تور فرانسه: قدم زدن هیتلر در پاریس پس از اشغال به وسیله نازی ها

به گزارش مجله رویگری، برنامه عکس های تکان دهنده هیسپان تی وی در این قسمت به عکسی از قدم زدن آدولف هیتلر در پاریس پس از اشغال به وسیله نازی ها می پردازد.

تور فرانسه: قدم زدن هیتلر در پاریس پس از اشغال به وسیله نازی ها

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شبکه هیسپان تی وی، عکس های تکان دهنده که در هر قسمت به یکی از عکس های ماندگار تاریخ می پردازد، در این قسمت به سراغ تصویری از لحظه قدم زدن و قدرت نمایی آدولف هیتلر در پاریس می رود که به وسیله هاینریش هافمن، عکاس رسمی هیتلر و سیاستمدار نازی ثبت شده است.

این عکس که از آن به عنوان یکی از تاثیرگذارترین تصاویر تاریخ یاد می گردد، نمادی از اقتدار و احاطه نازی ها در زمان جنگ دنیای دوم بر بسیاری از کشور هایی اروپایی است.

عکس های تکان دهنده ضمن آنالیز این تصویر و چگونگی و علل سقوط پاریس به وسیله نازی ها، به واکاوی زندگی و آثار هاینریش هافمن عکاس آدولف هیتلر می پردازد.

هاینریش هافمن، عکاس رسمی آدولف هیتلر و سیاستمدار نازی بود که از نزدیکان صمیمی هیتلر به شمار می رفت. عکس های هافمن بخش قابل توجهی از کمپین تبلیغاتی هیتلر بود تا خود و حزب نازی را به عنوان یک پدیده بزرگ معرفی کند. هیتلر حق انتشار استفاده از تصویر هیتلر، حتی در تمبر های پست را به او اعطا نموده بود.

هافمن پس از جنگ دنیای دوم محاکمه و محکوم به چهار سال حبس شد. عکسی که وی از قدم زدن هیتلر در پاریس سقوط نموده ثبت کرد همچنان به عنوان نمادی از قدرت و احاطه نازیست ها در زمان جنگ دنیای دوم بر بسیاری از کشور های اروپایی است.

عکس های تکان دهنده به کارگردانی کیانوش الطافی کاری از واحد برنامه های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی زبانگردانی شده است و این برنامه روز پنجشنبه 30 تیر ماه ساعت 04:15 بامداد به وقت تهران پخش می گردد و تکرار آن همان روز ساعت 11:15،15:15 و روز آدینه ساعت 13:15 برای اسپانیایی زبان های سراسر دنیا قابل مشاهده خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 4 مرداد 1401 بروزرسانی: 4 مرداد 1401 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1999

به "تور فرانسه: قدم زدن هیتلر در پاریس پس از اشغال به وسیله نازی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور فرانسه: قدم زدن هیتلر در پاریس پس از اشغال به وسیله نازی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید