زابل همچنان بر مدار گرد و خاک

به گزارش مجله رویگری، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به بارش باران در استان های مازندران، گیلان و اردبیل از وقوع پدیده گرد و خاک در نواحی شرقی کشور به ویژه زابل طی پنج روز آینده اطلاع داد.

زابل همچنان بر مدار گرد و خاک

به گزارش ایسنا، احد وظیفه گفت : بر اساس تحلیل آخرین خروجی مدل های هواشناسی، امروز (سه شنبه 22 مرداد) برای سواحل دریای خزر در استان های مازندران، گیلان و شرق اردبیل، بارش باران و وزش باد پیش بینی می گردد. همچنین در بعضی نواحی از شمال غرب و غرب کشور ارتفاعات البرز در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان، دامنه های زاگرس مرکزی در استان های لرستان، مرکزی، غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، شمال خوزستان و همچنین برای غرب هرمزگان و جنوب شرق فارس رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.

وی ادامه داد: برای روزهای چهارشنبه تا آدینه (23 تا 25 مرداد) در نواحی شمال غرب، غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و بخش هایی از هرمزگان، جنوب شرق فارس و جنوب کرمان افزایش ابر، بارش باران گاهی به صورت رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد. افزون بر این در سواحل غربی شمال کشور و ارتفاعات البرز مرکزی ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می رود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی پنج روز آینده به ویژه امروز و فردا (سه شنبه و چهارشنبه 22 و 23 مرداد) برای نواحی شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش بینی می گردد. همچنین در همین مدت برای شمال یزد، شرق کرمان، شمال و شرق اصفهان و قم وزش باد شدید موقت و کاهش دید افقی و کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

به گفته وظیفه، از فردا (چهارشنبه 23 مرداد) برای سواحل شمال کشور افزایش تدریجی هوا پیش بینی می گردد.

لازم به ذکر است امروز نواحی غربی دریای خزر مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت آب و هوایی کشور طی دو روز آینده نیز گفت: فردا (چهارشنبه 23 مرداد) هوای تهران کمی ابری است در بعد از ظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد خواهیم داشت.

پیش بینی می گردد که دمای تهران در این روز در بالاترین نقطه به 34 درجه سانتی گراد و در پایین ترین نقطه به 24 درجه سانتی گراد برسد. همچنین پس فردا (پنج شنبه 24 مرداد) هوای تهران صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با ورزش باد خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز 34 و 23 درجه سانتی گراد است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 208

به "زابل همچنان بر مدار گرد و خاک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زابل همچنان بر مدار گرد و خاک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید