عصبانیت معاون اول ترامپ از گزارش های رسانه ای درباره اقتصاد آمریکا

به گزارش مجله رویگری، معاون اول رئیس جمهور آمریکا مدعی شد علی رغم ادعای بعضی رسانه ها، وضعیت اقتصاد آمریکا بسیار خوب است.

عصبانیت معاون اول ترامپ از گزارش های رسانه ای درباره اقتصاد آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی بی اس نیوز، مایک پنس در واکنش به ادعای بعضی رسانه ها از وضعیت اقتصاد آمریکا، این رفتار را غیرمسئولانه خواند و اضافه کرد که بزرگ ترین اقتصاد دنیا در موقعیت مستحکمی قرار گرفته است. پنس که در باشگاه مالی شهر دیترویت حضور یافته بود، اضافه کرد: دولت ترامپ به اقتصاد وضعیت نیرومندی بخشیده است و برخلاف ادعاهای بعضی رسانه ها، چشم انداز اقتصاد آمریکا خوب باقی مانده است.

پنس گفت که زندگی به خودروسازی آمریکا بازگشته است و کارخانه ها در میشیگان فعال شده اند. وی مدعی شد که بعضی رسانه ها به وسیله ناامید کردن مردم از عملکرد اقتصاد، می خواهند راه را برای پیروزی یک دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده هموار نمایند.

پنس تنها مقام کاخ سفید نیست که از وضعیت مالی آمریکا مطمئن است؛ لری کودلو- مشاور مالی کاخ سفید - نیز دیروز گفته بود اقتصاد آمریکا در موقیعت بسیار مستحکمی قرار گرفته است.

پیش تر آنتونی اسکارموچی- مدیر اسبق روابط عمومی کاخ سفید - گفته بود که محبوبیت ترامپ رو به کاهش است و وی مجبور به کناره گیری خواهد شد.

دونالد ترامپ- رئیس جمهور آمریکا - در توئیتر بار دیگر سیاست های بانک مرکزی آمریکا را عامل اصلی کاهش رشد مالی این کشور دانسته است و از مقامات فدرال رزرو خواسته تا با کاهش یک درصدی نرخ بهره به تقویت رشد مالی این کشور یاری نمایند.

ادعای کاهش نرخ رشد مالی آمریکا تنها مربوط به رسانه ها نیست؛ پیش تر دفتر منطقه ای بانک مرکزی آمریکا در آتلانتا با مدل سازی مالی پیش بینی کرد رشد مالی آمریکا در سه ماهه دوم سال جاری به 2.2 درصد کاهش یابد که درصورت تحقق حدودا یک درصد کمتر از رقم ثبت شده مربوط به رشد سه ماهه نخست بزرگ ترین اقتصاد دنیا است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 225

به "عصبانیت معاون اول ترامپ از گزارش های رسانه ای درباره اقتصاد آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عصبانیت معاون اول ترامپ از گزارش های رسانه ای درباره اقتصاد آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید