زنان در کدام کشورها آینده شغلی بهتری دارند؟

به گزارش مجله رویگری، تهران (پانا) - اگر در اردن، سنت لوسیا، بوتسوانا، هندوراس یا فیلیپین کار می کنید احتمال این که رئیس شما زن باشد بسیار زیاد است. این مورد مطابق با آمار سال 2019 است که در فوریه سال جاری توسط سازمان بین المللی کار منتشر شده است.

زنان در کدام کشورها آینده شغلی بهتری دارند؟

به گزارش ایسنا، به نقل از ویفروم، بالاترین رتبه در کشورهای اروپایی، بلاروس است که صندلی ششم را کسب نموده و بعد از آن لتونی، مولداوی و روسیه قرار دارند.

سازمان بین المللی کار (ILO) داده هایی را در خصوص کشورهایی با بیشترین درصد مدیران زن منتشر نموده است، کشوری که بالاترین درصد مدیران زن را دارد، اردن است. اردن با 62 درصد از کل پست های مدیریتی که توسط زنان اداره می گردد، پیشگام این فهرست است.

این اعداد همچنین نشان می دهند که از 83 کشوری که این ارقام را به ILO گزارش کردند، تنها پنج کشور برابری جنسیتی را در سمت های رهبری کسب نموده اند.

در بین کشورهای اروپایی بالاترین رتبه 6 و مربوط به بلاروس است و پس از آن لتونی، مولداوی و روسیه قرار دارند. به طورکلی، کشورهای اروپای شرقی و جمهوری های اتحاد جماهیر شوروی سابق در رتبه بندی نمره بالایی مانند کشورهای آمریکای مرکزی کسب کردند.

شایان ذکر است، ایالات متحده با 40.7 درصد سهم پست های مدیریتی توسط زنان در رتبه 21 قرار گرفته است.

کشورهای آسیایی و آفریقایی به استثنای بعضی کشورها، رتبه پایین تری دارند. فیلیپین در این رتبه بندی برجسته است و با دستیابی به برابری جنسیت در مدیریت، صندلی پنجم دنیا را از آن خود نموده است. کشور عظیم آسیایی بعدی که روابط تاریخی با روسیه ندارد، میانمار است که در رتبه 39 با میزان 35.7 درصد مدیران زن قرار گرفته است.

سازمان بین المللی کار خاطرنشان می نماید: زنان به احتمال زیاد سمت های مدیریتی در منابع انسانی، اداری، اقتصادی، بازاریابی یا روابط عمومی دارند (مناطقی که سازمان ها آن را به عنوان عملنمودهای پشتیبانی تجاری تعریف می نمایند). بنابراین موفقیت مدیران زن در فیلیپین با فرآیند برون سپاری فرآیند تجارت محلی قوی ارتباط دارد.

طبق گزارش سازمان آمار فیلیپین، زنان تقریبا دو سوم کارمندان پردازش داده ها و حدود سه چهارم در نسخه نویسی پزشکی را تشکیل می دهند.

وقتی صحبت از زنان در نقش های اجرایی می گردد، دنیا از برابری فاصله دارد اما فیلیپین بار دیگر در رده های بالا قرار می گیرد. بر اساس نظرسنجی از 32 کشور توسط گرانت تورنتون (شرکت خدمات حرفه ای آمریکایی)، مدیران ارشد زن فیلیپینی با پر کردن 43 درصد موقعیت ها در راس فهرست قرار دارند. رتبه بندی ILO سهم زنان این کشور در مدیریت متوسط و عالی را بسیار کمتر و حتی پایین تر از 30 درصد اعلام نموده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1568

به "زنان در کدام کشورها آینده شغلی بهتری دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنان در کدام کشورها آینده شغلی بهتری دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید