمپیکی باید براساس آیین نامه باشد، برای وزنه برداری گزینه معرفی نکرده ایم

به گزارش مجله رویگری، دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک گفت: انتخاب کادر فنی تیم ها و نفرات اعزامی به پارالمپیک 2020 توکیو باید براساس آیین نامه ای باشد که منتشر کرده ایم.

رضایی: انتخاب کادر فنی تیم های پارالمپیکی باید براساس آیین نامه باشد، برای وزنه برداری گزینه معرفی نکرده ایم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، بابک محمدی رئیس انجمن وزنه برداری جانبازان و معلولین روز گذشته (شنبه) در گفت وگو با خبرنگاران اعلام نمود که از سمتش کناره گیری کرده و دلیل این تصمیم را نیز برخی تلاش های خارج از فدراسیون این حوزه به منظور معرفی کادر فنی جدید برای این تیم مطرح نمود.

یکی از حوزه هایی که در حیطه ورزش جانبازان و معلولین فعالیت و تصمیم گیری می کند، کمیته ملی پارالمپیک است و این اظهارنظر محمدی، شائبه هایی را درخصوص دخالت این کمیته ایجاد کرد.

هادی رضایی دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در این باره به خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: انتخاب سرمربیان تیم های پارالمپیکی براساس آیین نامه ای است که چند ماه قبل به فدراسیون های مربوطه ارائه دادیم و و در سایت کمیته پارالمپیک نیز منتشر شد. انتخاب سرمربیان برای رقابت های قاره ای و جهانی بر عهده فدراسیون ها است و ما هیچ نظری هم در این باره نمی دهیم و هیچ آیین نامه ای هم در این باره نداریم، اما برای پارالمپیک اوضاع متفاوت است.

وی اضافه کرد: سرمربیان و همچنین مربیانی که قرار است در پارالمپیک حضور داشته باشند، باید از شرایط خاصی بهره ببرند. آشنایی با زبان انگلیسی، آشنایی با آیین نامه ورزش جانبازان و معلولین در آن رشته، سابقه فعالیت در این حوزه و ... از جمله این شرایط هستند.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک ادامه داد: ما آیین نامه انتخاب کادر فنی تیم ها و ورزشکاران را تقریباً 5 ماه قبل به فدراسیون ها دادیم و گفتیم که آنها گزینه های مدنظر خود را ارائه کنند تا ما مورد بررسی قرار داده و با این آیین نامه تطبیق بدهیم.

رضایی با رد موضوع معرفی افرادی برای کادر فنی تیم وزنه برداری جانبازان و معلولین گفت: کمیته پارالمپیک نام هیچ فردی را برای حضور در کادر فنی تیم ملی وزنه برداری نداده و این کار را نمی کند. در واقع فدراسیون ها باید گزینه های مدنظرشان را معرفی کنند که باید براساس آیین نامه مذکور نیز باشد.

به گزارش خبرنگاران، برای مشاهده آیین نامه انتخاب کادر فنی و پرداخت حقوق ورزشکاران و مربیان تیم های ملی تحت پوشش کمیته ملی پارالمپیک اینجا را کلیک کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 551

به "رضایی: انتخاب کادر فنی تیم های پارالمپیکی باید براساس آیین نامه باشد، برای وزنه برداری گزینه معرفی نکرده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضایی: انتخاب کادر فنی تیم های پارالمپیکی باید براساس آیین نامه باشد، برای وزنه برداری گزینه معرفی نکرده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید