بودجه شرکت های دولتی، 15 آبان به مجلس ارایه شد

به گزارش مجله رویگری، تهران (پانا) - رئیس سازمان برنامه و بودجه از تحویل بودجه شرکت های دولتی به مجلس در پانزدهم آبان ماه اطلاع داد.

بودجه شرکت های دولتی، 15 آبان به مجلس ارایه شد

به گزارش صدا و سیما، مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: بودجه شرکت های دولتی دقیقاً در همان تاریخی که باید به مجلس ارائه می شد، یعنی تا پانزدهم آبان ماه به نمایندگان تقدیم شد.

وی اضافه نمود: با توجه به تغییر ساختاری که در بودجه سال 1401 داریم، کوشش می کنیم اصل بودجه را نیز تا 15 آذرماه به مجلس تحویل دهیم.

وی در مورد تغییر ساختار بودجه گفت: شیوه تنظیم بودجه کاملاً متفاوت شده و کوشش نموده ایم تا منابع موثر عمل نمایند بعلاوه شاخص های کلان کشور از ماه های اول مورد حمایت قرار می گیرد و رصد خواهند شد. ضمن اینکه کل بودجه قابل جوابگویی خواهد بود.

میرکاظمی اضافه نمود: در بودجه سال 1401 کوشش شده تا هم تکالیف و وظایف داشته باشیم و هم تفویض اختیار و در عین حال منابع لازم را در اختیار کسانی که اختیار دارند قرار می دهیم تا در عمل در مورد برنامه های که با آن ها توافق می کنیم جوابگو باشد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره جلسه رئیس جمهور با اقتصاددانان که شب گذشته برگزار گردید، گفت: در این جلسه مسائل خوبی مطرح شد از جمله شرایط ارز در کشور، نحوه تخصیص ارز ترجیحی به برخی کالاها و تداوم این سیاست ها و بعلاوه مشکلاتی که ممکن است از این بابت متوجه کشور گردد مورد آنالیز نهاده شد.

وی با بیان اینکه تامین مواد غذایی، تامین نهاده های دامی، تامین دارو از دیگر بخش هایی بود که کارشناسان مالی به آن ها اشاره کردند گفت: در مورد این مسائل حرف ها و نقطه نظرات بعضاً متضادی مطرح شد برخی ها هشدار دادند که عده ای حمایت کردند و برخی نیز نظرات مخالف داشتند.

میرکاظمی ادامه داد: اساساً این جلسات برای شنیدن نقطه نظرات متفاوت تشکیل می گردد تا دولت تمامی نقطه نظرات را در تصمیم گیری های خود لحاظ کند تا بتواند به برترین وجه سیاست هایش را اعمال کند که برای مردم نتیجه بخش باشد.

وی با بیان اینکه شنیدن نقطه نظرات همه کارشناسان در سطح کشور شیوه دولت است گفت: دولت آمادگی دارد نقطه نظرات تمامی کارشناسان با هر نوع سلیقه سیاسی و تفکر مالی را بشنود تا ضمن استفاده از نکات مثبت و ملاحظاتی که ممکن است دولت در نظر نگرفته باشد آن را رعایت کند تا مانع از انحراف در جامعه و سیاست گذاری های مالی دولت گردد.

وی تاکید نمود: این جلسات هم با حضور رئیس جمهور و هم در بدنه کارشناسی تداوم خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1817

به "بودجه شرکت های دولتی، 15 آبان به مجلس ارایه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه شرکت های دولتی، 15 آبان به مجلس ارایه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید