مواظب پنجره ها باشید!

به گزارش مجله رویگری، بایسته آن است که سازمان بازرسی کل کشور برای ایفای حقوق ملت وارد ماجرا گردد و سره ها را از ناسره جدا کند، تا آنها که به عدالت از در رانده شده اند، از پنجره غفلت وارد نشوند!

مواظب پنجره ها باشید!

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، حسین شریعتمداری طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت :درحالی که دوران مسئولیت مجلس دهم سرانجام یافته و از عمر دولت دوازدهم نیز فقط یک سال باقی مانده است ، خبرها حاکی از آن است که بعضی از نمایندگان مجلس دهم که به هر علت، ازجمله رد صلاحیت- در مجلس یازدهم حضور ندارند، به وزارتخانه ها و مراکز مالی وابسته به دولت کوچ نموده و در پست ها و مدیریت های موثر و بعضاً پُر درآمد و نان و آب دار! به کار گرفته شده اند. افراد جذب شده به وزارتخانه ها و مراکز مالی وابسته به دولت عمدتاً از حامیان پر وپاقرص دولت در مجلس بوده اند و قبل از آنکه نماینده مردم برای نظارت بر دولت باشند، نقش وکیل الدوله را بر عهده داشته اند!

یکی از وزرای محترم که بیشتر استخدام ها مربوط به حوزه مدیریتی ایشان است، در این باره گفته است: سربسته می گویم اگر نماینده نگران شغل و کار آینده اش باشد، هزاران مفسده دیگر از آن درست می گردد... به این موضوع [استخدام نمایندگان] افتخار می کنم و هیچ چیز مخفیانه ای درخصوص این موضوع ندارم! که باید گفت دلسوزی ایشان برای پیشگیری از مفسده احتمالی نمایندگانی که به قول آقای وزیر نگران شغل و کار آینده خود هستند، درخور تقدیر است ولی این پرسش ها نیز در میان است؛

اول آنکه؛ تامین شغل آینده نمایندگان چه ربطی به وزارتخانه تحت مدیریت ایشان دارد؟ و این تکلیف! در کدام بخش از توضیح وظایف وزارتخانه تحت تصدی ایشان آمده است؟! دوم اینکه، مگر نمایندگان مجلس قبل از نمایندگی شغل و کار و حرفه ای نداشته اند که ایشان نگران شغل و کار بعد از نمایندگی آنها هستند؟!

و به قول آقای ترکان چرا به کار سابق خود و یا به میان مردم شهر و دیار خویش برنمی گردند؟! سوم آنکه آیا نگرانی جناب وزیر برای تمام نمایندگانی است که - به هر علت- دیگر در مجلس نیستند؟ و یا این قاعده (بخوانید امتیاز) فقط برای نمایندگانی است که در دوره وکالت خود نقش وکیل الدوله ها را برعهده داشته و رسالت نمایندگی خود را به فراموشی سپرده بودند؟! و...

اینگونه اقدامات ضمن آنکه حاتم بخشی از کیسه ملت و دست درازی به بیت المال است! تزریق نیرو از سوی یک حزب نا کارآمد به بدنه دولت بعدی نیز هست و نباید از نگاه دستگاه ها و سازمان های نظارتی، مخصوصاً سازمان بازرسی کل کشور دور بماند. بعضی از این نمایندگان به علت آلودگی به فساد مالی رد صلاحیت شده اند بنابراین به کارگیری آنها در مدیریت های دولتی می تواند برای مردم و نظام خسارت آفرین باشد. مخصوصاً آنکه مدیران میانی بیشترین نقش را در گردش کار دستگاه ها برعهده دارند.

همین فرمول درباره بعضی دیگر از کسانی که در بخش های غیر دولتی نظیر روزنامه ها، کانال های مجازی، عرصه سینما و ... به نفع دولت فعالیت می کردند نیز اجرا شده است . این عده عمدتاً در مراکز مالی و شرکت های دولتی به عنوان عضو هیئت مدیره و ... به کار گرفته شده اند، بی آنکه کمترین سابقه فعالیت و یا تخصصی در بخش های مربوطه داشته باشند! مثلاً مدیر فلان کانال مجازی که طی چند سال گذشته به مجیز گویی مشغول بوده است به عضویت هیئت مدیره فلان کارخانه دولتی منصوب شده! یعنی پاداش مجیز گویی خود را از جیب ملت گرفته است! و ...

آقای امیر آبادی نماینده محترم مردم قم در برنامه دستخط از قول مدیر عامل ایران خودرو می گوید: طی ده دوره مجلس شورای اسلامی 8 هزار نفر از پرسنل ایران خودرو را نمایندگان معرفی نموده اند! و اشاره می نماید که فقط یک نماینده 300 نفر را معرفی نموده است! مدیرعامل محترم ایران خودرو از ایشان پرسیده است آنوقت انتظار دارید خودروی ایرانی در بازار جهانی رقابت کند؟! حالا سؤال این است که فلان نماینده، غیر از لاپوشانی تخلفات احتمالی دولت (فرق نمی نماید این دولت یا آن دولت) چه امتیاز دیگری در اختیار داشته که در مقابل این خوش خدمتی! به دولت تقدیم کند؟!

و بالاخره، سخن درباره کسانی نیست که احتمالاً با تکیه بر کارآمدی و تخصصی که دارند به کار گرفته شده اند. بنابراین بایسته آن است که سازمان بازرسی کل کشور برای ایفای حقوق ملت وارد ماجرا گردد و سره ها را از ناسره جدا کند، تا آنها که به عدالت از در رانده شده اند، از پنجره غفلت وارد نشوند!

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 954

به "مواظب پنجره ها باشید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواظب پنجره ها باشید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید