مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی منصوب شد

به گزارش مجله رویگری، تهران (پانا) - علی اکبر صفایی با حکمی از سوی وزیر راه و شهرسازی به سمت مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی منصوب شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی منصوب شد

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی طی حکمی علی اکبر صفایی را به سمت معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی منصوب کرد. در این حکم آمده است:

امید است با اتکال به الطاف الهی، در اجرای سیاست های نظام و استفاده از تمامی ظرفیت ها و استعدادهای بالقوه وزارتخانه اهتمام ویژه داشته و با تمتع از تجارب خویش، در چهارچوب قوانین و مقررات در ایفای بهینه و مطلوب وظایف محوله پیروز و موید باشید.

صفایی که متولد سال 1349 در شهر کازرون است دارای مدرک کارشناسی بنادر و کشتیرانی ، کارشناسی ارشد علوم دریایی از دانشگاه جهانی دریانوردی مالمو سوئد و دکتری علوم دریایی (مهندسی دریا) از دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) است. وی که فارغ التحصیل ممتاز دانشگاه جهانی دریانوردی مالمو سوئد با رتبه برتر در بین نمایندگان 140 کشور جهان است بیش از 26 سال فعالیت در حوزه بندری و دریایی کشور را در سمت های مختلف از کارشناسی تا مدیریتی در کارنامه خود دارد.

صفایی درحالی به عنوان مدیرعاملی سازمان بنادر و دریانوردی منصوب شده است که به دلیل فعالیت در بخش های مختلف بندری و دریایی و کشتیرانی از شناخت و آگاهی کاملی نسبت به مسائل و موضوعات این بخش مهم از اقتصاد کشور برخوردار است.

وی ابتدا فعالیت خود را از کارشناس دریایی و بندری و سپس کار در بخش های مدیریتی بنادر کشور آغاز کرد و پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه دریانوردی جهانی معاونت دریایی وبندری بندرشهید رجایی، مدیرکلی حفاظت وایمنی دریایی سازمان بنادر ودریانوردی و مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، را برعهده گرفت.

صفایی پس از سال ها فعالیت و حضور موثر در بخش بندری، به عنوان مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت ملی نفتکش ایران وارد بخش کشتیرانی شد.

وی پس از حضور در شرکت ملی نفتکش ایران و ارتقاء جایگاه شرکت به بزرگترین شرکت کشتیرانی نفتکش جهان و همچنین ایجاد درآمد و سود دهی قابل توجه برای این شرکت به عنوان بزرگترین شرکت کشتیرانی نفتی جهان، بعد از چند سال از این مجموعه مهم و استراتژیک جدا شد. صفایی پس از ترک شرکت ملی نفتکش ایران به سمت مشاور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در امور دریایی و بندری منصوب شد تا بار دیگر در این بخش فعالیت کند.

صفایی در کنار حضور در حوزه بندری و دریایی کشور در عرصه علمی، تحقیقاتی و پژوهشی نیز فعالیت گسترده داشته و به عنوان مدرس در دانشگاه های امیرکبیر، علوم دریایی چابهار، آزاد اسلامی واحد علوم دریایی خارک، فراساحل و علمی کاربردی تدریس کرده است. وی همچنین دارای بیش از 26مقاله علمی متعدد در مراجع علمی معتبر داخلی و خارجی، تالیف چندین کتب و عضویت در انجمن ها، کمیته ها و اتحادیه های تخصصی دریایی است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 آذر 1400 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1790

به "مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی منصوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی منصوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید