43 هزار خودرو عمومی در کشور رایگان گازسوز شدند

به گزارش مجله رویگری، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از گازسوز شدن رایگان حدود 43 هزار دستگاه خودرو عمومی در کشور به وسیله اجرای طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی اطلاع داد و گفت: 22 هزار خودرو دیگر نیز در نوبت تبدیل قرار دارند.

43 هزار خودرو عمومی در کشور رایگان گازسوز شدند

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، کرامت ویس کرمی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در نشستی که بعدازظهر روز گذشته (سه شنبه، 20 آبان) به صورت ویدئوکنفرانس در ستاد شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی برگزار گردید، گفت: تا به امروز 43 هزار خودرو به وسیله اجرای این طرح به صورت رایگان دوگانه سوز شده اند و 22 هزار خودرو دیگر نیز در نوبت تبدیل قرار دارند.

وی افزود: تا به امروز 175 هزار خودرو در سامانه طرح تبدیل دوگانه سوز کردن خودروها ثبت نام نموده اند که از این تعداد 75 هزار خودرو مشمول طرح شناخته شده اند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در این نشست شرکت های ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان غربی، قم و کرمانشاه را به ترتیب حائز رتبه نخست تا سوم این شرکت در اجرای طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی (تاکسی و وانت) معرفی و از مدیران مناطق مرکزی، کردستان و چالوس این شرکت نیز به عنوان رتبه های چهارم تا ششم اجرای این طرح قدردانی کرد.

ویس کرمی با اشاره به اینکه انتخاب مناطق برتر بر اساس تعداد ثبت نام خودروها نسبت به خودروهای مشمول همان مناطق اجرا شده است، افزود: 221 کارگاه در سراسر کشور به منظور پوشش این طرح در مناطق سی وهفت گانه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تجهیز شده اند.

*مناطق شرکت پخش بازوهای اجرایی در ترویج و توسعه صنعت سی ان جی

محمد رضایی، دستیار معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی نیز در این نشست گفت: تمامی مناطق شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، بازوهای این شرکت در زمینه ترویج مصرف سی ان جی و اجرای هرچه بهتر و صحیح تر طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودروها محسوب می شوند.

وی ضمن تشکر از مدیران مناطقی که بهترین عملکرد را در اجرای این طرح داشته اند، گفت: طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی بسیار عظیم است و ما به وسعت کل کشور باید فعالیت داشته باشیم.

دستیار معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه نظارت بر کارگاه ها و پیمانکاران اجرایی در همه کشور تنها از سوی ستاد مرکزی در شهر تهران قابل انجام نیست، افزود: مدیران و کارکنان مناطق شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در اجرای هرچه بهتر این پروژه نقش بسیار مهم و مؤثری دارند.

رضایی با اشاره به اینکه مدیران مناطق شرکت ملی پخش به دلیل ارتباط بیشتر با شورای تأمین استان، فرمانداران، شهرداران، صداوسیمای محلی و... بهتر و مؤثرتر می توانند برای ترویج و تبلیغ مصرف سی ان جی گام بردارند، گفت: رشد و توسعه صنعت سی ان جی به عنوان سوخت ملی کشور در مناطق، معیاری برای رشد و توسعه مالی و زیست محیطی هر منطقه محسوب می گردد و چنانچه مدیران مناطق بر ترویج و رونق دهی به مصرف سی ان جی در شهرها و روستاهای تحت پوشش خود اهتمام ورزند، در کاهش آلودگی و ایجاد هوای پاک در آن مناطق هم نقش جدی ایفا نموده اند.

وی از مناطق خراسان رضوی، تهران، کرمان، اصفهان و فارس به عنوان شهرهایی که بیشترین آمار خودرو بنزین سوز عمومی که قابلیت تبدیل نیز دارند، نام برد و تأکید کرد: هم اکنون این الزام وجود دارد که مدیران به ویژه در این مناطق به وسیله ارتباط با مراجع و کانال های مختلف بتوانند بسیار فعال تر از گذشته عمل نمایند و حتی به وسیله ارتباطاتی که با اداره صنایع و استاندارد استان دارند، کارگاه های بیشتری را توسط پیمانکاران طرح تأسیس نمایند.

*صرفه مالی دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی

محمدحسین باقری، مدیر طرح سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نیز در این نشست گفت: خوشبختانه مسئولان وزارت نفت و شرکت ملی پخش همکاری مناسبی برای توسعه طرح دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی داشته اند.

وی افزود: طرح دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی یک طرح ملی به حساب می آید که صرفه مالی بسیار مطلوبی را برای صاحبان خودرو، مردم و کشور به ارمغان می آورد.

مدیر طرح سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از تهران، ارومیه، قزوین و اصفهان به عنوان چهار منطقه نام برد که دارای کارخانه های فراوری مخزن هستند و تأکید کرد: مدیران مناطق مذکور عملکرد خود را در این زمینه گزارش نمایند، یا به بازرسی از این کارگاه های فراوری مخزن سرعت بدهند.

باقری با بیان اینکه برای خودروهایی که تبدیل می شوند، گواهی سلامت صادر می گردد، توضیح داد: برای این خودروها، کارت سوخت جدید با سهمیه جدید ازسوی پلیس راهور صادر و به آدرس پستی شخص ارسال می گردد.

به گزارش شانا، اجرای طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی در سراسر کشور، ضمن صرفه مالی برای صاحبان خودروها و ضمانتی برای بهبود محیط زیست، موجب صرفه جویی روزانه 12 میلیون لیتر بنزین می گردد، ضمن اینکه سالانه حدود 2 میلیارد دلار درآمد عاید کشور می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1207

به "43 هزار خودرو عمومی در کشور رایگان گازسوز شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "43 هزار خودرو عمومی در کشور رایگان گازسوز شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید