مسائل مالی اجتماعی در اولویت کاری دولت جدید تونس

به گزارش مجله رویگری، نامزد نخست وزیری تونس، رفع کردن مسائل مالی و اجتماعی را از اولویت های برنامه کاری کابینه ا ش خواند.

مسائل مالی اجتماعی در اولویت کاری دولت جدید تونس

به گزارش گروه بین الملل مجله رویگری به نقل از روزنامه تونسی الصباح نیوز، نامزد تشکیل دولت جدید تونس درباره اولویت های کابینه اش گفت: رفع کردن مسائل مالی و رسدگی به مسائل اجتماعی از جمله اولویت های دولت آینده است تا از این طریق به مطالبات و خواسته های مردم پاسخ مثبت داده گردد.

هشام المشیشی با اشاره به مشورت ها و رایزنی هایی که تشکیل دولت جدید تونس انجام داده است، گفت: این مشورت ها همچنان ادامه دارد و قرار است هفته جاری با احزاب سیاسی مهم ، تشکلات ملی و شخصیت های برجسته مالی، اجتماعی و دانشگاهی کشور به گفت وگو بنشینم.

وی درباره حضور زنان در دولت جدید تونس گفت: زنان حضور خودشان را در تمام عرصه ها به اثبات رسانده اند و با آنان به اندازه حضورشان در بخش های همکاری خواهد شد.

المشیشی وزیر کشور دولت پیشبرد امور تونس است که شنبه گذشته (4 مرداد) از سوی رئیس جمهور این کشور مامور تشکیل دولت جدید شد. او یک ماه فرصت دارد که اعضای کابینه اش را به مجلس تونس معرفی و از این مجلس رای اعتماد بگیرد.

حزب النهضه که عظیم ترین حزب سیاسی در مجلس است، از نگاه مثبت خود به دولت جدید تونس خبر داده است و سایر احزاب سیاسی این کشور با نخست وزیری هشام المشیشی مخالفت نکرده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1048

به "مسائل مالی اجتماعی در اولویت کاری دولت جدید تونس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل مالی اجتماعی در اولویت کاری دولت جدید تونس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید